X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Петра Єршова

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Петра Єршова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Петра Єршова Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Петро Павлович Єршов 06.03.1815 – 30.08.1869

Слайд 3

Народився Петро Єршов у селі Безрукове Тобольської губернії, де його батько був військовим комісаром. Потім батька переводили в Петропавловськ, Омськ, Березове, знову в Омськ. А з 9 років хлопчик живе окремо від сім`ї в Тобольську, де навчався спочатку в повітовому училищі, а потім у гімназії. Уже в гімназії зацікавився народними казками. Уроки готував жартуючи: то приспівував що-небудь, то коментував різними оповідками у казковій формі. Його товариші пригадували, що Петро був неперевершеним оповідачем.

Слайд 4

Після закінчення гімназії Петро Єршов переїхав у Петербург, куди перевели батька. Там разом з братом вступив до університету. У Петербурзі прожив 6 років. Там він познайомився з Олександром Пушкіним, Василем Жуковським, а також з іншими відомими на той час письменниками та музикантами.

Слайд 5

У 1836 році, після смерті батька і брата Петро Єршов разом з матір`ю знову повернувся до Тобольська, де й прожив до кінця свого життя. Працював спочатку вчителем Тобольської гімназії, яку сам колись закінчив, а потім став її директором. Його учнем був Дмитро Менделеєв, який з теплотою згадував уроки Петра Павловича.

Слайд 6

Помер Петро Єршов у 1869 році від хвороби, обтяжений нестатками, недугами та великою сім`єю, не маючи навіть власного дому. Проте залишив по собі добру пам’ять серед своїх учнів.

Слайд 7

На кладовищі в Тобольську серед білокорих берізок стоїть мармуровий пам`ятник із написом “Петро Павлович Єршов, автор народної казки “Горбоконик”.

Слайд 8

Слайд 9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія