X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Екологічні проблеми, пов’язані з використанням теплових машин і двигунів"

Завантажити презентацію

"Екологічні проблеми, пов’язані з використанням теплових машин і двигунів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми, пов’язані з використанням теплових машин і двигунів

Слайд 2

Більша частина двигунів на Землі є тепловими дви гунами. Саме вони дають нам дешеву електроенергію, є серцем майже всіх видів швидкісного транспорту. Сучасна людина не може обходитися без них. Але ши роке застосування теплових двигунів впливає на стан навколишнього середовища.

Слайд 3

Під час роботи теплових двигунів найбільшому забруд ненню піддається повітряний басейн планети. Тверді частинки пилу й сажі, що утворюються під час роботи теплових двигунів, запилюють повітря.

Слайд 4

Викиди сірчистого газу й оксидів азоту є при чиною утворення кислотних опадів, які приводять до загибелі сільськогосподарських культур, лісів, негативно впливають на прісні водойми і їхніх мешканців. 

Слайд 5

Під час роботи теплових двигунів виділяється вуглекислий газ. Наявність цього газу в атмосфері разом з парами води приводить до парникового ефекту.

Слайд 6

У результаті температура на поверхні землі підвищується.

Слайд 7

Як паливо зараз використовуються нафтопродукти.

Слайд 8

У результаті аварій, витоків під час заправлення танкерів і перекачування нафти в берегові сховища величезна кількість нафти потрапляє в море.

Слайд 9

Навіть незначна домішка нафти до морської  води викликає загибель ікри й мальків багатьох видів риб

Слайд 10

Але головна загроза забруднення морських вод нафтою полягає в загибелі фітопланктону, що є першою ланкою харчового ланцюга мешканців моря. 

Слайд 11

Фітопланк тон є основним виробником кисню на земній кулі, виробляючи за рахунок фотосинтезу близько 70 % усього кисню.

Слайд 12

Катастрофічні розливи нафти в море приводять до знищення безлічі морських птахів. Водоплавні птахи дзьобом змащують свої пір'я жиром, який виділяють особливою залозою. У результаті пір'я не змочуються  водою, пух під пір'ям залишається сухим. Завдяки цьому птах тримається на волі й не мерзне навіть у холодній воді. Коли ж пір'я змочує нафта, вода проникає в шар пуху, птах замерзає й тоне.

Слайд 13

Слайд 14

Шкідливі викиди, що утворюються в результаті роботи теплових двигунів, впливають на організм людини. Діоксид вуглецю діє на шкіру й слизові оболонки. Оксид вуглецю при вдиханні зв'язується з гемоглобі ном крові, витісняючи з неї кисень, у результаті настає кисневе голодування. 

Слайд 15

Оксид вуглецю може зумовити появу хвороби серця — стенокардії.

Слайд 16

Діоксид азоту викликає сильне роздратування слизових обо лонок очей.

Слайд 17

У разі фотохімічного смогу запалюються очі, слизові оболонки носа і горла, відзначаються симптоми ядухи, загострення легеневих і нервових захворювань.

Слайд 18

Сірчистий газ призводить до росту онкозахворювань.

Слайд 19

Шляхи зниження забруднення навколишнього середо вища

Слайд 20

використання в автомобілях замість карбюраторних бензинових двигунів дизелів, у паливо яких не до дають свинцю

Слайд 21

випробування автомобі лів, у яких замість бензинових двигунів застосовують електродвигуни, що працюють на акумуляторах, або двигуни, що використовують як паливо водень

Слайд 22

На теплових електростанціях, що працюють на вугіллі і викидають велику кількість оксидів сірки в газах, слід пропускати ці гази через спеціальні пристрої — скрубери, в яких сірка зв'язується вапном, тоді концентрація оксиду сірки істотно зменшується

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія