X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Архітектура в другій половині ХІХ ст"

Завантажити презентацію

"Архітектура в другій половині ХІХ ст"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему:«Архітектура в другій половині ХІХ ст.» Підготувала: Студентка 1 курсу Групи 1фА Вовченко Інна

Слайд 2

Друга половина XIX ст. в архітектурі позначена впливом різних історичних стилів і напрямів, що поєднувалися в одній будівлі. Це поєднання і було найбільш характерним для міського громадського і житлового будівництва. Тоді у будівництві вже почали масово використовувати нові технології та матеріали (бетон, залізо, залізобетон тощо). Найтиповішими є споруди міських театрів (Київ, Львів, Одеса) та громадські будівлі.

Слайд 3

У цей час активно забудовуються нові міста на півдні України і в Криму — Маріуполь,Олександрівськ , Катеринослав (Дніпропетровськ), Миколаїв,  Одеса. В Одесі за проектом петербурзького архітектора Тома де Томона в  було споруджено оперний театр. Архітектурний стиль Києва визначався відомим архітектором А. Меленським. За його проектом споруджено будівлю Київського університету. Упорядковуються такі міста, як Харків, Полтава.

Слайд 4

Київський університет

Слайд 5

Оперний театр в Одесі (архітектор Ж. Тома де Томона)

Слайд 6

Оперний театр в Одесі (вид з середини )

Слайд 7

Міський театр Львів (архітектор А. Меленський )

Слайд 8

Київський театр (архітектор А. Меленський )

Слайд 9

Наприкінці XIX – на початку XX ст. на основі народного мистецтва та українського бароко відродився український стиль. Визначним архітектором цього напрямку був Василь Кричевський (1873–1952) – автор проекту будинку Полтавського земства, низки проектів державних і приватних будівель, Меморіального музею біля могили Т.Шевченка.

Слайд 10

Перша київська чоловіча гімназія

Слайд 11

будівля Полтавського земства архітектора В. Кричевського

Слайд 12

Майстерність і талант українського народу виявилися у створенні палацово-паркових ансамблів. Їх автори, як правило, нам невідомі. Народні майстри створили видатні шедеври архітектурного зодчества: палац Розумовського у Батурині в живописній місцевості над Сеймом, палац Галаґана в Сокирницях на Чернігівщині, до якого прилягає лісопарк площею 600 десятин, парк «Олександрія» на березі Росі в Білій Церкві, знаменита «Софіївка» в Умані, де руками кріпаків, без використання якої-небудь техніки були насипані гори, викопані ставки.

Слайд 13

Палац Галагана з лісопарком с. Сокиринці на Чернігівщині

Слайд 14

Парк і палац К. Розумовського в Батурині

Слайд 15

«Софіївка» в Умані

Слайд 16

«Софіївка» в Умані

Слайд 17

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура