X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Будова та функції плаценти

Завантажити презентацію

Будова та функції плаценти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова та функція плаценти Пiдготувала учениця 9 – Б класу спеціалізованої школи №28 м. Черкаси Коваленко Вероніка

Слайд 2

Плацента (Лат. placenta, «корж») – орган, що зв’язує зародок та органiзм матерi пiд час ембрiонального розвитку.У ссавців плацента утворюється iзоболонок (зовнiшньої оболоноки зародка та слизовой матки) таким чином, встановлюється тісний зв'язок між зародком та материнським організмом, що служить для живлення і дихання зародка. Пуповина пов'язує ембріон з плацентою.

Слайд 3

Де знаходиться і як виглядає плацента? Плацента розташовується в області тіла матки, найчастіше в слизистій оболонці задньої її стінки. Розташування плаценти не впливає істотно на розвиток плоду. До 36 тижня вона досягає повної функціональної зрілості. Нормальна плацента до кінця вагітності має діаметр 15-18 см і товщину від 2 до 4 см.

Слайд 4

Функції плаценти Забезпечує газаобмiн Кисень з крові матері проникає в кров плода, у зворотному напрямку транспортується вуглекислий газ. Гормональна функція плаценти В ній утворюються хоріонічнийг онадотропін, який підтримує функціональну активність плаценти і стимулюючий вироблення великих кількостей прогестерону жовтим тілом. Поживнi речовини Завдяки плацентi поживнi речовини потрапляють до зародка, що сприяє його нормального розвитку.

Слайд 5

Захисна функція плаценти Плацента пропускає до плоду антитіла матері, тим самим забезпечуючи імунологічну захист. Частина антитіл проходять через плаценту, забезпечуючи захист плода. Однак плацента незахищає плід від деяких наркотичних речовин, ліків, алкоголю, нікотину і вірусів.

Слайд 6

Проблеми, пов'язані з плацентою Низьке прикріплення плаценти. Досить поширена патологія: 15-20%. Якщо низьке розташування плаценти визначається після 28 тижнів вагітності, говорять про передлежанні плаценти. Однак лише у 5% низьке розташуванняплаценти зберігається до 32 тижнів, і лише у третини з цих 5% плацента залишається в такому положенні до 37 тижня. Приріст плаценти Ворсини хоріона в процесі утворення плаценти "впроваджуються" у слизувату оболонку матки. Це та сама оболонка, яка відторгається під час менструального кровотечі - без жодного збитку для матки й для організму в цілому.

Слайд 7

Передлежання плаценти Якщо плацента доходить до внутрішнього зева або перекриває його, говорять про передлежанні плаценти (тобто плацента розташована попереду передлежачої частини плода). Крім того, предлежанию плаценти сприяють пухлини і аномалії розвитку.

Слайд 8

Раннее дозрівання плаценти В залежності від патології вагітності недостатність функції плаценти при її надмірно ранньому дозріванні проявляється зменшенням або збільшенням товщини плаценти. Так "тонка" плацента (менше 20 мм в III триместрі вагітності) характерна для пізнього токсикозу, в той час як при гемолітичної хвороби і цукровому діабеті про плацентарної недостатності свідчить "товста" плацента (50 мм і більше) .

Слайд 9

Збільшення розмірів плаценти Гіперплазія плаценти зустрічається при резус-конфлікті, тяжкому перебігу анемії у вагітної, цукровому діабеті у вагітної, сифіліс та інших інфекційних ураженнях плаценти під час вагітності (наприклад, при токсоплазмозі) .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія