X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природно-заповідний фонд Харківської області

Завантажити презентацію

Природно-заповідний фонд Харківської області

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природно-заповідний фонд Харківської області Ша рівка — селище міського типу Богодухівського району, Харківської області. У селищі є цукроварня, санаторій. Відоме найбільшим садово-парковим комплексом області, парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський».

Слайд 2

Заснована 1700 осавулом Охтирського полку М. О. Шарієм на р. Мерчик спочатку як хутір. У 1709 р. Шарію, згідно з його проханням, було дозволено поселити на хуторі переселенців з-за Дніпра у кількості 20-ти сімей.

Слайд 3

Садово-парковий комплекс був закладений у 1800 році. Змінювались його власники. Він перебудовувався. У 1900 році новий власник Леопольд Кеніґ перебудував палац (у ньому чудовий камін, дубова бібліотека, прекрасно влаштована головна зала). Кеніг привів до ладу й величезний парк: побудував терасу, зробив водоустрій. У цьому парку на спуску до одного з озер росте 600-річний дуб.

Слайд 4

Парк умовно поділяється на дві частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками

Слайд 5

Наталіївка Ната ліївський па рк (па рк-па м'ятка садо во-па ркового мисте цтва загальнодержа вного зна чення «Ната ліївський») - палацово-парковий комплекс ХІХ століття, що знаходиться в селищі Володимирівка Краснокутського району Харківської області, у 18 км від залізничної станції Гути. Також відомий як заміська садиба "Наталіївка" (Наталівка).

Слайд 6

Парк розділений на дві частини – верхню і нижню. Верхня знаходиться на правому березі річки Мерчика і складається з дубового і соснового гаїв. Нижня розташована в гирлі річки. Садиба заснована у 1884 році поміщиком і цукрозаводчиком Павлом Івановичем Харитоненком, та названий на честь його молодшої дочки Наталії, княжни Горчакової.