X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адаптації як результат еволюційного процессу

Завантажити презентацію

Адаптації як результат еволюційного процессу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АДАПТАЦІЇ ЯК РЕЗУЛЬТАТ ЕВОЛЮЦІЙНОГО ПРОЦЕССУ

Слайд 2

Адаптація — це пристосування живих систем до тих чи інших умов середовища існування. Усі види адаптації — це результат дії еволюційного процесу на основі природного добору. Адаптації можуть виникати до абіотичних і біотичних факторів і бути спрямовані на підвищення стійкості організмів. Шляхи адаптацій можуть бути різними, а саме: 1. Морфологічні (захисне забарвлення, колючки, товста кутикула, волосяний покрив, жировий шар і т. ін.). 2. Фізіологічні адаптації (стійкість фізіологічних параметрів: постійна температура тіла, вміст кисню, вуглекислого газу, вміст цукру в крові і т. ін.). 3. Біохімічні адаптації (постійність біохімічних процесів). 4. Етологічні адаптації (поведінкові реакції як адаптації організму).

Слайд 3

Маскування Демонстрація

Слайд 4

Мімікрія (від грец. мімікос — наслідувальний) — це здатність до уподібнення за забарвленням, формою чи поведінкою організмів одного виду (моделей) особинами іншого (імітаторами). Дві форми мімікрії відкрили англійський учений Г. Бейтс та німецький — Ф. Мюллер.

Слайд 5

Метелики-білани Приклади мімікрії

Слайд 6

Гомологія (від грецьк. гомологія — відповідність) — це відповідність загального плану будови органів різних видів, зумовлена їхнім спільним походженням. Аналогії (від грецьк. аналогія — подібність) — це подібність будови органів різного походження, які виконують однакові функції. Рудименти (від лат. рудиментум — зачаток) — це органи, недорозвинені чи спрощені в особин певного виду внаслідок утрати своїх функцій протягом філогенезу,.

Слайд 7

Атавізми (від лат. атавіс — предок) — прояв у окремих представників виду станів ознак, притаманних їхнім предкам. Наприклад, інколи народжуються люди з хвостом, густим волоссям на всьому тілі, з багатьма сосками.

Слайд 8

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Що таке адаптація? 2. Що таке мімікрія і які її форми вам відомі? 3. Які органи є аналогічними, а які гомологічними? 4. Чи може адаптація бути абсолютною?

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія