X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
М І С Я Ц Ь

Завантажити презентацію

М І С Я Ц Ь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

М І С Я Ц Ь Дослідження учениці 10 класу Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів Павлусик Юлії Керівник: Коваленкова С.М., вчитель фізики

Слайд 2

Мета дослідження: Розвиток загальнокультурної компетенції у вивченні історії дослідження Місяця – найближчого космічного сусіда; Створення каталогу місій космічних держав із зазначенням виконаної ними роботи; Дослідження зв’язку астрономічної науки з іншими природничими науками, історією й технікою.

Слайд 3

Місяць – єдиний природний супутник Землі, найближче до нас небесне тіло. Найбільша цікавість була до постійної зміни форми та розмірів супутника, які пізніше були названі місячними фазами. Місяць світить відбитим сонячним світлом.

Слайд 4

Найстародавніші народи вимірювали час за допомогою астрономічних спостережень за рухом Місяця. З цією метою будувалися спеціальні споруди, крізь які спостерігали певні точки на горизонті в моменти стояння Місяця.

Слайд 5

Великий внесок у вивчення Місяця внесли давньогрецькі вчені-філософи: Анаксимен, Емпедокл, Демокріт, Арістотель.

Слайд 6

Галілей за допомогою телескопа встановив, що Місяць – шорстке і скалисте небесне тіло, повністю співставне з Землею. Так зародилася топографія Місяця.

Слайд 7

10 жовтня 1959 року радянська станція «Луна-3» проходить приблизно за 7000 км від поверхні Місяця та робить знімки видимої сторони супутника.

Слайд 8

Успіхи СРСР в дослідженні Місяця спонукали США вперто працювати, що дозволило їм висадити на Місяць перших людей.

Слайд 9

Великою історичною подією став політ «Аpollo 11», здійснений 16 липня 1969 року. Майкл Коллінз залишається на навколомісячній орбіті, а Ніл Армстронг та Едвін Олдрін здійснюють посадку в Морі Спокою і перебувають там 21 годину 36 хвилин. Відійшовши на 60 м від місця посадки, астронавти встановлюють дистанційний сейсмограф та лазерний відбивач. Взявши 21 кг «Аpollo 8» зразків грунту, екіпаж повертається на Землю.

Слайд 10

Місячний грунт - врожайний. Про це свідчать численні спроби виростити рослини в зразках місячних порід. В ньому не вистачає тільки води.

Слайд 11

Для місячних екскурсій екіпажі використовують місячний всюдихід.

Слайд 12

8 січня 1973 року «Луна-21» здійснює посадку неподалік від кратеру Ле Моньє і висаджує дистанційно управляючий модуль «Луноход-2». Це другий радянський дослідницький апарат, який пройшов за 4 місяці шлях в 37 км. Він мав двигун, який працював за допомогою сонячної енергії, міг функціонувати тільки під час сонячного дня.

Слайд 13

Висновки: Висадка людей на Місяць стала одним із ключових моментів в історії XX сторіччя і дала стимул серйозному якісному поштовху не тільки в знаннях про наш супутник, а й в розвитку космічних технологій. Ізотопний аналіз показав високий вміст гелію-3, який може повністю замінити нафту та газ, які через декілька сотень років вичерпаються. Стала реальністю міжнародна угода про діяльність на Місяці та інших небесних тілах: всі країни мають рівні права на дослідження та використання Місяця.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія