X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леонід Глібов-український Езоп.

Завантажити презентацію

Леонід Глібов-український Езоп.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Український Езоп

Слайд 2

Коротка біографія При народженні: Леонід Іванович Глібов Дата народження: 5 березня 1827 Місце народження: село Веселий Поділ Хорольського повіту Полтавської губернії Дата смерті: 10 листопада 1893 (66 років) Місце смерті: Чернігів

Слайд 3

Дитячі роки Народився у селі Веселий Поділ Хорольського повіту. Його батько, Іван Назарович Глібов, був управителем кінськими табунами в маєтку поміщика Гаврила Родзянки. Дитинство провів у селі Горби Кременчуцького повіту, куди з Веселого Подолу перейшов на роботу його батько, забравши з собою сім`ю.

Слайд 4

Ніжинський ліцей Ніженський ліцей вищих наук князя Безбородька, де він вчиться впродовж 1849 - 1855 років. Під час навчання в 1853 році на сторінках неофіційного відділу "Черниговских губернских ведомостей" він друкує близько тридцяти українських байок, започаткувавши новий напрям у своїй творчості

Слайд 5

Перші проби пера Уже в перших класах гімназії він починає писати вірші російською мовою: його перша відома нам поезія "Сон" датована 1841 р. Частина написаних у гімназії поезій була надрукована 1847 р. в Полтаві окремою книжкою "Стихотворения Леонида Глебова". Замість очікуваних лаврів, перша книжка принесла авторові лише неприємності - інспектор гімназії зробив Глібову "внушение" та пригрозив карцером.

Слайд 6

Захисник прогресивних педагогічних методів та ідей Після закінчення ліцею (1855) Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 р. — у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи. Навколо сім'ї Глібова групується чернігівська інтелігенція. 1861 р. письменник стає видавцем і редактором новоствореної газети «Черниговский листок». На сторінках цього тижневика часто з'являлися соціально гострі, спрямовані проти місцевих урядовців, поміщиків-деспотів, проти зловживань судових органів матеріали. За зв'язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863 р. Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено над ним поліцейський нагляд.

Слайд 7

Активна творча праця Два роки поет живе у Ніжині, а 1865 р. повертається у Чернігів і деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867 р. він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.

Слайд 8

Шляхами творчості Широке визнання в українській літературі Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню творів цього жанру. Перша збірка «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла у Києві 1863 р., але майже весь тираж її був знищений у зв'язку з валуєвським циркуляром. У 1872 р. вдалося видати другу, доповнену в порівнянні з першою, книгу байок, а 1882 р. — третю, що була передруком попередньої. Спроби надрукувати інші збірки Глібову не вдалися — перешкоджали цензурні заборони.

Слайд 9

Друковані твори Першу збірку віршів «Стихотворения Леонида Глебова» він опублікував у Полтаві 1847 р. В українській літературі виступив 1853 р., надрукувавши кілька байок у «Черниговских губернських новостях». Відтоді його твори вміщувались у петербурзькому журналі «Основа», галицьких — «Зоря», «Дзвінок» та ін. 1863 р. у Києві видано збірку «Байки Леоніда Глібова». 1867 р. Редагує «Земский сборник Черниговской губернии». У країні Діяв Валуєвський указ, за яким заборонялося друкувати книги і газети українською мовою. Тільки в 1872 р. А. Глібову вдається видати у Чернігові другу книжку «Байок», а в 1876—1883 рр. видав книжки-метелики «для народного читання». З ліричних поезій найвідомішими є «Журба» («Стоїть гора високая»), що стали народними піснями.

Слайд 10

Перші друковані видання У виданні, подано такі байки: «Там хороше, де нас нема», «Ягня», «Хазяйка і Челядки». Рік: 1903 Сторінок: 16

Слайд 11

Видання початку XX ст. Байки Глібова видані у Херсоні, кооп. т-ва «Укр. книгарня». 1918 рік. Упорядник: С. Шульгин

Слайд 12

До збірки ввійшло краще з творчої спадщини видатного українського поета Л. І. Глібова (1827—1893) — його байки, що здобули широку популярній у народі. 1979

Слайд 13

Книжка для дітей Леонід Глібов. Байки. Книжка-панорамка

Слайд 14

Сучасні видання творів Манускрипт, натуральна шкіра тираж 50 екз.

Слайд 15

Пам”ятна монета Леонід Глібов на ювілейній монеті

Слайд 16

Вшанування пам”яті байкара Марка України присвячена байкареві

Слайд 17

Вислови,що стали народними Здається, байка просто бреше, А справді - правду ясну чеше. Коли любиш — люби серцем, а не язиком. Є каяття, та вороття немає Панібратство шкодить І доброго нінащо зводить. Іноді з’їси і не доволі, Зате живеш на волі. Дурний порядок – дурне й діло. З грошима й дурні прехороші! Ніколи не хвались, Поки гаразд не зробиш діла. Поки ти чим кому страшний, Усяк тебе і поважає; А тільки як-небудь спіткнись, – Дивись – Хто й поважав, той лає. На те щука в морі, Щоб трусивсь карась.

Слайд 18

Літературна спадщина Літературна спадщина Л. Глібова різноманітна й багата. Байкарський доробок Л. Глібова нараховує понад 100 байок. Першу групу складають .переклади криловських творів, другу — оригінальні байки на сюжети й мотиви, запозичені у Крилова та на власні сюжети. В байках 50—60-х років засуджуються кріпосне право, безправне становище людини в експлуататорському суспільстві («Вовк та ягня», «Вовк і Кіт», «Громада» та ін.). Байки 70—90-х років спрямовані проти капіталістичних відносин, прислужництва («Сила», «Солом'яний дід», «Цуцик» таін.).

Слайд 19

Картини народного життя в байках поета Письменник спромігся вдихнути нове життя у загалом традиційні сюжетні схеми й тематику, надавши їм колоритних національних рис та актуальних смислових нюансів. Байки письменника формують живу й динамічну картину українського народного життя з його колективним досвідом та мораллю.

Слайд 20

Могила у Чернігові Помер 10 листопада 1893 р. в Чернігові, де його й поховано на території монастиря Святої Трійці (вул. Толстого, Болдина гора) .

Слайд 21

Найбільша заслуга поета Найбільша заслуга Л. Глібова перед українською літературою в тому, що він продовжував писати рідною мовою, знаходив шлях до читача, у часи, коли було заборонено українське слово, виступав з викриттям національного гніту, проти соціальної несправедливості.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія