X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Степана Жупанина

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Степана Жупанина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Степана Жупанина Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Степан Ілліч Жупанин (1936 – 2005)

Слайд 3

Між високими горами, рясно вкритими шовковими травами, на березі річки Синявки, що на Закарпатті, знайшло собі притулок місто Іршава (раніше було село).

Слайд 4

Тут, у багатодітній селянській сім`ї Марії Петрівни та Ілька Андрійовича Жупанина народився син Степан, якому судилося стати відомим дитячим поетом. Разом з іншими дітьми він бігав на пасовище збирав хмиз, ліщинові горіхи гриби, ягоди.

Слайд 5

Зростав хлопчик серед гостроверхих смерек, гірських потоків, синіх полонин і співучих односельчан, які часто збиралися в їхній хаті на вечорниці. Сюди сходилися мешканці Зарічної околиці, щоб разом попрацювати і поспівати. Малий Степанко до кінця вечорниць був з дорослими, допомагав працювати.

Слайд 6

У школі Степан був кращим учнем. Йому вистачало часу і на захоплення ляльковим театром. А в 7 класі перед початком вистави Степан виконав свого власного вірша-пісеньку “Мак і бджілка”.

Слайд 7

Потім було навчання в Ужгородському університеті, аспірантура, вчителювання в сільській і міській школах, викладання в Ужгородському університеті і робота в Закарпатському інституті. А останні роки Степан Ілліч працював викладачем Ужгородського училища культури.

Слайд 8

Степан Ілліч Жупанин – український педагог, доктор педагогічних наук, професор, лауреат премій імені Лесі Українки заслужений працівник освіти України, автор близько 300 наукових праць, підручників письменник

Слайд 9

Поет був переконаний – для дітей треба писати так, як і для дорослих, тільки ще краще. Своїми мелодійними поезіями Степан Жупанин привернув увагу композиторів, які зазначали, «що його вірші самі просяться на музику». Понад 100 поезій Степана Ілліча стали піснями і навіть вийшли окремим виданням.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія