X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Генетичні основи селекції рослин

Завантажити презентацію

Генетичні основи селекції рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Генетичні основи селекції рослин Презентацію виконала учениця 11-А Гуріна Вікторія школа №20 2013

Слайд 2

Селекція – це... Селекція(від лат.селекціо – добір) – наука про методи створення нових форм тварин, рослин, грибів і бактерій з цінними для людини властивостями

Слайд 3

Завдання селекції 1. Збільшення врожаю сортів. 2. Стійкість до захворювань. 3. Покращення якості продукції. 4. Екологічна пластичність сортів.

Слайд 4

І МЕТОД СЕЛЕКЦІЇ ДОБІР МАСОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ використовують для численних організмів (зазвичай для зернових культур рослин). приймаються для самозапильних рослин. Відбираються окремі рослини і від них отримують потомство, яке генетично однорідне. Отримують чисті лінії.

Слайд 5

Генетичний банк - це... 1.Дикий пращур капусти. 2.Білокочана капуста. 3.Кольрабі. 4.Цвітна капуста створення колекцій різних сортів,форм і навіть диких видів рослин, від яких пішли сучасні сорти.

Слайд 6

Особливості селекції рослин: Використовують як массовий,так і індивідуальний добір. Використовують різноманітні форми гібридизації спільно з мутагенами. Безплідність міжвидових гібридів долають: - отримання поліпептидних форм, - самозапилювання, - вегетативне розмноження. Широко використовують щеплення.

Слайд 7

Вчення про похідний матеріал для селекції. Праці М.І.Вавилова М.І. Вавилов У 20-х рр. ХХ ст. Організував 180 експедицій.Відвідав усі континенти, де існували давні цивілізації, й привіз звідти насінний матеріал сортів, які там розводили, та дикі форми культурних видів. У ході експедицій було зібрано більше 250.000 зразків рослин з різних регіонів земного шару, які і до нашого часу використовуються у вигляді первинного матеріалу для виведення нових сортів рослин. Таким чином учений став основоположником генетичного банку.

Слайд 8

Центри походження культурних рослин

Слайд 9

Індо-Малайський. Китайський. Середньоазійський. 4. Середземноморський. Абісинський. Центральноамериканський. 7. Південноамериканский. 1. Індо-Малайський центр 2. Китайський центр 3. Середньоазійський центр 4. Середземноморський центр 5. Абісинський центр 6. Центрально-американский центр 7.Південноамериканський центр

Слайд 10

Індо-Малайський центр огірок баклажан лимон

Слайд 11

картопля Південноамериканський центр томати ананас

Слайд 12

горох Середньоазійський центр м’яка пшениця груша часник

Слайд 13

арбуз Абісинський центр сорго банан

Слайд 14

Середземноморський центр маслини капуста конюшина морква цибуля

Слайд 15

Центральноамериканський центр гарбуз кукурудза біла акація

Слайд 16

Китайський центр слива вишня

Слайд 17

ІІ МЕТОД СЕЛЕКЦІЇ Гібридизація – це отримання гібридів від схрещування генетично різних організмів. ІНБРИДИНГ процес спарювання родинних організмів.Використовується для збільшення врожаю. АУТБРИДИНГ процес спарювання неродинних організмів.Допомагає об’єднати в одному організмі важливі ознаки різних форм.

Слайд 18

Гетерозис – мощное развитие гибридов первого поколения

Слайд 19

Дякую за увагу:)

Слайд 20

примечания Масовий добір традиціно використовують у селекції зернових культур.Для селекції вибирають вихідний матеріал. Кожний із цих сортів висаджують на окремій ділянці й піддають дії патогенів. У результаті на кожній ділянці залишаються поодинокі не уражені рослини. Зерно з цих рослин збирають і наступного року знову висівають. Виростають стійкіші рослини. Зерно, одержане від цих рослин, висівають на третій рік. Це покоління виявляеться ще більш стійким – близько 90% рослин резистентні до грибкових хвороб. Залишаеться лиш з’ясувати, який з відібраних у процесі селекції на стійкість до патогенних грибків сортів зберіг високу продуктивність, і продовжити з ним роботу з метою одержання нового сорту рослин.Очевидно, що виведення нового сорту займає не три – п’ять років. Звичайно на це йдуть десятиліття. Створення колекцій різних сортів, формстворення колекцій різних сортів,форм і навіть диких видів рослин, від яких піли сучасні сорти, прийнято називати - генетичний банк.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія