X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про походження назв міст України

Завантажити презентацію

Відомості про походження назв міст України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Спокон віків у народі переказували легенди та казки, байки та міфи. Були вони задовго до того, як з’явилася перша писемність. Їх оповідали дітям та онукам, онуки правнукам та своїм потомкам. Спокон віків у народі переказували легенди та казки, байки та міфи. Були вони задовго до того, як з’явилася перша писемність. Їх оповідали дітям та онукам, онуки правнукам та своїм потомкам. З плином часу легенди нарощували все нові подробиці, але основна думка, закладена в них із давніх давен, лишалася незмінною у віках.

Слайд 4

Переказ чи легенда — це народе, оповите казковістю оповідання, яке тлумачить ті чи інші явища природи, походження назв на мапі України, висвітлює героїчні історичні звершення, розповідає про славетних, героїчних людей. Переказ чи легенда — це народе, оповите казковістю оповідання, яке тлумачить ті чи інші явища природи, походження назв на мапі України, висвітлює героїчні історичні звершення, розповідає про славетних, героїчних людей.

Слайд 5

Слайд 6

За легендою його засновником був князь Кий, що прийшов сюди разом з братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю. За легендою його засновником був князь Кий, що прийшов сюди разом з братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю.

Слайд 7

Слайд 8

Походження міста і дотепер є загадкою. Назва пов'язана з племенем «черкаси» — так називали всіх українців сусідні народи, зокрема росіяни та татари. Походження міста і дотепер є загадкою. Назва пов'язана з племенем «черкаси» — так називали всіх українців сусідні народи, зокрема росіяни та татари.

Слайд 9

Лежить на річці, яку сьогодні звуть Уманка. Лежить на річці, яку сьогодні звуть Уманка. Про походження назви міста існує кілька переказів. За одним, місто дістало назву від річки Ума, що згадується у літописі. Назва цієї річки могла бути утворена від давньоруського слова уманья – «покинута людьми земля».

Слайд 10

За другим переказом, місто давніше звалося Умінь - від тих уміньців - майстрів, які нібито втекли з Києва під час татарської навали. За другим переказом, місто давніше звалося Умінь - від тих уміньців - майстрів, які нібито втекли з Києва під час татарської навали. За третім, майбутнє місто тут заснували переселенці з Полісся, які там жили над річкою Уманкою.

Слайд 11

Умань солов’їна, мій Черкаський краю Умань солов’їна, мій Черкаський краю Щиро і навіки я тебе кохаю, Трударів невтомних і твій парк – перлину. Де б я не була, а до тебе лину Пушкіна, Тичину, Бажана ти знала, Генія Шевченка в бронзі звеличала. З ворогом боролась вперто, героїчно – Пам’ятники стали свідками довічно. Як дбайлива ненька, ніжна і ласкава, Прагнеш ти до щастя – Горда, величава То нехай же буде та хода – побідна ! Мужня, працьовита, Умань моя рідна. Валентина Дігтяр

Слайд 12

Львів - заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева. Львів - заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева.

Слайд 13

Слайд 14

Назва міста походить, ймовірно, від річки Харків. Назва міста походить, ймовірно, від річки Харків. Інші версії — від засновника поселення Харків хутір козака Харитона. Ще одна версія — від козака Івана Каркача. Половецька версія — від половецького міста Харукань.

Слайд 15

Суми – названі начебто першими поселенцями-козаками, які знайшли тут торбини (сумки). Сумкою називається і річка, на якій стоять Суми. Суми – названі начебто першими поселенцями-козаками, які знайшли тут торбини (сумки). Сумкою називається і річка, на якій стоять Суми.

Слайд 16

Житомир - пов'язаний з ім'ям одного з дружинників київських князів Аскольда і Діра. Після загибелі князів Житомир залишив Київ і оселився зі своїми воїнами в лісах на захід від нього. Житомир - пов'язаний з ім'ям одного з дружинників київських князів Аскольда і Діра. Після загибелі князів Житомир залишив Київ і оселився зі своїми воїнами в лісах на захід від нього.

Слайд 17

Дрогобич - за народними переказами раніше називався Бич. Під час монголо-татарської навали місто було спалене ворогом. Згодом поблизу згарища було засновано другий Бич. Трохи змінена назва "другий Бич" збереглася досі. Дрогобич - за народними переказами раніше називався Бич. Під час монголо-татарської навали місто було спалене ворогом. Згодом поблизу згарища було засновано другий Бич. Трохи змінена назва "другий Бич" збереглася досі.

Слайд 18

Мукачеве - за легендою виникло біля старовинного замка, збудованого на високому горбі. Ціною нелюдських зусиль, у великих муках люди носили на собі важке каміння на гору. Мукачеве - за легендою виникло біля старовинного замка, збудованого на високому горбі. Ціною нелюдських зусиль, у великих муках люди носили на собі важке каміння на гору.

Слайд 19

Вінниця - походить або від назви річки, Віннички, або ж від старослов'янського слова - "віно": придане, посаг, дарована земля. З історії відомо, що Вінниця була придбана князями Коріатовичами. Вінниця - походить або від назви річки, Віннички, або ж від старослов'янського слова - "віно": придане, посаг, дарована земля. З історії відомо, що Вінниця була придбана князями Коріатовичами.

Слайд 20

Вишгород – місто Київської області. Велике давнє село часів Київської Русі, резиденція княгині Ольги. Вишгород – місто Київської області. Велике давнє село часів Київської Русі, резиденція княгині Ольги.

Слайд 21

Полтава - пов'язана з назвою річки Олтавою (так раніше називалася Ворскла). Полтава - пов'язана з назвою річки Олтавою (так раніше називалася Ворскла).

Слайд 22

Володимир-Волинський - названий іменем князя Володимира Святославича, що збудував його як фортецю на кордоні Київської Русі. Володимир-Волинський - названий іменем князя Володимира Святославича, що збудував його як фортецю на кордоні Київської Русі.

Слайд 23

Конотоп – був заснований на непрохідних болотах, де тонули коні. Конотоп – був заснований на непрохідних болотах, де тонули коні.

Слайд 24

Бердичів - походить від берендичів - племені, що жило тут за часів Київської Русі. Бердичів - походить від берендичів - племені, що жило тут за часів Київської Русі. З берендичів формувалась найбоєздатніша кіннота князя Володимира Мономаха.

Слайд 25

Дігтяр В. Живе джерельце. Збірка віршів, пісень, загадок для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Умань. 2001. Дігтяр В. Живе джерельце. Збірка віршів, пісень, загадок для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Умань. 2001. ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ Весела Абетка. Читанка. Назви українських міст. http://abetka http://uk.wikipedia.org/wiki

Слайд 26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна