X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Марійки Підгірянки

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Марійки Підгірянки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Марійки Підгірянки Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Марійка Підгірянка (1881 – 1963) Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська

Слайд 3

Народилась Марійка Підгірянка 29 березня 1881р. в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині в багатодітній родині. Росла вона талановитою і вразливою дівчинкою на лоні природи чудового гуцульського краю.

Слайд 4

“Я несміливе дитя Підгір`я, списувала, що мені старі ліси розказували...”

Слайд 5

Дівчинка тяглася до науки. Сприяв цьому дідусь по матері, священик Микола Волошин, до якого вона частенько бігала в сусіднє село Заріччя і який навчив улюблену внучку читати і писати не лише українською, а й кількома іноземними мовами. У його домі була багата бібліотека.

Слайд 6

Однак, через те, що сім`я була незаможною, Марійка змогла здобути лише початкову освіту. Мріючи стати вчителькою, вона зайнялася самоосвітою. У 15 років Марійка склала екстерном іспит за восьмикласну жіночу школу, а через 4 роки – у Львові за жіночу вчительську семінарію. Її мрія здійснилася!

Слайд 7

В 1904 році на вчительському віче у Львові синьоока Марійка запала в душу молодому вчителеві Августину Домбровському. Відтоді вона Марія Ленерт-Домбровська, матір чотирьох дітей.

Слайд 8

Перші поезії майбутньої письменниці вийшли в світ, підписані псевдонімом “Марійка Підгірянка”, який вона обрала на згадку про рідний прикарпатський край і в знак любові до нього.

Слайд 9

Марія Омелянівна володіла багатьма мовами: українською, російською, польською, чеською; читала грецькою, латинською та італійською.

Слайд 10

На схилі літ Марійка Підгірянка багато писала для внуків. Вона складала для них лічилки, загадки, вірші-задачки, а підписувалася “бабця-Капця”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія