X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життя і творчість Василя Симоненка"

Завантажити презентацію

"Життя і творчість Василя Симоненка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«ВИТЯЗЬ МОЛОДОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ» (Життя і творчість Василя Симоненка)

Слайд 2

Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 р. в с. Біївці Лубенського району Полтавської області в сім’ї колгоспника. Мати – Щербань Ганна Федорівна – працювала в колгоспі з дня його заснування до осені 1957 р. Батько – Симоненко Андрій Леонтович – залишив сім’ю, коли Василеві не було ще й року.

Слайд 3

Слайд 4

Матір для В. Симоненка – не просто рідна і близька людина. Цей образ поет возвеличує до космічного рівня: жінка-матір – найсвятіше, що є у світі, те, що триматиме Землю попри всі катастрофи, війни і терор.

Слайд 5

Мрія працювати з мовою і для народу визначила вибір професійного шляху. В цьому ж 1952 р. Василь Симоненко вступив на факультет журналістики Київського державного університету, який закінчив у липні 1957 р.

Слайд 6

Одружився В. Симоненко навесні 1957 р. Їхня сім’я складалася з 4 осіб: Василь Симоненко, дружина – Людмила Павлівна, син – Олесь і мати – Щербань Ганна Федорівна. Дружина поета працювала контролером на заводі хімреактивів, а мати займалася домогосподарством.

Слайд 7

У 1957 – 1960 рр. В. Симоненко працював у газеті «Черкаська правда», потім, у 1960 – 1963 рр., - у газеті «Молодь Черкащини», власним кореспондентом «Робітничої газети», а також займався літературною творчістю.

Слайд 8

1962 р. в «Держлітвидаві», що пізніше дістав назву «Дніпро», вийшла збірка творів В. Симоненка «Тиша і грім», яка, на жаль, стала першою й останньою прижиттєвою книжкою поета. Але відтоді про поета заговорили.

Слайд 9

   13-го грудня 1963р. поет помер у Черкаській лікарні. За офіційною версією, смерть поета спричинив рак. Похований у Черкасах.

Слайд 10

Не докорю ніколи і нікому, Хіба на себе інколи позлюсь, Що в двадцять літ в моєму серці втома, Що в тридцять – смерті в очі подивлюсь. Так краще в тридцять повністю згоріти, Ніж до півсотні помаленьку тліть. Василь Симоненко

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія