X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
С О Н Я Ч Н А С И С Т Е М А

Завантажити презентацію

С О Н Я Ч Н А С И С Т Е М А

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала вчитель початкових класів Кам янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Марієнко Людмила Миколаївна

Слайд 2

Ось дзвінок вже пролунав Він сигнал нам всім подав Тож і ми часу не гаймо І урок розпочинаймо. Вліво – вправо поверніться Один одному всміхніться! Молодці!

Слайд 3

ХВИЛИНКА СПОСТЕРЕЖЕНЬ У класі працює гідрометцентр. Слово нашому синоптику. Синоптик: сьогодні (число, день тижня, рік, стан неба, вітер, температура повітря, опади). Погода сприятлива, тому бажаю гарного настрою і плідної праці на уроці. Вересень

Слайд 4

ВІДГАДАЙ ЗАГАДКУ Що сходить без насіння? Розсипалось вночі зерно, А вранці зникло десь воно.

Слайд 5

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА “МОЗКОВА АТАКА” - Що ви знаєте або думаєте, що знаєте про Сонце? Зорі? - Чи здогадалися ви про що буде йти мова сьогодні на уроці?

Слайд 6

ТЕМА УРОКУ

Слайд 7

На сьогоднішньому уроці я Запрошую вас, любі діти, Полинуть в дивні і незвідані світи. Де в небесах таких прозорих Пливуть космічні кораблі, А зорі сяють так казково, І все навколо загадкове, Що думаєш: “Я уві сні”.

Слайд 8

ВИ ЛЮБИТЕ ДИВИТИСЯ НА ЗІРКИ? Заплющіть очі і уявіть собі, що зараз ніч, і ви знаходитеся не у школі, а надворі. Що ви бачите, поглянувши на вечірнє небо? Якщо ви допитливі і вас приваблює зоряне небо, якщо ви мрійники та фантазери, рушаймо в космічну подорож! Чи хочете дізнатися що насправді являють собою зорі, Місяць, Сонце? Що таке наша планета Земля, на якій ми живемо?

Слайд 9

Ці питання завжди хвилювали людей. Чого тільки не говорили про зірки раніше? Їх вважали вогниками, які хтось запалює на небесах; душами померлих людей, узятими на небо; дірочками у небосхилі. Спливли століття, перш ніж учені довели, що зірки - це величезні розпечені газові кулі. Цих учених називають астрономами, а науку про зірки, якою вони займаються, - астрономією.

Слайд 10

“ЧЕРГОВИЙ З ДОВІДКОВОГО БЮРО” Астрономія – гр. слово: “астрон” – зірка, “номос” – закон.

Слайд 11

Астрономія існує вже кілька тисяч років. Перші астрономи спостерігали зірки, дивлячись на небо неозброєним оком. Сучасні вчені вивчають космос за допомогою потужних телескопів.

Слайд 12

Зірки здаються нам маленькими блискучими крапочками, бо знаходяться дуже далеко від землі. Насправді ж зірки – це величезні розжарені кулі, які складаються з газів і світяться власним світлом. Вони схожі на Сонце і рухаються навколо своєї осі, як і наша Земля. ЗОРЯНЕ НЕБО – ВЕЛИКА КНИГА МУДРОСТІ ПРИРОДИ Зірки відрізняються своїми розмірами. Є зірки-гіганти, а є карлики.

Слайд 13

ЧОМУ ЗІРКИ СЯЮТЬ РІЗНИМИ КОЛЬОРАМИ? Зірки бувають різного кольору. Колір зірок залежить від їхньої температури. Найхолодніші зірки – червоні – t їхньої поверхні – 3 - 4 тис. градусів; жовтогарячих – 4500; жовтих – 6 тис., білих – 7500, блакитнувато-білих – 10 тис., блакитних – 15-20 тис. А найгарячіших зірок t може сягати 35 тис. градусів.

Слайд 14

ЧИ ВСІ ЗІРКИ ВИДНО? З поверхні Землі можна побачити тільки частину зірок. Неозброєним оком видно 3 тис. зірок. Насправді їх незліченна кількість. Зірок на небі так багато, що здається, підрахувати їх неможливо. Вчені підрахували. Зірок – 5 тисяч, які видно із землі. Протягом ночі зірки змінюють своє розташування. Чому? Тому, що наша Земля обертається.

Слайд 15

За межами сонячної системи в глибинах світового простору розташована величезна кількість самосвітних тіл, подібних до Сонця й названих зірками. Таким чином, Сонце - це одна з рядових зірок. Відстані між зірками надзвичайно великі в порівнянні з розмірами не тільки самих зірок, але й з розмірами всієї сонячної системи. Найближчі до Сонця зірки перебувають від нього на відстані понад 200 000 с.р. Тому для виміру відстаней між зірками вводиться особлива одиниця, названа "світловим роком", - відстань, на яке поширюється світло за один рік. Відстань між зірками

Слайд 16

ЩО НАГАДУЄ КАРТА ЗОРЯНОГО НЕБА? Зірки на небі створюють умовні фігури - сузір'я – абетка астрономії, яка налічує 88 сузір'їв. Свої назви отримали в різні часи з давніх грецьких міфів.

Слайд 17

ЛЕГЕНДИ ОРФЕЙ Юнак Орфей покохав німфу Еврідіку. Перед весіллям наречена пішла в поле за квітами і там загинула від укусу змії. Орфей спустився до царства мертвих Аїда, щоб забрати звідти дівчину. Він не зміг визволити кохану, але, віддавши шану сміливості Орфея, боги присвятили йому сузір’я Ліра.

Слайд 18

ОРІОН Велетень Оріон був сином бога Посейдона. За велінням богів він позбавив острів Хіос від диких звірів. На святі на честь героя місцевий володар напоїв Оріона вином і осліпив. Але Посейдон допоміг осліплому сину дістатися до бога ковальської справи Гефеста. Той показав йому шлях до палацу бога сонця Геоліса. Там велетень підставив незрячі очі сонячному промінню. І прозрів.

Слайд 19

АНДРОМЕДА Андромеду, дочку царя Цефея та Кассіопеї, хотіли принести у жертву морському чудовиську Киту. Своєю загибеллю вона мусила спокутувати хизування матері. Андромеду врятував і звільнив від ланцюгів син Зевса Персей.

Слайд 20

Слайд 21

СОНЦЕ Сонце здається не дуже великим. Насправді це не так. Це велетенська розпечена куля, яка набагато більша від Землі. Маленьким, тому, що знаходиться дуже далеко від нас його промені несуть нам світло і тепло.

Слайд 22

СОНЦЕ – ВЕЛИЧЕЗНА РОЗПЕЧЕНА ЗІРКА Його сяйво й тепло дають життя всьому живому на нашій планеті. Без нього не могли б жити ні рослини, ні тварини, ні людина. Якби можна було на одну шальку терезів покласти Сонце, то на іншу довелося б помістити 333 тисяч таких планет, як Земля.

Слайд 23

Консультант. За масою Сонце у 750 разів більше від усіх планет сонячної системи, разом узятих. t на поверхні – 6000 градусів, а в глибині – до 15 млн. градусів. Діаметр – 1 млн. 392 тис. км

Слайд 24

ФІЗХВИЛИНКА Сонечко прокинулось, потягнулось, В різні боки повернулось. Потім весело всміхнулось, Діти стали танцювати, Миле сонечко вітати.

Слайд 25

СОНЯЧНА РОДИНА Ми живемо на планеті Земля. Вона обертається навколо Сонця. Окрім Землі, є й інші планети, які також обертаються навколо Сонця.

Слайд 26

Планети – це небесні тіла, що не випромінюють світла і тепла. За розмірами вони неоднакові і розташовані на різній відстані від Сонця. Кожна планета рухається по своїй орбіті. СОНЯЧНА СИСТЕМА

Слайд 27

Меркурій – найближча до Сонця планета, свою назву отримала на честь римського бога торгівлі. Це найшвидша планета, яка обертається навколо Сонця за 88 днів, а його доба триває 59 земних днів. Удень на Меркурії – спека (400 градусів), а уночі – крижаний холод (200 градусів). Поверхня його кам'яниста і пустинна. МЕРКУРІЙ

Слайд 28

Венера - друга від Сонця планета. Має назву богині краси уже 2500 років. Виглядає, як дуже яскрава зірка. Може сяяти сріблястим кольором. На цій планеті дуже спекотно – 470 градусів. День на Венері триває 243 земних дні. При дослідженні виявилось, що вдень і вночі на планеті бушують грози. Атмосфера складається з вуглекислого газу. Ним людина дихати не може. ВЕНЕРА

Слайд 29

Земля - третя від Сонця планета. Відстань її до Сонця – 150 млн. км. Сонячний промінь досягає Землі за 500 секунд. Поїзд, який має швидкість 100 км/год, подолав би цю відстань за 170 років. Нашу планету часто називають блакитною або зеленою, планетою - садом. Має один супутник – Місяць. ЗЕМЛЯ

Слайд 30

МАРС Марс – планета червоного кольору. Поверхня планети містить багато заліза, яке і дає червоний колір. Названа на честь бога війни. Менший розмірами за нашу Землю. Має 2 супутники – Фобос (гр. “Страх”) і Деймос (гр. “Жах”). Удень на Марсі 15 градусів тепла, а вночі – до 90 градусів морозу. На Марсі дуже високі гори. Висота марсіанського Олімпу – 27 км.

Слайд 31

ЮПІТЕР Юпітер – найбільша планета. Названа на честь найголовнішого бога Юпітера. Складається з різних газів, має 16 супутників. В атмосфері Юпітера постійно бушують урагани. Юпітер швидко обертається. Рік довгий – 12 земних років.

Слайд 32

САТУРН Сатурн - друга за величиною планета. Названа на честь бога родючості. Сатурн прикрашають кільця. Товщина кілець не перевищує 1 км, вони складаються з великої кількості шматків льоду і каміння. Сатурн у 100 разів важчий за Землю. Доба там триває менше половини земного дня, а рік тягнеться 30 земних років.

Слайд 33

УРАН Уран - планета названа на честь батька Сатурна. Вона складається з маленького кам янистого ядра та замерзлих газів. День на Урані триває 16 годин, а рік – 84 земних роки. На планеті дуже холодно – близько 220 градусів морозу. Він обертається лежачи на боці – так розташована його вісь.

Слайд 34

НЕПТУН Нептун носить ім'я римського бога морів. Планета незвичайного блакитно-сірого кольору. t на поверхні планети – -200 градусів. На Нептуні доба триває 17 годин, а рік дорівнює 166 рокам на Землі.

Слайд 35

ДРІБНІ НЕБЕСНІ ТІЛА Існують астероїди – малі планети, які можна назвати літаючими островами. Метеорити – літаючі брили чи камені. Комети складаються з ядра і хвоста. Хвіст - це речовини, з яких складається комета, що під час польоту випаровуються. Кометні хвости витягуються іноді на мільйони кілометрів.

Слайд 36

“АКВАРІУМ” ГАЛАКТИКА Усі зірки разом з планетами, які обертаються навколо них, утворюють величезні зоряні системи. Одна з них – Галактика. У перекладі з грецької – “молочний”. До складу Галактики входить і наша Сонячна система.

Слайд 37

ЩО ТАКЕ ВСЕСВІТ? Зоряних систем дуже багато. Всі вони утворюють Всесвіт, який не має ні кінця, ні краю, який безмежний у часі і просторі. Всесвіт – це весь світ, що розвивається у просторі. Великий Вибух, у результаті якого народився Всесвіт, стався близько 14,7 млрд. років тому. Вік Всесвіту постійно коригується.

Слайд 38

МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ Чому наша Галактика називається Чумацький шлях? Світло всіх далеких і слабких зір зливається для землян у гігантську яскраву стрічку Чумацького Шляху, що світиться. Стародавні греки вважали, що вона з’явилася з кількох крапель грудного молока богині Юнони (у грецькій міфології – Гери), тому її й назвали Чумацький Шлях.

Слайд 39

РОБОТА В ГРУПАХ Свої знання ти перевір. В пригоді стане бліц-турнір 1 гр. Зорі розташовані групами, які називаються … . Зорі – космічні … . Зірки бувають різних … і … . Найближча до Землі зірка – це … . Сонце постійно випромінює багато … і … .

Слайд 40

2 гр. Планети – холодні космічні … . Їх освітлює й обігріває … . Шлях,по якому планета рухається навколо Сонця, називається … . У більшості планет є …, які рухаються навколо них. Земля має один супутник - … .

Слайд 41

3 гр. Кожна зоря – це велетенська розпечена … . Зорі різняться між собою … . Сонце – зоря … величини. Воно освітлює і обігріває планети, що рухаються навколо нього. Планети не випромінюють … і … .

Слайд 42

РОБОТА В ПАРАХ Пригадай планети всі. Їх назви послідовно назви.

Слайд 43

ГРА - ВІКТОРИНА Сонце – це … а) планета; б) зірка. Сонце – це … а) найбільша з усіх зірок; б) зоря середньої величини.

Слайд 44

Планети – це небесні тіла, які світяться а) власним світлом; б) світлом, відбитим від Сонця. Сонце … а) обертається навколо своєї осі; б) не обертається.

Слайд 45

У Сонячну систему входять - … а) 8 планет; б) 9 планет. Найбільша планета … а) Юпітер; б) Земля. Найдальша планета - … а) Нептун; б) Венера.

Слайд 46

У кожної планети є … а) однакова кількість супутників; б) різна кількість супутників. Сонячна система у Космосі … а) єдина; б) є багато зоряних систем. Наша Земля знаходиться на … а) другому місці від Сонця; б) на третьому місці від Сонця.

Слайд 47

“МОЗКОВИЙ ШТУРМ”

Слайд 48

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 76 -78 - у підручнику; с. 3 - у зошиті; підготувати цікавий матеріал про одну із планет Сонячної системи ( за бажанням, використовуючи довідкову літературу).

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія