X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Паралакс

Завантажити презентацію

Паралакс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Те, що відстань до Місяця дорівнює 60 радіусам Землі, за тривалістю його проходження через тінь Землі при повному місячному затемненні встановив ще грецький вчений Гіппарх біля 150 р. до н.е.

Слайд 3

Надійно виміряти річний па ралакс зорі Веги вперше вда лося в 1837 р. російському ака деміку В. Я. Струве. Майже одночасно з ним в інших краї нах визначили Річний паралакс - це кут, під яким із зорі було б видно радіус земної Орбіти. паралакси ще двох зір, однією з яких була Центавра. Ця зоря, яку в СРСР не видно, виявилася найближчою до нас, її річний паралакс р = 0,75".

Слайд 4

Обчислення відстані за відомим паралаксом: Горизонтальний паралакс – це кут між напрямом на світило з якої-небудь точки земної поверхні і напрямом з центра Землі. Відстані до планет Сонячної системи вдалося визначити лише у 18 ст. через вимірювання горизонтального паралаксу.

Слайд 5

І. Визначення відстаней. Середню відстань усіх планет від Сонця в астрономічних одиницях можна обчислити, використо вуючи третій закон Кеплера. Визначивши середню відстань Землі від Сонця (тобто значення 1 а. о.) в кілометрах, можна знайти в цих одиницях відстані до всіх планет Сонячної системи. З 40-х років нашого століття радіотехніка дала змогу визна чати відстані до небесних тіл за допомогою радіолокації, про яку ви знаєте з курсу фізики. Радянські та американські вчені уточнили за допомогою радіолокації відстані до Меркурія. Венери, Марса і Юпітера.

Слайд 6

Відстань, яку світло проходить протягом року, називається світловим роком. Цю одиницю використовують для вимірю вання відстані поряд з пар с е к о м (пк). Парсек — відстань, на яку велику піввісь земної орбіти, пер пендикулярну до променя зору, видно під кутом І". Відстань у парсеках дорівнює обереній величині річного пара лакса, вираженого в секундах дуги. Наприклад, відстань до зорі а Центавра дорівнює 0,75" (3/4")> або 4/3 пк. 1 парсек = 3,26 світлового року = 206265 а. о. = 3 • 1013 км. У наш час вимірювання річного паралакса є основним спосо бом визначе'ння відстаней до зір. Паралакси виміряно вже для дуже багатьох зір.

Слайд 7

де р виражено в секундах дуги. Ці формули дають абсолютну зоряну величину M за відомою видимою зоряною величиною m при реальній відстані до зо рі D. Наше Сонце з відстані 10 пк мало б вигляд

Слайд 8

Є три методи визначення розмірів зірок: 1) за спостереженням затемнювано-змінних; 2) з теоретичних обчислень, коли відомі ефективна температура поверхні зорі і її світність; 3) вимірюванням діаметра зорі за допомогою інтерферометра

Слайд 9

Вимірювання за допомогою інтерферометра: Телескопічне зображення зорі – це дифракційний диск, що складається з темних і світлих кілець. Якщо світло від точкового джерела-зорі пропустити через дві вузькі щілини, розміщені на об‘єктиві, то у зображенні зорі замість дифракційних кілець з‘являться паралельні інтерференційні смуги. Віддаль між темними або світлими смугами залежатиме від частоти випромінювання і від віддалі між щілинами на об‘єктиві. Якщо джерело світла диск, то при певному співвідношенні між його кутовим діаметром β і віддаллю s між щілинами інтерференційна картина зникає. Теорія зоряного інтерферометра приводить до такої формули: β =1,2 х λ / s де λ- довжина хвилі найяскравішої ділянки спектра джерела світла.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія