Будова та функції органів жіночої статевої системи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Частина 6. Функціональні системи Лекція 37. Будова та функції органів жіночої статевої системи Авторський експериментальний проект Студ.парламент НМУ СНТ імені О.А. Киселя
Гомеостаз Гомеостаз – це стан збалансованого співіснування різних структурних та функціональних елементів в організмі або організму та навколишнього середовища, при якому діяльність організму в цілому або його окремих структур зокрема направлена на підтримання стабільності структури та функцій шляхом протидії дестабілізуючим чинникам внутрішнього та зовнішнього середовища. Елементи, що є ключовими у підтриманні стабільності функціонування організму, називаються параметри гомеостазу.
Функціональна система Функціональна система – це сукупність органів та інших структур в організмі (тканини, окремі клітини), діяльність яких спрямована на виконання ряду функцій, всі з яких підтримують один або декілька споріднених параметрів гомеостазу.
Список функціональних систем Нервова система Ендокринна система Імунна система Серцево-судинна система Травна система Видільна система Дихальна система Репродуктивна система Система неспецифічного захисту
Три рівні контролю Діяльність більшості функціональних систем контролюється на трьох рівнях: Власний контроль (паракринна регуляція) Загальний контроль (ендокринна регуляція) Інтегративний контроль (нервова регуляція)
Репродуктивна (статева) система Репродуктивна система – це функціональна система, діяльність якої полягає у продовженні роду організму з метою збереження біологічного виду. Репродуктивна система, як і інші функціональні системи, має три рівні контролю за своєю діяльністю. Репродуктивна система складається з гонад (статевих залоз) та статевих органів, специфічних для кожної статі.
Наступна лекція Тема: «Патології сечової системи. Аналізи сечі» Дата проведення: 20 січня 2015 року Пропозиції та побажання висловлюйте в усній або письмовій формі персонально лектору.
Схожі презентації
Категорії