X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Марина Цвєтаєва. Чарівний світ літератури й мистецтва у поезії «Книги в червоній палітурці»

Завантажити презентацію

Марина Цвєтаєва. Чарівний світ літератури й мистецтва у поезії «Книги в червоній палітурці»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Марина Цвєтаєва Чарівний світ літератури й мистецтва у поезії «Книги в червоній палітурці»

Слайд 2

Біографія

Слайд 3

Дитинство та юність Марина Іванівна Цвєтаєва народилася 26 вересня 1892 року в Москві. Її батько, професор-мистецтвознавець Іван Цвєтаєв, був засновником Московського музею образотворчих мистецтв. Мати, Марія Олександрівна Мейн, походила з русифікованої польсько-німецької родини, була піаністкою, ученицею Антона Рубінштейна. Через два роки після Марини народилася її сестра Анастасія. Родина Цвєтаєвих мешкала у Москві, а влітку — в околицях Таруси (Калузька губернія). Через хворобу матері (сухоти) Марина часто жила за кордоном — в Італії, Швейцарії, Німеччині. Але 1906 року мати померла, і доньок виховував батько.

Слайд 4

Початок творчої діяльності У 6 років Марина почала писати вірші, не лише російською, а й французькою та німецькою. У 18 років Цвєтаєва видала свою першу збірку «Вечірній альбом» (1910), до якої включено вірші, написані в 1907–1910 рр. На цю збірку одразу ж відгукнулися Валерій Брюсов і Максиміліан Волошин. Того ж року написала першу критичну статтю «Чарівність у віршах Брюсова». 1912 — вийшла її друга збірка — «Чарівний ліхтар». 1911 — зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком Сергієм Ефроном; у січні 1912 вийшла заміж. Того ж року у них народилася донька Аріадна (Аля). 1913 — вийшла третя її збірка — «З двох книг».

Слайд 5

Доля не завжди була прихильною до Марини Цвєтаєвої. Їй із сестрою довелося пережити жахливі роки революцій і війн, які розлучили їх із батьківщиною і зруйнували дім дитинства, в якому їм було так тепло й затишно в колі улюблених книг, які під звуки музики вони читали біля тата й мами… Однак навіть у найважчі роки втрат і печалі Марина Цвєтаєва знаходила спасіння й душевну розраду у творчості. Силою творчої уяви вона линула у світ свого дитинства, світ мистецтва, любові й людяності, де почувалася вільною і щасливою.

Слайд 6

Посмертна слава Ім'ям поетеси названо вулицю в Києві (житловий масив Вигурівщина-Троєщина) У Москві зусиллями ентузіастів організовано і відкрито Будинок-музей Марини Цвєтаєвої. У 1995 р. на відстані трьох кілометрів від російського міста Іваново відкрито Будинок-музей Цвєтаєвих (Ново-Таліци), в селі, де був невеликий родовий маєток її діда-священика. На її честь також названо астероїд 3511 Цвєтаєва.

Слайд 7

Музей Дом-музей Марины Цветаевой в Москве Дом-музей семьи Цветаевых  в Ново-Талицах

Слайд 8

Слайд 9

«Книги в красном переплёте»

Слайд 10

Из рая детского житья Вы мне привет прощальный шлете, Неизменившие друзья В потертом, красном переплете. Чуть легкий выучен урок, Бегу тотчас же к вам бывало. "Уж поздно!" - "Мама, десять строк!"... Но к счастью мама забывала. Дрожат на люстрах огоньки... Как хорошо за книгой дома! Под Грига, Шумана и Кюи Я узнавала судьбы Тома. Темнеет... В воздухе свежо... Том в счастье с Бэкки полон веры. Вот с факелом Индеец Джо Блуждает в сумраке пещеры... Кладбище... Вещий крик совы... (Мне страшно!) Вот летит чрез кочки Приемыш чопорной вдовы, Как Диоген живущий в бочке. Светлее солнца тронный зал, Над стройным мальчиком - корона... Вдруг - нищий! Боже! Он сказал: "Позвольте, я наследник трона!" Ушел во тьму, кто в ней возник. Британии печальны судьбы... - О, почему средь красных книг Опять за лампой не уснуть бы? О золотые времена, Где взор смелей и сердце чище! О золотые имена: Гекк Финн, Том Сойер, Принц и Нищий!

Слайд 11

Коментар Діоген — давньогрецький філософ, який за легендою жив у діжці. Принц і злидар — герої повісті Марка Твена «Принц і злидар» — схожі один на одного англійський принц Едуард Тюдор і маленький жебрак Том Кенті, які ля велінням долі помінялися своїми ролями; потрапивши в незвичне середовище, кожен із них відкрив для себе важливі істини.

Слайд 12

Історія створення вірша Вірш написаний приблизно в період 1908—1910-х років. У той час Марина Цвєтаєва почала готувати до друку свою першу книгу - "Вечірній альбом". Твір "Книги и червоній палітурці" увійшов до розділу "Дитинство" Молода авторка відчувала, що її дитинство відходить у минуле, попереду на неї чекало велике доросле життя. Але у подальшу путь вона взяла із собою незабутні враження і спогади про твори мистецтва (музики й літератури), яка полюбила з дитинства. В уяві героїні вірша тісно переплелися реальні події дитинства, образ мами і літературні події та персонажі, які для Марини Цвєтаєвої зажди були живими

Слайд 13

Робота з текстом З якими почуттями героїня вірша згадує про своє дитинство? У яких кольорах авторка змальовує минулі роки? Що, на вашу думку, можуть означати ці кольори? Якими вам видалися стосунки матері й доньки, домашня атмосфера у вірші? Назвіть літературні твори, їх авторів і персонажів, що згадуються у вірші М. Цвєтаєвої. Назвіть імена та прізвища композиторів, що згадуються у творі. Чому саме вони, на вашу думку, були близькими серцю героїні вірша? Які епізоди з книжки «Пригоди Тома Сойєра» ви впізнали у вірші М. Цвєтаєвої? Визначте в тексті слова, речення, засоби пунктуації, які вказують на сильні емоції, переживання героїні.

Слайд 14

Краса слова У віршах, як і в прозових творах, є свої герої й героїні. Як правило» вони не мають імен. Автор віршів веде душевну розмову з читачем, використовуючи слово «Я»-, але це не означає, що він (або вона) пише тільки про себе. У поетичному творі розкриваються почуття, настрої, думки, які близькі й іншим людям. Хоча автор і використовує «Я», але має на увазі не тільки себе особисто, а й те, що може бути важливим як для його часу, так і для багатьох поколінь, у тому числі для нас із вами. У вірші М. Цвєтаєвої «Книги в червоній палітурці» героїня трохи схожа на саму письменницю. Бона щира, відверта, любить музику й художню літературу, а ще — сумує за своєю матір ю, рідним домом, де їй було тепло й затишно. Однак героїня твору є втіленням не тільки особи самої авторки, а й рис багатьох людей, які люблять читати, слухати музику «фантазувати» мріяти (тобто і нас із вами).

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література