X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екліптика

Завантажити презентацію

Екліптика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екліптика. Видимий рух Сонця і Місяця

Слайд 2

Екліптика – велике коло, по якому рухається на небі Сонце протягом року відносно зір. Цей видимий рух Сонця обумовлений рухом Землі по орбіті.

Слайд 3

Рухаючись по екліптиці, Сонце двічі на рік буває на небесному екваторі у так званих точках рівнодення. Точка весняного рівнодення – точка перетину екліптики Сонця і небесного екватора у східній пікулі (21 березня).

Слайд 4

Рухаючись по екліптиці, Сонце двічі на рік буває на небесному екваторі у так званих точках рівнодення. Точка осіннього рівнодення – точка перетину екліптики і небесного екватора в західній півкулі (23 вересня).

Слайд 5

У дні рівнодень тривалість дня і ночі однакові, оскільки шлях Сноця над горизонтом дорівнює його шляху під горизонтом.

Слайд 6

У день літнього сонцестояння (22 червня) Сонце знаходиться найдалі від небесного екватора у бік північного полюса світу. Опівдні для північної півкулі Землі Сонце знаходиться найвище над горизонтом, день найдовший. День літнього сонцестояння

Слайд 7

У день зимового сонцестояння (22 грудня) Сонце знаходиться найдалі від небесного екватора в бік Південного полюса світу. Висота Сонця у верхній кульмінпції найменша і день найкоротший. День зимового сонцестояння

Слайд 8

Зодіакальні сузір’я Річий шлях Сонця на небі вздовж екліптики пролягає через сузір’я, які здавна мають назву зодіакальних, а їх сукупність називається поясом Зодіаку.

Слайд 9

Знак зодіаку – це знак того зодіакального сузір’я, під яким народжується людина. Кожне з 12 сузір’їв Сонце проходить приблизно за місяць.

Слайд 10

Рух сонця через зодіакальні сузір’я У дійсності Сонце проходить через 13 сузір’їв за рік. Термін перебування Сонця в цих сузір’ях не співпадає з датами, наведеними в гороскопах.

Слайд 11

Видимий рух Місяця Місяць рухається навколо Землі в той самий бік, в якій Земля обертається навколо своєї осі. Результат цього руху – видиме переміщення Місяця на фоні зір назустріч обертанню небесної сфери.

Слайд 12

Період обертання Місяця навколо Землі відносно зір називається зоряним або сидеричним місяцем. Він становить 27.3 доби.

Слайд 13

Фази Місяця – зміна зовнішнього вигляду Місяця для спостерігача на Землі. Відбувається це тому, що Місяць займає різні положення відносно Землі і Сонця, яке його освітлює.

Слайд 14

Виділяють чотири головні фази: новий Місяць, перша чверть, повний Місяць (повня), третя чверть.

Слайд 15

Синодичний місяць – проміжок часу між двома послідовними однаковими фазами Місяця. Він дорівнює 29.5 доби.

Слайд 16

Сонячна доба на Місяці дорівнює синодичному періоду – приблизно 2 земних тижні день і 2 земних тижні ніч. Період обертання Місяця навколо осі дорівнює періоду обертання його навколо Землі. Тому ми бачимо завжди тільки одну півкулю Місяця.

Слайд 17

Сонячні та місячні затемнення Сонячне затемнення відбувається тоді, коли тінь від Місяця потрапляє на поверхню Землі. Розрізняють 3 типи сонячного затемнення: повне, часткове, кільцеподібне.

Слайд 18

Слайд 19

Місячне затемнення відбуваєть тоді, коли Місяць потрапляє в тінь Землі. Місячне затемнення видно на всій північній півкулі Землі і для всіх точок цієї півкулі воно починається і закінчується водночас.

Слайд 20

Слайд 21

Дякуємо за увагу!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія