X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Васильович Гоголь"

Завантажити презентацію

"Микола Васильович Гоголь"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Васильович Гоголь 1 квітня 1809 4 березня 1852

Слайд 2

МарІя Іванівна та Василь Афанасійович

Слайд 3

Сім'я Батько письменника, Василь Афанасійович Гоголь-Яновський (1777-1825), слугував при Малоросійському поштамті , в 1805 г. звільнився з чинів коллежського асесора і одружився з Марією Іванівною Косяровською(1791-1868), яка була із сім’ї поміщиків. За приданим, вона була першою красунею на Полтавщині . Заміж за Василя Афанасійовича вона вийшла у віці 14 років. У сім’ї, окрім Миколая, було ще п’ятеро дітей.

Слайд 4

Батьківський будинок у Васильївці

Слайд 5

Васильївка Дитячі роки Гоголь провів в маєтку батьків Васильївці (інша назва - Яновщина). Культурним центром краю являлися Кибинці, маєток Трощинського (1754-1829), дальнього родича Гоголів, колишнього міністра, обраного в повітові маршали; батько Гоголя виконував у нього обов’язки секретаря. В Кибинцях знаходилась велика бібліотека, існував домашній театр, для якого батько Гоголя писав комедії, будучи також його дерижером та актором.

Слайд 6

Ніжин У 1818-1819 Гоголь разом із братом Іваном навчався у Полтавському училищі, а потім у 1820-1821, брав уроки у полтавського вчителя Гавриїла Сорочинського, проживаючи у його квартирі. У травні 1821 вступив у гімназію вищих наук в Ніжині. Там він займався живописом, брав участь у спектаклях – як художник-декоратор і як актор, з особливим успіхом виконував комічні ролі. Випробовує себе у різних літературних жанрах (пише елегійні вірші, трагедії, історичні поеми, повісті). Тоді ж пише сатиру «Дещо про Ніжин, або Дурням закон не писаний » (не збереглось)

Слайд 7

Ніжин. Гимназія вищих наук