X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Туманності

Завантажити презентацію

Туманності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

При спостереженнях неозброєним оком або у невеликий телескоп (лише темної безмісячної ночі) може побачити на окремих ділянках нічного неба тьмяні світлові плямки. Ці об’єкти одержали назву туманностей. Одначе після створення великих телескопів з’ясувалося, що насправді вигляд туманностей мають об’єкти різної фізичної природи. Це і галактики, і зоряні скупчення, і власне туманності як особливі космічні об’єкти. Зокрема, такі об’єкти як Туманність Андромеди або ж Магеланові хмари – це насправді галактики. А власне туманності є областями підвищеної концентрації міжзоряної речовини – газу й пилу. Вони проявляються або як світлі об’єкти, або як темні на тлі ділянок неба з високою концентрацією зірок.

Слайд 2

Міжзоряний простір заповнений газом і пилом. Основним компонентом є газ, що складається з атомів та молекул. Пил складає близько 1% маси міжзоряного простору. Розрізняють хмари атомарного нейтрального водню та хмари молекулярного водню. Хмари атомарного нейтрального водню мають температуру близько 70 К (-200°С) і невелику густину (декілька десятків атомів в 1см3 простору). Більш холодні і густі хмари молекулярного водню зовсім непрозорі для видимого світла. Саме в них і зосереджена більша частина холодного міжзоряного газу та пилу.

Слайд 3

Якщо поблизу газової туманності знаходиться голуба гаряча зоря, то відбувається іонізація газу ультрафіолетовим випромінюванням,що змушує газ світитися так само, як це відбувається в полярних сяйвах на Землі. Тоді до відбитого пилом світла додається власне випромінювання газів туманності. Колір газових туманностей буває різним (зеленуватий, рожевий та ін.) у залежності від температури, густини та хімічного складу газу.

Слайд 4

Газові туманності бувають правильної форми: волокнисті та планетарні. Вважають, що вони формуються із скинутих зорями оболонок на заключних етапах розвитку. Волокнисті туманності є залишками спалаху наднових зір (напр., Крабоподібна туманність у сузір'ї Тельця – фото справа внизу). Планетарні туманності мають форму кільця, в центрі якого розташована зоря - білий карлик. Вони утворюються з оболонок, скинутих червоними гігантами. Такі туманності поширюються зі швидкостями 20 - 40 км/с, через 10-20 тисяч років після виникнення вони розсіюються у просторі і стають невидимими. Планетарні туманності світяться за рахунок ультрафіолетового випромінювання тих зір, чиїми оболонками вони колись були (напр., Туманність Кільце – фото зліва внизу).

Слайд 5

Туманність кінська голова

Слайд 6

Велтика туманність оріона

Слайд 7

пил і туманність равлик

Слайд 8

туманність орла

Слайд 9

туманність око кішки

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія