X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Дмитра Павличка

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Дмитра Павличка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Дмитра Васильовича Павличка Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Дмитро Васильович Павличко народився в 1929 році

Слайд 3

Народився Дмитро Васильович Павличко на Івано-Франківщині. З дитинства милували око хлопчика його рідні Карпати, які зимою вкривалися снігами, а напровесні видзвонювали дзюркотливими струмочками.

Слайд 4

Сім`я жила бідно, батько і мати змушені були працювати “від темноти до темноти”, щоб прогодувати “малесеньких семірко.” Батько, Василь Миколайович, був освіченим на той час чоловіком, працелюбним та енергійним.

Слайд 5

Мати, Параска Юріївна, походила з простої селянської сім`ї. Вона відзначалася надзвичайною пам`яттю. “Послухавши один раз вірш або навіть великий уривок із поеми, вона могла повторити його слово в слово… Мати навчила мене розмовляти, а книжка – думати.” – згадує Дмитро Павличко.

Слайд 6

Невеликі поезії Дмитро Павличко почав писати ще в дитинстві. А поява першої поетичної книжки “Любов і ненависть” збіглася з роком закінчення ним Львівського університету.

Слайд 7

Дошкільнятам та молодшим школярам полюбилися Павличкові поезії, які друкувалися в дитячих журналах, у календарі “Дванадцять місяців”, виходили окремими книжками: “Золоторогий олень”, “Дядько дощ”, “Де найкраще місце на землі?”, “Обруч” тощо.

Слайд 8

Дмитро Павличко відомий не лише як поет, а й як пісняр, публіцист, громадський діяч. Його вірші надзвичайно мелодійні, пісенні. Саме тому багато його творів покладено на музику.

Слайд 9

Люди знають Дмитра Павличка і як невтомного державного і політичного діяча – народного депутата Верховної Ради України, голову товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка, члена Народного руху України.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія