X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День космонавтики

Завантажити презентацію

День космонавтики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

12 квітня – День космонавтики

Слайд 2

Анотація Презентація теми «12 квітня – День космонавтики» складається із 29 слайдів, які містять теоретичний та ілюстративний матеріал. Робота містить: історію розвитку космонавтики, розповідь про перших українських космонавтів, цікаві факти з життя космонавтів, рекорди космонавтики. Показ слайдів супроводжується читанням цікавої інформації про розвиток космонавтики. Мета презентації зацікавити учнів при вивчені фізики, знайомлячи їх із цікавими фактами, про які їм мало відомо. Презентація відповідає темі програми із фізики 10-го класу, а також може бути використана на факультативних заняттях.

Слайд 3

Батько ракетобудування Великий внесок в розвиток ракетобудування зробив К.Е. Ціолковський. Він не тільки зміг теоретично обгрунтувати можливість космічних польотів, але й розрахувати окремі параметри ракетоносія Саме він є родоначальником практичного сучасного ракетобудування.

Слайд 4

Підкорювачі космосу Найбільші досягнення в області підкорення космосу належать СРСР. 4 жовтня 1957р. За допомогою ракети був виведений на орбіту перший штучний супутник Землі. Це зробила група вчених під керівництвом С.П.Корольова.

Слайд 5

«Здесь, гением советского человека, начался дерзновенный штурм космоса» 1957р. Байконур. Обеліск в честь запуску першого штучного супутника Землі.

Слайд 6

3 листопада 1957 року на навколоземну орбіту вийшов «Спутник-2». Разом з ним за межами земної атмосфери опинилося і перше теплокровне. Лайка – перше живе створіння в космосі

Слайд 7

Білка і Стрілка 19 серпня 1960 р. собаки Білка і Стрілка, а разом з ними - 40 мишей, 2 щурі, різні мухи, рослини і мікроорганізми 17 разів облетіли навколо Землі і приземлилися. Білка Стрілка

Слайд 8

Перші космічні кораблі 12.04.1961. В 6:07 з космодрому Байконур стартувала ракета-носій 8К72. Вперше в світі космічний корабель з людиною на борту вірвався в простори Всесвіту.

Слайд 9

Юрій Гагарін – перша людина в космосі 12 квітня 1961 року вперше в світі на космічному кораблі “Восток” здіснив політ перший космонавт планети. Ним був Юрій Олексійович Гагарін.

Слайд 10

Перший український космонавт Попович Павло Романович 12 серпня - 15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику “Восток-4” перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів, спільно з А.Г.  Ніколаєвим, який пілотував космічний корабель «Восток-3». В ході групового польоту були проведені перші експерименти з радіозв'язку між екіпажами двох кораблів в космосі і взаємне фотографування, виконана широка програма науково-технічних і медично-біологічних експериментів. За успішне здійснення першого в світі групового космічного польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм Попович отримав звання Героя Радянського Союзу.

Слайд 11

Валентина Терешкова – перша жінка-космонавт. Перший в світі політ жінки космонавта відбувся з космодрому “Байконур” 16 липня 1963 року на космічному кораблі “Восток-6” і тривав майже три доби. В цей час на орбіті знаходився космічний корабель “Восток-5”, яким керував космонавт Володимир Биковський, так цей політ став першим досвідом вдосконалення космічних кораблів в умовах спільного польоту. Але в автоматичній програмі корабля була допущена неточність : він був настроєний так що, замість того щоб опускатися він навпаки, підіймав орбіту. І замість того щоб наближатися до Землі він навпаки віддалявся”. Про це Терешкова зразу доповіла Корольову. Тільки на наступний день в систему заклали нові дані і орбіта стала виправлятися.

Слайд 12

Валентина Володимирівна Терешкова народилася 6 березня 1937 року в селі Масленниково Тутаєвського району Ярославської області. Закінчила воєнно-повітряну інженерну академію імю М. Жуковського, стала кандидатом технічних наук, професором, автором більше 50 наукових робіт. Має звання генерал-майора авіації, була депутатом верховної ради СССР. В команду космонавтів бала зарахована в 1962 році, де знаходилася до 1997 року.

Слайд 13

Рівно 48 років тому людина вийшла у відкритий космос 48 років тому житель планети Земля – радянський космонавт Олексій Леонов – уперше залишив космічний корабель і вийшов у відкритий космос. Цей історичний політ відбувався на космічному кораблі “Восход-2 ”. 18 березня 1965 року з першого стартового майданчика полігона Тюра-Там(це вже пізніше він стане Байконуром) стартував корабель “Восход-2 ” з командиром Павлом Біляєвим і другим пілотом Олексієм Леоновим.

Слайд 14

Екіпаж «Союз» - «Аполлон». Через 7 років після першого польоту людини в космос в Організації Об 'єднаних Націй було прийнято домовленість про порятунок космонавтів і об'єктів, запущенних в космічний простір, у випадку аварії або вимушеної посадки. Цією угодою передбачалось, що держави повинні приймати всі можливі міри для порятунку і надання необхідної допомоги екіпажу космічного корабля, який приземлився на чужій території в результаті аварійної ситуації. Він був принятий в 1967р. Можливість допомоги була у держав тільки на Землі. Тоді був створений проект «Союз» - «Аполлон» призначений для відпрацювання методів рятування космонавтів безпосередньо в космосі.

Слайд 15

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк – нині генерал-майор Збройних сил України, Герой України, кавалер ордена “За мужність” першого ступеня. 19 листопада 1997року на борту американського корабля багаторазового використання “Колумбія”, що був запущений з мису Канаверал, штат Флорида (США), здійснив космічний політ як експериментатор, що тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин 1 секунду.

Слайд 16

Два великих призначення супутників Науково-дослідницькі супутники. Вони призначені для вивчення Землі як планети, її верхньої атмосфери, навколоземного космічного простору, Сонця, зірок, а також міжзіркового середовища. Прикладні супутники. Вони призначені для «земних» потреб народного господарства. Сюди відносять супутники звязку, супутники для вивчення природних ресурсів Землі, метеорологічні супутники, навігаційні, військові і інші.

Слайд 17

Перший крок на Місяці Вперше на Місяць висадилися американські космонавти. Документи представлені ними про цей політ до цих пір являються суперечливими в правдивості. Багато спеціалістів вважають, що весь «політ на Місяць» був знятий в спеціальній студії, наводячи при цьому деякі факти, наприклад: колихається прапор, хоча на Місяці немає вітру; від ніг людини залишаються сліди, хоч поверхня Місяця не мягка та багато іншого.

Слайд 18

Так, на низькій орбіті Сонце встає і сідає кожні півтори години, так що спати при такому циклі практично неможливо. Для того, щоб налагодити життя команди МКС, була створена звичайна 24-годинна система, заснована на так званому "середньому" грінвічському часі. Це часовий пояс, що пролягає десь на півдорозі між Києвом і Х'юстоном. До речі, встають космонавти по дзвінку, сигналу, який відправляється з ЦУП-а на МКС. Звуковий сигнал - мелодія, яку вибирає або сам астронавт, або його сім'я.

Слайд 19

Саме так, через відсутність притягання Землі, хребет трохи подовжується, і ви стаєте вищими приблизно на 5-8 сантиметрів. На жаль, це не дуже добре, і подібне "зростання" супроводжується різними ускладненнями. Наприклад, може хворіти спина, або ущемиться нерв. Всяке трапляється.

Слайд 20

Людина, яка хропіла на Землі, в космосі хропіти не буде. Все тому, що саме сила тяжіння викликає хропіння. У космосі зауважені лише одиничні випадки хропіння сплячих космонавтів. До речі, деякі інші відхилення сну теж зникають в умовах невагомості.

Слайд 21

Довше за всіх у космосі пробув російський космонавт Валерій Поляков. Він залишався на борту космічної станції "Мир" 438 днів (це 14 місяців). Його місія завершилася в 1995 році.

Слайд 22

Після повернення на Землю людям доводиться наново адаптуватися до наших умов. Особливо страждають астронавти через те, що ніяк не можуть звикнути до падіння речей. Вони вже засвоїли, що предмети вільно літають у повітрі, і підсвідомо продовжують чекати того ж і на Землі. Ось так і виходить, що космонавт може спробувати залишити чашку в повітрі, забуваючи, що вона зараз впаде і розіб'ється.

Слайд 23

Список використаних джерел WWW.HEBUS.COM http://inform.ntu-kpi.kiev.ua/video/2009_04_The_Cosmonautics_Day/The_Name. http://uk.wikipedia. www.deviantart.com cikavo.com Смирнов В.А. “Закон збереження імпульсу, реактивний рух,ракети та освоєння космосу”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія