Космічна подорож
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Космос… який же він? Хто з вас друзі, не думав про це, розглядаючи небо, його яскраві зорі, його безмежний Чумацький шлях? Безкраїй космос… За безліччю складних явищ, що відбуваються в ньому він невичерпний. Здавна він вабив до себе людину, яка намагалася розглядати його таємниці. Багатьма таємницями космос поступився перед людством.
У казці мріяли колись, Щоб піднятися у вись. До незвіданих земель Мчав летючий корабель. В казці линув у політ Чудо - килим - самоліт, І неслися напрямки Скороходи - чобітки.
Ще з сивої давнини люди подумки линули у цю незвідану далечінь. У своїх мріях, легендах і міфах вони завойовували небо! Наша зоряна система - Галактика. Рухаючись в Галактиці, Сонячна система час від часу пролітає крізь міжзоряні газопилові хмари. Чумацький Шлях - питома українська назва галактики, у якій знаходиться наша Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком.
В казці мрій було немало. Та живою казка стала! Ми живем в казковий час — Є супутники у нас, Що в ясну космічну вись Вперше в світі піднялись.
Як починалася дорога в космос, хто стояв у її витоків? Одним з перших про політ в космос задумався російський вчений Костянтин Едуардович Ціолковський. Автор фундаментальних наукових результатів з теорії руху ракет, видатний учений і винахідник, автор важливих відкриттів в аеродинаміці , ракетній техніці й теорії міжпланетних сполучень, основоположник космонавтики. Саме він розв’язав задачу про рух ракети в полі тяжіння й визначив запаси палива, необхідні для подолання сили тяжіння Землі!
Як починалася дорога в космос, хто стояв у її витоків? Ідеї Ціолковського розвинув Юрій Васильович Кондратюк.(Олександр Шаргей). У своїх працях «Тим , хто буде читати, щоб будувати», «Про міжпланетні подорожі» , «Завоювання міжпланетних просторів» він дав схему чотириступінчатої ракети на водно- кисневому паливі та вивів рівняння реактивного руху.
Як починалася дорога в космос, хто стояв у її витоків? Всі самі заповітні мрії основоположників космонавтики реалізував Сергій Павлович Корольов. Найвидатніший конструктор ракетно-космічних систем, які забезпечили дослідження космічного простору.Саме з ним люди повязують епохальні події цивілізації: запуск першого штучного супутника Землі, політ на Місяць і Венеру, створення космічного корабля «Восток», на якому Ю.О.Гагарін уперше реалізував сміливу мрію людства – політ за межі атмосфери.
Як починалася дорога в космос, хто стояв у її витоків? Наприкінці 40-х років 20 сторіччя американські ракети піднімали в стратосферу мавп, щурів, макак. Всі вони гинули під час спуску, адже ракети стрімко злітали, а потім стрімко падали на Землю. 1951 року радянська геофізична ракета здійснила політ і м'яку посадку. На ії борту були живі та неушкоджені аеронавти - собаки. І почали готувати цілий загін "тузиків" для біосупутників.
Чому собаки? Тому, що вчені знали як вони себе поводять, розуміли особливості організму. Крім того вони не капризні, легко піддаються тренуванням. Набирали цих "ракетоплавців" прямо на вулиці. Чому, скажете, "дворові"? Та тому, що вони витриваліші за будь-якого поважного пса з медалями. Це були цуцики вагою до 6 кілограмів і зростом до 35 см. Вони зробили справжнє диво.
За 2 роки була створена ракета, яка 22 червня 1951 року й здійснила триумфальний політ з Циганом і Дезиком на борту. За тиждень відбувся другий старт Лисички і того ж Дезика. Досліди з ними мали велике значення. Удосконалювалася техніка, ракети піднімались вже на 212 км. Собачки на старті одержували колосальне перевантаження - їх вага збільшувалась у 5,5 разів, та вони її втрачали, перебуваючи у невагомості. Усе це вивчали, готуючи старт людини у космос.
З 1952 року почали відпрацьовувати польоти тварин в скафандрах. Скафандр виготовляли з прорезиненої тканини у вигляді мішка з двома глухими рукавами для передніх лап. До нього кріпився шолом.
4 жовтня 1957 року весь світ облетіла звістка про запуск 1-го радянського супутника Землі. Минає місяць, і ще одна сенсація: "3 листопада на супутнику Землі №2 полетіла собака Лайка". Ім'я Лайки занесено на спеціальну Дошку пошани, де можна прочитати імена собак-рятівників, санітарів. Біокосмонавт Лайка Житловий відсік собаки
Справжніми зірками стали радянські песики Білка та Стрілка. 28 серпня 1960 року вони здійснили 18 обертів навколо Землі - це 700 тис кілометрів. Взагалі ж до старта першої людини 48 песиків побували в космосі. Поштові марки з зображенням тварин які побували в космосі
С.П.Корольов сказав: ще один вдалий старт - і летить людина, а таким був 25 березня 1961 року політ Зіроньки! Собачки своє відпрацювали. Більше їм в космос піднятися не судилося. До польоту людини в космос залишалося 18 днів! 12 квітня стартував перший у світі космічний корабель «Восток», пілотований першою людиною-космонавтом Ю.О. Гагаріним. Ця подія схвилювала весь світ. Усі з нетерпінням чекали повернення Гагаріна з космосу.
В ніч на 12 квітня на космодромі ніхто не спав, крім космонавтів. В 3 години ночі 12 квітня почалися заключні перевірки всіх систем корабля «Восток». Ракета освітлювалася потужними прожекторами. В 5.30 ранку, Є.А. Карпов підняв космонавтів. Вигляд у них був – бодрий. Почали фізичну підготовку, далі сніданок і медичний огляд. В 6.00 комісія підтверджує рішення: першим летить Ю.А.Гагарін. Йому підписують політне завдання.
Гагаріна посадили в корабель за 2 години до старту. За цей час відбувалася заправка ракети, перевіряють апаратуру. Один з датчиків показує, що в кришці немає потрібного контакту. Знайшли…Зробили…Закрили кришку. І знамените «Поїхали»! Майданчик опустів. Ракета піднімається зі старту і виходить у небо. Настало довге очікування! І лише після завершення 108 хвилинного тріумфального польоту та успішного приземлення люди всієї планети аплодували першому польоту людини в космос.
Першому космонавту присвоїли звання Герой Радянського Союзу. Проклавши дорогу в космос іншим, Гагарін радів успіхам своїх товаришів, мріяв про нові польоти. Слід його назавжди залишився і на Землі, і в космосі!
Першому космонавту присвоїли звання Герой Радянського Союзу. Проклавши дорогу в космос іншим, Гагарін радів успіхам своїх товаришів, мріяв про нові польоти. Слід його назавжди залишився і на Землі ,і в космосі! Із усіх професій, які існують на Землі професія космонавта найважча, небезпечна, відповідальна. Це справжній подвиг! Подвиг науковий, технічний, організаційний, але перед усім – людський. Проте космос ще приховує від нас безліч невідомого. Та немає такої таємниці, яку б не подолали людський розум, людська праця. Настане час – і жителі Землі освоюватимуть нові планети. А поки що сміливі і наукові пошуки, випробування тривають…
КОСМІЧНА СТАНЦІЯ – ШТУЧНИЙ СУПУТНИК ЗЕМЛІ АБО ІНШОГО НЕБЕСНОГО ТІЛА, ПРИСТОСОВАНИЙ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. КОСМІЧНА СТАНЦІЯ
Старт ракети КОСМІЧНА РАКЕТА - БАГАТОСТУПІНЧАСТА РАКЕТА ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ НА ОРБІТУ СУПУТНИКА ЗЕМЛІ ЧИ МІЖПЛАНЕТНУ ТРАСУ.
КОСМІЧНИЙ ЛІТАЛЬНИЙ АПАРАТ – АПАРАТ ДЛЯ ПОЛЬОТУ У КОСМОС (ШТУЧНІ СУПУТНИКИ, КОСМІЧНІ КОРАБЛІ, АВТОМАТИЧНІ СТАНЦІЇ, КОСМІЧНІ РАКЕТИ, РАКЕТИ - НОСІЇ). КОСМІЧНИЙ ЛІТАЛЬНИЙ АПАРАТ
Схожі презентації
Категорії