X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Наталі Забіли

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Наталі Забіли

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Наталі Забіли Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Наталя Львівна Забіла 1903 - 1985

Слайд 3

Наталя Львівна Забіла народилася в Петербурзі у дворянській родині, де любили музику, поезію. З раннього дитинства дівчинці запам`яталися білі ночі, надокучлива мжичка і, цікаві батькові спогади про славетних предків-українців - діда та прадіда.

Слайд 4

Зі спогадів письменниці… “Нас у родині було семеро – сестер і братів, я по старшинству друга. Мама не вміла співати, а, укладаючи нас спати, читала вірші, яких знала напам `ять безліч. Це було для нас найулюбленішою розвагою.”

Слайд 5

У 1917 році Наталя Забіла з матір`ю опинилася в Україні, в невеличкому селищі Люботині, недалеко від Харкова. Щоб якось вижити, дітям довелось іти працювати. 17-річною дівчинкою Наталя учителювала й одночасно вчилася у Харківському інституті народної освіти.

Слайд 6

Писати вірші, казки та оповідання Наталя почала ще в дитинстві. Згодом писала і для дорослих, і для дітей, нікому не віддаючи переваги. Але саме дитячою письменницею вона стала завдяки збірці “Ясоччина книжка”.

Слайд 7

Наталя Львівна – не лише відома поетеса , а й талановита казкарка. Вона вважає, що ці твори для дітей обов `язково повинні мати щасливий кінець.

Слайд 8

Поетеса широко відома як перекладач творів Олександра Пушкіна, Миколи Некрасова, Сергія Михалкова, Агнії Барто, Самуїла Маршака, Корнія Чуковського. Також успішно перекладала твори з французької, польської та інших мов. Вірші та казки письменниці перекладено багатьма мовами.

Слайд 9

Наталя Забіла створила “Веселу абетку”, з якою дітям легко і цікаво вивчати літери. Крім того вона була автором підручників “Читанка” для 2 та 3 класів, які перевидавалися кілька разів.

Слайд 10

У 1927 році за видатні досягнення у дитячій літературі Наталя Забіла стала першим лауреатом престижної республіканської премії імені Лесі Українки.

Слайд 11

А в 1989 році дитячий журнал “Малятко” на її честь установив премію імені Наталі Забіли за кращий літературний та ілюстрований матеріал року, вміщений у часописі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія