X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кровообіг і лімфообіг людини"

Завантажити презентацію

"Кровообіг і лімфообіг людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала Учениця 9 класу Тхір Софія

Слайд 2

Кровоо біг — процес постійної циркуляції крові в , що забезпечує його життєдіяльність. Кровоносну систему організму іноді об'єднують із лімфатичною системою в кардіоваскулярну систему.

Слайд 3

Серце Кровоносні судини артерії вени капіляри

Слайд 4

Судини, які беруть початок від серця називаються артерії. Вони несуть кров до всіх органів. Стінка цих судин складається із трьох шарів: внутрішнього – ендотелію; середнього – м’язового та зовнішнього – сполучнотканинного. За рахунок скорочення або розслаблення м’язів, може змінюватися просвіт судин.

Слайд 5

Судини, які несуть кров від органів та тканин до серця називаються венами. Їхня стінка має також три шари, але вони тонші і менш еластичні. У просвіті великих вен наявні кишенькові клапани, які перешкоджають зворотному току крові.

Слайд 6

Найдрібніші судини, стінки яких утворені лише одним шаром плоских епітеліальних клітин називаються капілярами. У них відбувається обмін речовин між кров’ю і клітинами тіла. По всьому організму капіляри утворюють капілярні сітки.

Слайд 7

Починається з правого шлуночка легеневим стовбуром, який поділяється на дві легеневі артерії. Вони несуть кров до легень, де вона збагачується киснем. Повертається кров по 4 легеневих венах, які впадають у ліве передсердя.

Слайд 8

У легенях відбувається обмін газами: кисень переходить до крові, а вуглекислий газ – до легень, а потім видихається, тобто венозна кров перетворюється на артеріальну.

Слайд 9

Починається з лівого шлуночка аортою, яка поділяється на дрібніші артерії, що несуть кров до всіх органів, крім легень. Закінчується коло двома порожнистими венами, які впадають у праве передсердя.

Слайд 10

Рухаючись по тілу, кров артерій віддає кисень та поживні речовини клітинам тіла та із артеріальної перетворюється на венозну.

Слайд 11

Кров рухається по судинах в результаті ритмічної роботи серця. Ця робота створює і підтримує різницю тиску в судинах. У аорті тиск = 120-150 мм рт.ст., у великих артеріях до 120 мм рт.ст., у порожнистих венах – 3-8 мм рт.ст. Така різниця тисків і є основною причиною руху крові по організму.

Слайд 12

Під час скорочення серця кров під тиском виштовхується в артерії. У аорту з тиском 120 мм рт.ст., у легеневу артерію – 25 мм рт.ст. Це систолічний тиск. Під час розслаблення серця тиск у аорті та великих артеріях становить 80 мм рт.ст., а в легеневій артерії –10 мм рт.ст. Це діастолічний тиск.

Слайд 13

Слайд 14

Швидкість крові в усіх судинах неоднакова: в аорті – 0,5 м\сек, а в капілярах – 0,5-10 мм\сек. Мала швидкість в капілярах забезпечує достатній час для обміну речовин між кров’ю та клітинами.

Слайд 15

Ритмічні коливання стінки артеріальних судин, викликані тиском крові в аорті під час систоли, називають артеріальним пульсом. Частота пульсу у дорослої людини становить 60-75 ударів на хвилину.

Слайд 16

Здійснюється регуляція нервовою системою та гуморальними чинниками. Нервові волокна симпатичного відділу іннервують більшість артерій і вони звужуються, а судини серця розширюються. Гормон надниркових залоз – адреналін – звужує судини шкіри і черева, а судини серця розширює.

Слайд 17

Інтенсивність кровообігу залежить від фізичних навантажень, температури тіла, емоційного стану, вживання певних хімічних речовин … Порушення кровообігу призводить до складних змін у здоров’ї людини.

Слайд 18

Слайд 19

Починається лімфатична система із сліпо замкнених лімфатичних капілярів, які розташовані між клітинами. Зливаючись, ці капіляри утворюють лімфатичні судини, що впадають до венозної системи.

Слайд 20

Лімфа – прозора рідина, що за хімічним складом подібна до плазми крові.

Слайд 21

… у худих людей серце розташовується вертикальніше, у гладких – горизонтальніше, неначе “лежить” на діафрагмі, а у нормальних за масою тіла людей, серце займає косе положення. … алкоголь руйнує клітини серцево-судинної системи, міокард швидко слабне і розвивається серцева недостатність.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія