X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Модерн в Вінниці

Завантажити презентацію

Модерн в Вінниці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Модерн в Вінниці

Слайд 2

Що таке МОДЕРН? Моде рн (від фр. moderne — новітній, сучасний) — стильовий напрям у мистецтві (переважно в архітектурі, образотворчому й декоративно-ужитковому мистецтві) кінця XIX — початку XX століття. У Бельгії й Франції — «ар-нуво» (фр. L'Art Nouveau), у Німеччині — «юґендштіль» (нім. Jugendstil), в Італії — стіле флореале (італ. stile floreale), у Великобританії — модерн стайл (англ. modern style), у США — стиль Тіффані, в Австрії, Україні — сецесія.

Слайд 3

Про саме місто Обласний центр на берегах р. Південний Буг, в 260 кілометрах від Києва, Вінниця колись починалася як дерев’яна фортеця, побудована на березі річечки Виннички володарем Поділля XIV в. литовським князем Федором Кориатовичем. Місто навколо фортеці росло, аж поки не переросло свою захисницю: в 1558 р. у Вінниці було споруджено новий дерев’яний замок на земляних валах острова Кемпа (сучасний Фестивальний) над Бугом.

Слайд 4

А 1598 р., коли у місто перенесли столицю Брацлавського воєводства (Брацлав на той час дуже постраждала від ординців), Вінниця перебралася і на правий, досі незаселений берег Південного Бугу. Тут теж було споруджено форпост (вже кам’яний), який сформував планування міських вулиць, яке й нині зюереглося у Старому місті.

Слайд 5

У 1610 р. на пожертвування брацлавського старости Валентия Калинoвського будується монастир єзуїтів: костел, келії і колегіум, оточені товстими кам'яними стінами і вежами, так званими Мурами. Тут польське населення міста ховалося під час нападів гайдамаків. Мури з червоної цегли (1610-1617), як і костел єзуїтів, збереглися у місті (на перехресті вул. Володарського і Осипенко) — щоправда, не повністю: почасти були розібрані в 1870-е унаслідок аварійного стану.

Слайд 6

Цікаві прогулянки старими кварталами Вінниці Домініканський монастир (1621-1624, 1760)

Слайд 7

Єзуїтський (1610-1617) монастир

Слайд 8

Величний барочний домініканський костел (1760), нині відданий православній церкві — тепер це Преображенський собор (до 1991 р. тут був органний зал), оточені міцними мурами.

Слайд 9

З 1919 р. у колишніх келіях (XVIII-XIX) розміщається Вінницький історичний музей (зараз – краєзнавчий) і бібліотека, а пізніше і архів.

Слайд 10

Також на вулиці Соборній, 21, знаходиться Вінницький художній музей.

Слайд 11

Неподалік є й міський театр.

Слайд 12

Одна з самих цікавих церков міста — триверха і тризрубна дерев’яна Миколаївська (1746) в типовому для Поділля стилі.

Слайд 13

Над озером у передмісті Вінниці розташовано Музей-садиба всесвітньовідомого хірурга М.І. Пирогова

Слайд 14

Ще один меморіальний музей, класика вже української літератури М. Коцюбинського, розташований по вул. І. Бевзи, 15

Слайд 15

У передмісті Вінниці П’ятничанах збереглася садиба Грохольських 1780-х рр. (вул. Мічуріна, 32). Комплекс складається з палацу, павільйону і флігеля, розміщених у старому ландшафтному парку (його площа 32 га).

Слайд 16

Над проектом працювала: Іванова Валерія 9-Б клас

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Архітектура