X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Будова ока"

Завантажити презентацію

"Будова ока"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Знайомимося з будовою ока Око людини 1 являє собою склоподібне тіло , обмежене непрозорою оболонкою склерою 2, яка в передній частині переходить в прозору рогівку 3. За рогівкою розміщена райдужна оболонка 4 з отвором в центрі – зіницею, а за нею – кришталик 5. Простір між рогівкою і кришталиком заповнено рідиною.

Слайд 3

Слайд 4

Знайомимося з будовою ока Все це разом утворює оптичну систему ока (кришталик – це лінза), з допомогою якої зображення проектується на внутрішню поверхню склери, що покрита світлочутливою сітківкою 6 (ретиною). Сітківка містить два види світлочутливих рецепторів – колбочки і палички. Колбочки утворюють апарат денного зору і працюють при освітленості більше 0,01Лк. Палички утворюють апарат нічного зору і здатні відрізнити білу поверхню від чорної при освітленості біля 0,000001Лк. Найбільша щільність розподілення колбочок знаходиться в області жовтої плями 7 і в її центральній впадині – фовеа 8. Кутовий розмір фовеа біля одного градуса (1º), число колбочок в ньому приблизно 4000, а щільність 1800 тис. на мм2. Жовта пляма визначає область ясного бачення. Вона має овальну форму, видовжену в горизонтальному напрямку. Її кутові розміри приблизно 6º на 8º. При розгляданні зображень око автоматично освітлює найбільш цікаву (інформативну для спостерігання) ділянку зображення з фовеа. 9 – зорова вісь ока. 10 – оптична вісь симетрії системи ока. 11 – зоровий нерв.

Слайд 5

Слайд 6

Око в розрізі

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Як ми бачимо предмети?

Слайд 13

Зображення, що виходить на сітківці ока,— дійсне, перевернуте, зменшене Ми можемо бачити предмети і розрізняти будь які кольори, але нам найбільше впадають у оці чорний, зелений та синій. Та у багатьох людей порушений колірний зір – дальтонізм.(найчастіше червоний і зелений).Такі люди не можуть працювати водіями.Подумайте чому?

Слайд 14

Вади зору Також є ще такі вади зору як далекозорість та короткозорість. Короткозорість- ідхилення від нормальної здатності оптичної системи ока заломлювати промені, яке полягає в тому, що зображення предметів, розташованих близько до очей, виникають перед сітківкою Далекозорість- відхилення від нормальної здатності оптичної системи ока заломлюються світлові промені. У разі природженої далекозорості очне яблуко вкорочене. Тому зображення предметів, розташованих близько до очей, виникають позаду сітківки.

Слайд 15

Короткозорість Далекозорість

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія