X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Арабська народна казка “ Сіндбад - Мореплавець”

Завантажити презентацію

Арабська народна казка “ Сіндбад - Мореплавець”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Арабська народна казка “ Сіндбад - Мореплавець”

Слайд 2

Типи народних казок чарівна побутова про тварин авантюрна 1.Відбуваються дива, фантастичні пригоди. 2.Герої проходять через незвичайні випробування. 3.Є чарівні персонажі та предмети. 1.Зображаються кумедні життєві ситуації. 2.Героями є селяни, ремісники, солдати, пани. 3.Життєві конфлікти мають казкову розв’язку. 1.Дійові особи – тварини. 2.Тварини наділені людськими якостями. 3.Конфлікти відображають життєві стосунки людей. 1.Розповідаєть-ся про пригоди, в яких відсутнє чарівництво. 2.Герої наділені кмітливістю, винахідливістю, спритністю. 3.Героями можуть бути історичні особи.

Слайд 3

100 К Розгадайте ребус

Слайд 4

Средньовічний Багдад – місце народження арабських казок

Слайд 5

У XII столітті були написані казки книги “Тисяча і одна ніч”. Дослідники розсходяться в судженнях, коли виникла ця дивовижна збірка. Очевидним є одне: формування його йшло на протязі багатьох століть. Найраніші записи відносяться до VIII ст.., а найбільш піздні до XVII. Багато піску унесено вітрами в пустелі, багато води утекло в ріках, не одно покоління пройшло по землі, і всі ці зміни знайшли відображення в збірці, яка до сіх пір є унікальною енциклопедією звичаїв побуту моралі мешканців великого регіону, привабливого і загадкового Сходу. Ця збірка створювалася віками,поступово вбираючи в себе нові і нові витвори різних народів Сходу – персів,індусів,, але в основному арабів. Спочатку збірка називалася « Тисяча ночей» і містила розповіді про султана Шахріяра, дочку його візира Шахерезаду та служницю Дуньязаду. Ці казки нагадували намисто перлин.

Слайд 6

Арабські казки Збірка "Тисяча і одна ніч"

Слайд 7

Багдад – одне з найкрасивіших і найбагатших міст Сходу

Слайд 8

Султан Джин Емір Візир Герої арабських казок

Слайд 9

Шахерезада Головна героїня збірки «Розповіді про царя Шахріяра і його брата», яка оточує арабський казковий цикл «Тисяча і одна ніч» іслужить єднальною ниткою між іншими казками.

Слайд 10

Слайд 11

"Сіндбад - мореплавець" «Розповідь третя»

Слайд 12

Давним – давно жив в місті Багдаді багатий купець Сіндбад. Він торгував з багатьма країнами. І кораблі його плавали по всіх морях.

Слайд 13

Капітани кораблів, повертаючись з подорожей, розповідали про дивовижні пригоди. І Сіндбаду самому захотілось побачити дива невідомих країн.

Слайд 14

Мавпи напали на купців

Слайд 15

Мавпи забрались на канати і порвали їх зубами і також порвали всі канати на кораблі з усіх боків, корабль нахилився, пристав догори; коли корабль опинився у берега, мавпи схопили всіх купців і мандрівників, вийшли на острів, взяли корабель з усім що на ньому було, и ушли з ним своєю дорогой, залишивши нас на острові. Корабель скрився від нас, ми не знали, куди його увели.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Бесіда за змістом казки. 1.Хто головний герой? 2.Куди потрапили мандрівники? 3.Як вдалося врятуватися Сіндбаду?

Слайд 22

допитливий розум прагнення пізнати таємниці світу мужність кмітливість, знахідливість почуття справедливості доброта талант оповідача Риси героя Сіндбада

Слайд 23

Що подібного в арабській казці про Сіндбада і давньогрецькому епосі про подорожі Одіссея?

Слайд 24

Кросворд 1 Місто, в якому володарював султан Шахріяр. відповідь А

Слайд 25

2 відповідь Ім’я злого і жорстокого султана. Ш Я Х І Р А Р

Слайд 26

3 відповідь Посада батька Шахерезади. В І З И Р

Слайд 27

4 відповідь Національність Сіндбада. А Р Б А

Слайд 28

5 відповідь Ім’я героя, який здійснив сім подорожей. С Д І Н Б А Д

Слайд 29

Прочитати казку про Сіндбада. Відповісти на запитання підручника. Намалювати ілюстрації до казки. Виконати завдання. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література