X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует.

Слайд 2

Епіграф уроку Ах скільки на світі зла, і найгірше, коли злі справи робить розумна людина! Артур Конан Дойль “Пригоди Шерлока Холмса” Жодна зла людина не буває щаслива. Ювенал, римський поет

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Бесіда з учнями Де і коли народився Артур Конан Дойль? Дайте визначення поняття “літературний детектив”. Які ознаки детективу як жанру? Який цикл детективних творів приніс популярність Конан Дойлю? Що таке цикл? Які особливості циклу творів про Шерлока Холмса? Які ще твори, крім детективів писав Конан Дойль?

Слайд 4

Вікторина Дедуктивний метод Шерлока Холмса Яка річ у помешканні Шерлока Холмса привернула увагу доктора Ватсона? Як Холмс дізнався, що робить Ватсон? Яку версію щодо відвідувача висунув доктор Ватсон? Чому він вважав, що ціпок належав сільському жителеві? Як дізналися ім’я чоловіка? Якими були припущення Холмса? Які помилки доктора Ватсона він виправив? Чиї припущення були правильними? Що привело Мортімера до Шерлока Холмса? Який документ лежав у нього в кишені? Яку інформацію Мортімер приховав від усіх?

Слайд 5

Робота з текстом Виразне читання Знайдіть і прочитайте опис Баскервіль-холу. Що найбільше вражає у цьому описі?

Слайд 6

Баскервіль-хол

Слайд 7

Переказ тексту Розкажіть, що вам відомо про Степлтона

Слайд 8

Бесіда з учнями З ким познайомилися сер Генрі і доктор Ватсон під час прогулянки на болотах? Ким був містер Степлтон? Чим він займався на болоті? Як Степлтон відрекомендував свою супутницю? Чому поведінка міс Степлтон була досить дивною? Про що вона просила сера Генрі?

Слайд 9

Містер Степлтон

Слайд 10

Міс Степлтон

Слайд 11

Знайомство Степлтона з доктором Ватсоном

Слайд 12

Степлтон і доктор Ватсон на болоті

Слайд 13

Грімпенська трясовина

Слайд 14

Погоня за метеликом

Слайд 15

Переказ тексту Що ви дізналися про Беррімора?

Слайд 16

Беррімор – дворецький в Баскервіль-холі

Слайд 17

Бесіда з учнями Чому поведінка Беррімора здавалася Холмсу дивною? Хто плакав ночами у Баскервіль-холі? Кому Беррімор посилав сигнали свічкою у вікні? З чим була пов’язана така поведінка героїв? Як вчинив сер Генрі, коли дізнався про таємницю дворецького і його дружини? На який ризикований вчинок зважилися сер Генрі з доктором Ватсоном? Яка доля спіткала каторжника? Що дуже налякало сера Генрі і доктора Ватсона вночі на болотах?

Слайд 18

Беррімор посилає сигнали каторжнику Селдену

Слайд 19

Таємнича постать на скелі серед болота

Слайд 20

Сер Генрі і Ватсон почули моторошне виття на болоті

Слайд 21

Бесіда з учнями Хто розповів доктору Ватсону, що на болотах ховається незнайомець? Що вирішив зробити доктор Ватсон? Як його характеризує це вчинок? Хто жив у печері? Що розповів Холмс Ватсону, коли вони зустрілися на болоті, про їхню спільну роботу щодо розшуку злочинця і розкриття таємниці? Як Шерлок Холмс оцінив роботу доктора Ватсона з розслідування справи, і як він пояснив своє бажання бути відсутнім? Чи дійсно важливу роль було відведено доктору Ватсону?

Слайд 22

Містер Френкленд – астроном-аматор і доктор Ватсон

Слайд 23

Доктор Ватсон перевіряє печеру

Слайд 24

Зустріч Ватсона і Холмса у печері

Слайд 25

Переказ тексту Розкажіть історію Лори Лайонс

Слайд 26

Таємничий автор фатального листа до сера Чарлза Баскервіля

Слайд 27

Бесіда з учнями Як Шерлок Холмс дізнався про те, кому належать ініціали Л. Л., якими був підписаний останній лист до сера Чарлза Баскервіля? Навіщо Лора Лайонс написала листа, у якому просила Сера Чарлза про зустріч? Хто порадив їй це зробити? Чому Лора Лайонс не пішла на побачення з сером Чарлзом? Яку шокуючу новину повідомив їй Шерлок Холмс? Що Лора Лайонс зрозуміла, коли дізналася про обман Степлтона?

Слайд 28

Загадка Степлтона Які почуття виникли у сера Генрі до міс Степлтон? Ким виявилася жінка, яку Степлтон видавав за свою сестру? Чому місіс Степлтон кожного разу намагалася попередити сера Генрі про небезпеку? Як Шерлок Холмс дізнався, що Степлтон належав до роду Баскервілів? Чому розділ ХІІІ називається “Сіті розставлені”? Про що йде мова?

Слайд 29

Зустріч місіс Степлтон і сера Генрі

Слайд 30

Фамільний протрет Гуго Баскервіля

Слайд 31

Холмс розкриває загадку Степлтона

Слайд 32

Бесіда з учнями Хто виявився підступним злочинцем? Чому Степлтон убив сера Чарлза Баскервіля і хотів убити сера Генрі Баскервіля? Навіщо Степлтон запросив сера Генрі до себе на обід? Чому Шерлок Холмс змусив сера Генрі піти в гості до Степлтонів і повертатися додому пішки вночі через болота? Як Степлтон використав легенду про жахливу собаку Баскервілів? Хто покінчив з прокляттям роду Баскервілів і врятував сера Генрі?

Слайд 33

Засідка на болотах

Слайд 34

На волосину від загибелі

Слайд 35

Порятунок, що прийшов вчасно

Слайд 36

Бесіда з учнями Куди подівся Степлтон, коли зрозумів, що злочин не вдався? Як він повівся зі своєю дружиною? Як ви думаєте, чому місіс Степлтон показала місце, де ховався її чоловік? Яка доля спіткала Степлтона? Як вплинула на сера Генрі пригода із собакою? Які проблеми порушує автор у творі?

Слайд 37

Втеча Степлтона

Слайд 38

По слідах злочинця

Слайд 39

Трясовина – місце загибелі Степлтона

Слайд 40

Сер Генрі після пережитого потрясіння