X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кровообіг людини

Завантажити презентацію

Кровообіг людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Система кровообігу – це серцево-судинна система. Вона складається із центрального органу кровообігу – серця та кровоносних судин: артерій, вен та капілярів. Рух крові по судинах називається кровообігом.

Слайд 3

Серце Кровоносні судини артерії вени капіляри

Слайд 4

Слайд 5

Судини, які беруть початок від серця називаються артерії. Вони несуть кров до всіх органів. Стінка цих судин складається із трьох шарів: внутрішнього – ендотелію; середнього – м’язового та зовнішнього – сполучнотканинного. За рахунок скорочення або розслаблення м’язів, може змінюватися просвіт судин.

Слайд 6

Судини, які несуть кров від органів та тканин до серця називаються венами. Їхня стінка має також три шари, але вони тонші і менш еластичні. У просвіті великих вен наявні кишенькові клапани, які перешкоджають зворотному току крові.

Слайд 7

Слайд 8

Найдрібніші судини, стінки яких утворені лише одним шаром плоских епітеліальних клітин називаються капілярами. У них відбувається обмін речовин між кров’ю і клітинами тіла. По всьому організму капіляри утворюють капілярні сітки.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Починається з правого шлуночка легеневим стовбуром, який поділяється на дві легеневі артерії. Вони несуть кров до легень, де вона збагачується киснем. Повертається кров по 4 легеневих венах, які впадають у ліве передсердя.

Слайд 14

У легенях відбувається обмін газами: кисень переходить до крові, а вуглекислий газ – до легень, а потім видихається, тобто венозна кров перетворюється на артеріальну.

Слайд 15

Починається з лівого шлуночка аортою, яка поділяється на дрібніші артерії, що несуть кров до всіх органів, крім легень. Закінчується коло двома порожнистими венами, які впадають у праве передсердя.

Слайд 16

Рухаючись по тілу, кров артерій віддає кисень та поживні речовини клітинам тіла та із артеріальної перетворюється на венозну.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Кров рухається по судинах в результаті ритмічної роботи серця. Ця робота створює і підтримує різницю тиску в судинах. У аорті тиск = 120-150 мм рт.ст., у великих артеріях до 120 мм рт.ст., у порожнистих венах – 3-8 мм рт.ст. Така різниця тисків і є основною причиною руху крові по організму.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Під час скорочення серця кров під тиском виштовхується в артерії. У аорту з тиском 120 мм рт.ст., у легеневу артерію – 25 мм рт.ст. Це систолічний тиск. Під час розслаблення серця тиск у аорті та великих артеріях становить 80 мм рт.ст., а в легеневій артерії –10 мм рт.ст. Це діастолічний тиск.

Слайд 23

Слайд 24

Швидкість крові в усіх судинах неоднакова: в аорті – 0,5 м\сек, а в капілярах – 0,5-10 мм\сек. Мала швидкість в капілярах забезпечує достатній час для обміну речовин між кров’ю та клітинами.

Слайд 25

Ритмічні коливання стінки артеріальних судин, викликані тиском крові в аорті під час систоли, називають артеріальним пульсом. Частота пульсу у дорослої людини становить 60-75 ударів на хвилину.

Слайд 26

Здійснюється регуляція нервовою системою та гуморальними чинниками. Нервові волокна симпатичного відділу іннервують більшість артерій і вони звужуються, а судини серця розширюються. Гормон надниркових залоз – адреналін – звужує судини шкіри і черева, а судини серця розширює.

Слайд 27

Інтенсивність кровообігу залежить від фізичних навантажень, температури тіла, емоційного стану, вживання певних хімічних речовин … Порушення кровообігу призводить до складних змін у здоров’ї людини.

Слайд 28

Слайд 29

Починається лімфатична система із сліпо замкнених лімфатичних капілярів, які розташовані між клітинами. Зливаючись, ці капіляри утворюють лімфатичні судини, що впадають до венозної системи.

Слайд 30

Лімфа – прозора рідина, що за хімічним складом подібна до плазми крові.

Слайд 31

По ходу лімфатичних судин розташовані лімфатичні вузли. В них утворюється велика кількість лімфоцитів, що відіграють значну роль в імунітеті. В лімфатичних вузлах затримуються і знешкоджуються м\о, частини відмерлих клітин …

Слайд 32

… у худих людей серце розташовується вертикальніше, у гладких – горизонтальніше, неначе “лежить” на діафрагмі, а у нормальних за масою тіла людей, серце займає косе положення. … алкоголь руйнує клітини серцево-судинної системи, міокард швидко слабне і розвивається серцева недостатність.

Слайд 33

А – В – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 –

Слайд 34

На малюнку зображений дослід Моссо. Які способи порушення рівноваги тіла (використовуючи знання кровообігу) без фізичного втручання?

Слайд 35

Нормальна частота пульсу дорослої людини становить ……………….. Мале коло кровообігу починається …. Велике коло кровообігу закінчується .. Яка функція капілярів, чому їх в організмі найбільша кількість ? Навіщо по ходу вен розміщені кишенькові клапани?

Слайд 36

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія