X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Тамари Коломієць

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Тамари Коломієць

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Тамари Коломієць Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Тамара Опанасівна Коломієць народилася в 1935 році

Слайд 3

Тамара Коломієць народилася в місті Корсунь-Шевченківський. Мати тяжко працювала, тому вихованням дівчинки займалася бабуся. Неписьменна баба Ганна знала напам`ять майже весь “Кобзар” і часто цитувала його. Маленька Тамара дуже любила процес лущення квасолі, оскільки тоді слухала безліч бабусиних оповідок.

Слайд 4

Мама дівчиники працювала лікарем, але Тамарі ця професія була не зовсім зрозумілою. Й до того ж маму вона бачила лише ввечері та у вихідний день. Дідусь і татко загинули на війні. Але був ще маленький братик, для якого дівчинка власноруч майструвала вітрячки, літачки та кораблики.

Слайд 5

Тамара Опанасівна належить до покоління, дитинство якого було перерване війною. Ще до війни дівчинка вміла читати. А потім усі підручники замінив “Кобзар” та бабусині козацькі й чумацькі сумовиті пісні. У дитинстві дівчинка нада-вала перевагу хлопчачій компанії і гралася виключно з хлопчаками.

Слайд 6

Якщо у школі задавали писати твір на вільну тему, то Тамарі легше було висловлюватись у віршованій формі. А коли в пам `яті народжувався якийсь рядок, то він, як правило, мав бути останнім і на нього “треба було вийти”.

Слайд 7

Після закінчення Гельмязівської школи, що на Черкащині, Тамара навчалася на факультеті журналістики Київського університету. Ще будучи студенткою, вона стала відомою поетесою. Перша збірка її поезій називалась “Пролісок”. На початку творчого шляху молоду поетесу помітив і благословив напутнім словом Максим Рильський. Першим редактором був Михайло Стельмах.

Слайд 8

Тамара Опанасівна писала для дорослих та дітей. Але так вийшло, що Тамара Коломієць – відома дитяча письменниця. У її творчому доробку – понад 30 збірок оригінальних казок, небилиць, лічилок, смішинок, загадок.

Слайд 9

Тамара Коломієць – щаслива мама і бабуся. Вона має двох дочок і шестеро онуків. Стежками матері пішла донька - талановита поетеса Мар`яна Рочинь, а брат – Петро Коломієць – відомий сьогодні письменник, журналіст, автор багатьох історико-пригодницьких повістей. Письменниця продовжує працювати на літературній ниві і тішить малечу своїми книжечками.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія