X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Васко да гама

Завантажити презентацію

Васко да гама

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВАСКО ДА ГАМА Ва ско да Га ма (порт.Vasco da Gama, в сучасній європейській вимові: Вашку да Ґама, МФА: ['vaʃku dɐ 'gɐmɐ], *1469 — †24 грудня 1524) — португальський дослідник і мореплавець, який відкрив морський шлях до Індії довкола Африки.

Слайд 2

ДИТИНСТВО Васко да Гама ймовірно народився в 1460 або 1469 році, в місті Сінеші на південно-західному узбережжі Португалії, ймовірно в домі біля церкви Саласької Богородиці. Сінеш, один з портів в провінції Алентежу, на той час являв собою лише купку білих домівок, мешканці яких переважно займалися рибальством.

Слайд 3

Батьком Васко да Гами, Ештевау да Гама, був лицарем та на час народження Васко служив при дворі герцога Візейського, дона Фернанду. Дон Фернанду назначив його мером міста Сінеш та надав можливість отримувати деякий відсоток збираємих там податків на мило. Ештевау да Гама був одруженій на доні Ізабел Содре, яка була донькою Жуана Содре. Вона мала англійське походження і була пов'язана з домом принца Дього, герцога Віейського, сина короля Едуарда I і одного з офіцерів Ордена Христа.

Слайд 4

В 1492 році король Жуан II надіслав Васко да Гаму до порту Сетубал, на південь від Лісабону, а потім в Алгарве, південну провінцію Португалії, з ціллю захоплення французьких кораблів, які нападали на мирні португальські суда — з цією задачею Васко впорався швидко і ефективно.

Слайд 5

ВІДКРИТТЯ Ще з часів принца Генріха (Енріке) Мореплавця (1394—1460), португальці ретельно готувалися до відкриття шляху до Індії, адже з Індії в Європу постачалися прянощі, шовкові тканини, ювелірні вироби і слонова кістка. Проте на суходільному шляху з Індії до Європи лежало кілька арабських країн, які збирали високе мито з купців; далі товар потрапляв у руки ґенуецьких та венеціанських купців, які теж добре наживалися на посередницькій торгівлі, унаслідок чого первісна ціна на товари розкоші впродовж торговельного шляху зростала кількасоткратно. Відкриття прямого морського шляху до Індії обіцяло величезні прибутки і саме тому принц Енріке впродовж 40 років готував і посилав на розвідку узбережжя Африки морські експедиції. Під час цих експедицій були відкриті Азорські острови і острів Мадейра, а венеціанець Альвізе да Кадамосто в 1455 році досягнув крайньої західної точки Африки — Зеленого мису.

Слайд 6

Мануель Великий доручив довершити справу випробуваному в боя