X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лежачи на боці

Завантажити презентацію

Лежачи на боці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація про планету Уран Виконала учениця 11класу Малая Тетяна

Слайд 2

Історія відкриття 13 березня 1781 англійський астроном Вільям Гершель помітив поблизу однієї із зірок сузір'я Близнят цікавий об'єкт, що, очевидно, не був зіркою: його видимі розміри змінювалися залежно від збільшення телескопа, а найголовніше — змінювалося його розташування на небі. Гершель спочатку вирішив, що відкрив нову комету. Пізніше було названо УРАН

Слайд 3

Планета-гігант Середня відстань від Сонця у 19 разів більша, ніж у Землі, і становить 2871 млн км. Один оберт навколо Сонця Уран здійснює за 84,01 земного року. Період власного обертання Урана складає приблизно 17 годин. Уран належить до числа планет-гігантів: його екваторіальний радіус (25600 км) майже в чотири рази більший, а маса (8,7·1025 кг) — у 14,6 разів більша, ніж у Землі. Середня густина Урана (1,26 г/см³) у 4,38 рази менша, ніж густина Землі.

Слайд 4

Слайд 5

Атмосфера Урана складається в основному з водню, гелію та метану Теоретична модель будови Урана така: його поверхневий шар є газорідкою оболонкою, під якою знаходиться крижана мантія (суміш водяного й аміачного льоду), а ще глибше — ядро з твердих порід. Маса мантії та ядра складає приблизно 85-90 % усієї маси Урана. Зона твердої речовини сягає 3/4 радіуса планети. Температура в центрі Урана — близько 10 000 °C, тиск 7-8 млн атмосфер.

Слайд 6

Обертання Урана має низку відмітних рис: вісь його обертання майже горизонтальна (нахилена під кутом 98° до площини орбіти), а напрямок обертання зворотній напрямку обертання навколо Сонця (з усіх інших планет зворотній напрямок обертання спостерігається тільки у Венери).

Слайд 7

Уран має 27 супутників та систему кілець. Всі супутники отримали назви на честь персонажів творів Вільяма Шекспіра та Александра Поупа. Перші два супутники — Титанію і Оберон — 1787 року відкрив Вільям Гершель. Ще два сферичні супутники (Аріель та Умбріель) були відкриті 1851 року Вільямом Ласселом. 1948 року Джерард Койпер відкрив Міранду. Останні супутники були відкриті після 1985 р., під час місії «Вояджера-2», або за допомогою вдосконалених наземних телескопів.

Слайд 8

Лежачи на боці? Вісь обертання блакитної планети нахилена на 98 градусів - вона обертається навколо Сонця, «лежачи на боці», в напрямку, протилежному тому, в якому обертаються майже всі планети. Рік на планеті триває 84 земних календарних. Є теорія, що при творінні галактики планета зіткнулася з іншим небесним тілом своїх розмірів і тому нахилилася на бік.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія