X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Фенотипи організмів"

Завантажити презентацію

"Фенотипи організмів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фенотипи організмів Біологія

Слайд 2

Що таке генотип? Генотип – це сукупність спадкових факторів організму (генів, хромосом, мітохондрій, пластид).

Слайд 3

Що таке фенотип? Фенотип (від грецького phaino - являю , виявляю і тип) – сукупність зовнішніх і внутрішніх ознак та властивостей організму, які є результатом взаємодії генотипу із зовнішнім середовищем.

Слайд 4

Молюски виду Donax variabilis мають досить різноманітний фенотип (форму та малюнок мушлі).

Слайд 5

Історична довідка Термін фенотип запропонував датський вчений Вільгельм Йогансен в 1909 р., разом з концепцією генотипу, щоб розрізняти спадковість організму від того, що виходить в результаті її реалізації. Ідею про відмінність носіїв спадковості від результату їх дії можна простежити вже в роботах Грегора Менделя (1865).

Слайд 6

 Генотип + зовнішнє середовище + випадкові зміни → фенотип

Слайд 7

Фенотип та онтогенез Здатність генотипу формувати в онтогенезі, залежно від умов середовища, різні фенотипи називають нормою реакції. Вона характеризує частку участі середовища у реалізації ознаки. Чим ширше норма реакції, тим більше вплив середовища і тим менше вплив генотипу в онтогенезі. Звичайно чим різноманітніші умови проживання виду, тим ширше у нього норма реакції.

Слайд 8

Іноді фенотипи в різних умовах сильно відрізняються один від одного. Так, сосни в лісі високі і стрункі, а на відкритому просторі - розлогі. Форма листя водяного жовтцю залежить від того, у воді або на повітрі виявився лист. У людей всі ознаки, що визначаються клінічно - зростання, маса тіла, колір очей, форма волосся, група крові і т. д. є фенотиповими.

Слайд 9

Фенотипи сосни звичайної Сосна на затишній галявині Сосна у світлому лісі 9

Слайд 10

У фенотипі не реалізуються всі генотипічні можливості, і він є лише окремим випадком реалізації генотипу в конкретних умовах. Тому навіть між однояйцевими близнятами, що мають повністю ідентичні генотипи, можна виявити помітні фенотипові відмінності, якщо вони розвивалися в різних умовах.

Слайд 11

Пара однояйцевих близнюків у віці 15 років. До 5-річного віку ці близнюки були майже однакового зросту. Але потім лівий з них затримався в рості, ймовірно, внаслідок порушення функції гіпофізу.

Слайд 12

Однояйцеві близнюки, які жили в різних умовах. Верхня була дружиною керуючого будинком і жила в достатку в місті. Нижня жила в більш важких умовах в якості працівниці в селі та в місті.

Слайд 13

Однояйцеві близнюки чоловічої статі у віці 42 років. У дитинстві вони були дуже схожі, навіть мати насилу їх розрізняла. Обидва присвятили себе архітектурі, але вчилися неоднаково. Другий закінчив курс значно раніше. Під час війни їх доля теж була різна - другий був у полоні і т.д. Життя першого в загальній була важче, він страждав астмою. Обличчям вони помітно різняться. Другий в цілому в кілька разів більше першого.

Слайд 14

Бабусі, що жили приблизно в однакових умовах благополуччя.

Слайд 15

Розлучені незабаром після народження однояйцеві близнюки, виховані в різних умовах (місто і село). Подібність за розумовими здібностями висока, характери - різні.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія