X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Походження назв міст України

Завантажити презентацію

Походження назв міст України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПідготувалаЧепка Яна Борисівна, учитель початкових класів Уманської міської гімназії Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

У кожного є своя, глибока історія…

Слайд 3

Спокон віків у народі переказували легенди та казки, байки та міфи. Були вони задовго до того, як з’явилася перша писемність. Їх оповідали дітям та онукам, онуки правнукам та своїм потомкам. Спокон віків у народі переказували легенди та казки, байки та міфи. Були вони задовго до того, як з’явилася перша писемність. Їх оповідали дітям та онукам, онуки правнукам та своїм потомкам. З плином часу легенди нарощували все нові подробиці, але основна думка, закладена в них із давніх давен, лишалася незмінною у віках.

Слайд 4

Переказ чи легенда — це народе, оповите казковістю оповідання, яке тлумачить ті чи інші явища природи, походження назв на мапі України, висвітлює героїчні історичні звершення, розповідає про славетних, героїчних людей.Переказ чи легенда — це народе, оповите казковістю оповідання, яке тлумачить ті чи інші явища природи, походження назв на мапі України, висвітлює героїчні історичні звершення, розповідає про славетних, героїчних людей.

Слайд 5

Київ

Слайд 6

За легендою його засновником був князь Кий, що прийшов сюди разом з братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю.За легендою його засновником був князь Кий, що прийшов сюди разом з братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю.

Слайд 7

Засновники Києва

Слайд 8

Походження міста і дотепер є загадкою. Назва пов'язана з племенем «черкаси» — так називали всіх українців сусідні народи, зокрема росіяни та татари.Походження міста і дотепер є загадкою. Назва пов'язана з племенем «черкаси» — так називали всіх українців сусідні народи, зокрема росіяни та татари.

Слайд 9

Лежить на річці, яку сьогодні звуть Уманка.Лежить на річці, яку сьогодні звуть Уманка.Про походження назви міста існує кілька переказів. За одним, місто дістало назву від річки Ума, що згадується у літописі. Назва цієї річки могла бути утворена від давньоруського слова уманья – «покинута людьми земля».

Слайд 10

За другим переказом, місто давніше звалося Умінь - від тих уміньців - майстрів, які нібито втекли з Києва під час татарської навали. За другим переказом, місто давніше звалося Умінь - від тих уміньців - майстрів, які нібито втекли з Києва під час татарської навали. За третім, майбутнє місто тут заснували переселенці з Полісся, які там жили над річкою Уманкою.

Слайд 11

Умань солов’їна, мій Черкаський краюУмань солов’їна, мій Черкаський краюЩиро і навіки я тебе кохаю,Трударів невтомних і твій парк – перлину.Де б я не була, а до тебе линуПушкіна, Тичину, Бажана ти знала,Генія Шевченка в бронзі звеличала.З ворогом боролась вперто, героїчно –Пам’ятники стали свідками довічно.Як дбайлива ненька, ніжна і ласкава,Прагнеш ти до щастя –Горда, величаваТо нехай же буде та хода – побідна !Мужня, працьовита,Умань моя рідна.Валентина Дігтяр

Слайд 12

Львів - заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева.Львів - заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева.

Слайд 13

ЗВІДКИ В МІСТА НАЗВА — ЛЬВІВДовго я не розумів,Звідки в міста назва — Львів.Брата старшого питаю:— А ти знаєш?Каже:— Знаю.Князь був, Галицький Данило,сім віків перекотило,як дзвеніла княжа слава,та не тільки в славі справа:сумував князь, що один...Народився в князя син!

Слайд 14

Назва міста походить, ймовірно, від річки Харків.Назва міста походить, ймовірно, від річки Харків.Інші версії — від засновника поселення Харків хутір козака Харитона. Ще одна версія — від козака Івана Каркача. Половецька версія — від половецького міста Харукань.

Слайд 15

Суми – названі начебто першими поселенцями-козаками, які знайшли тут торбини (сумки). Сумкою називається і річка, на якій стоять Суми.Суми – названі начебто першими поселенцями-козаками, які знайшли тут торбини (сумки). Сумкою називається і річка, на якій стоять Суми.

Слайд 16

Житомир - пов'язаний з ім'ям одного з дружинників київських князів Аскольда і Діра. Після загибелі князів Житомир залишив Київ і оселився зі своїми воїнами в лісах на захід від нього.Житомир - пов'язаний з ім'ям одного з дружинників київських князів Аскольда і Діра. Після загибелі князів Житомир залишив Київ і оселився зі своїми воїнами в лісах на захід від нього.

Слайд 17

Дрогобич - за народними переказами раніше називався Бич. Під час монголо-татарської навали місто було спалене ворогом. Згодом поблизу згарища було засновано другий Бич. Трохи змінена назва "другий Бич" збереглася досі.Дрогобич - за народними переказами раніше називався Бич. Під час монголо-татарської навали місто було спалене ворогом. Згодом поблизу згарища було засновано другий Бич. Трохи змінена назва "другий Бич" збереглася досі.

Слайд 18

Мукачеве - за легендою виникло біля старовинного замка, збудованого на високому горбі. Ціною нелюдських зусиль, у великих муках люди носили на собі важке каміння на гору.Мукачеве - за легендою виникло біля старовинного замка, збудованого на високому горбі. Ціною нелюдських зусиль, у великих муках люди носили на собі важке каміння на гору.

Слайд 19

Вінниця - походить або від назви річки, Віннички, або ж від старослов'янського слова - "віно": придане, посаг, дарована земля. З історії відомо, що Вінниця була придбана князями Коріатовичами.Вінниця - походить або від назви річки, Віннички, або ж від старослов'янського слова - "віно": придане, посаг, дарована земля. З історії відомо, що Вінниця була придбана князями Коріатовичами.

Слайд 20

Вишгород – місто Київської області. Велике давнє село часів Київської Русі, резиденція княгині Ольги. Вишгород – місто Київської області. Велике давнє село часів Київської Русі, резиденція княгині Ольги.

Слайд 21

Полтава - пов'язана з назвою річки Олтавою (так раніше називалася Ворскла).Полтава - пов'язана з назвою річки Олтавою (так раніше називалася Ворскла).

Слайд 22

Володимир-Волинський - названий іменем князя Володимира Святославича, що збудував його як фортецю на кордоні Київської Русі.Володимир-Волинський - названий іменем князя Володимира Святославича, що збудував його як фортецю на кордоні Київської Русі.

Слайд 23

Конотоп – був заснований на непрохідних болотах, де тонули коні.Конотоп – був заснований на непрохідних болотах, де тонули коні.

Слайд 24

Бердичів - походить від берендичів - племені, що жило тут за часів Київської Русі. Бердичів - походить від берендичів - племені, що жило тут за часів Київської Русі. З берендичів формувалась найбоєздатніша кіннота князя Володимира Мономаха.

Слайд 25

Дігтяр В. Живе джерельце. Збірка віршів, пісень, загадок для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Умань. 2001.Дігтяр В. Живе джерельце. Збірка віршів, пісень, загадок для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Умань. 2001.ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИВесела Абетка. Читанка. Назви українських міст. http://abetkahttp://uk.wikipedia.org/wiki

Слайд 26

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна