X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сузіря

Завантажити презентацію

Сузіря

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сузір'я

Слайд 2

Сузір'я — одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. Деякі відомі сузір'я містять добре помітні фігури, складені яскравими зірками, які легко впізнати, наприклад, Велика Ведмедиця , Оріон , Лев ,Скорпіон. Інші сузір'я не мають таких визначних контурів і містять менш яскраві зорі. Розподіл зір між сузір'ями довільний, і різні культури виділяють на небі різні сузір'я. Однак декілька найпомітніших контурів, складених яскравими зорями, виділяються більшістю культур, хоча, звичайно, вони отримують різні назви; такими є сузір'я Оріона й Скорпіона.

Слайд 3

Назви сузір'ям дані на честь міфічних персонажів (Андромеда, Касіопея, Персей і т.п.) або тварин (Лев, Дракон, Велика Ведмедиця і т.п.), на честь примітних об'єктів старовини або сучасності (Веси, Жертовник, Компас, Телескоп, Мікроскоп і т.п.), а також просто по назвах тих предметів, які нагадують фігури, утворені яскравими зірками (Трикутник, Стріла, Південний Хрест і т.п.). Часто одна або декілька яскравих зірок в сузір'ї мають власні імена, наприклад, Сіріус в сузір'ї Великий Пес, Вега в сузір'ї Ліра, Капела в сузір'ї Візничий, і т.п. Як правило, назви зірок пов'язані з назвами сузір'їв, наприклад, позначають частини тіла міфічного персонажа або тварини.

Слайд 4

Одними із найвідоміших та особливих є зодіакальні сузір’я.  ця назва пов’язана з тим, що Сонце, Місяць, планети можна спостерігати на фоні 12 зодіакальних сузір’їв: Стрільця, Козірога, Водолія, Риби, Овна, Тільця, Близьнят, Рака, Лева, Діви, Скорпіона та Терезів..Взагалі то є ще 13-те  сузіря – Змієлова, але воно не входить до числа зодіакальних. Серед цих сузір’їв  переважають назви живих істот, і лише Терези стоять осторонь, не вписуючись у загальні рамки назв.

Слайд 5

Чума цький Шлях — власна назва галактики, у якій розташована Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком. Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпоширеніша з них. Згідно з легендоючумаки їздили до Криму по сіль, орієнтуючись вночі на світлу смугу на небі. Також вживаються назви Молочний шлях іГалактика (з великої літери, щоб уникнути плутанини з іншими галактиками). Божа дорога — давня українська назва Чумацького Шляху. Цією дорогою нібито у золотій колісниціїздить пророкі гримить, метаючи золоті стріли блискавиць у демонів Арідника, Тринрода, Триюду, Чортів, Бісів, Чугайстрів та інших.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія