X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Володимир Винниченко - Мовчання іноді говорить більше, ніж слово (новела «Момент»)

Завантажити презентацію

Володимир Винниченко - Мовчання іноді говорить більше, ніж слово (новела «Момент»)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Мовчання іноді говорить більше, ніж слово».

Слайд 2

НОВЕЛА «МОМЕНТ» ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ Нове ла (італ. novella, від лат. novellus — новітній) — невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, сконденсованою та яскраво вимальованою дією.

Слайд 3

«Що таке наші жінки, жінки професорів, відомих адвокатів, письменників, лікарів, інженерів, як не паразити, як не досмертні грабіжники своїх чоловіків, як не павучихи, що пожирають своїх самців?» АНОТАЦІЯ У новелі «Момент» поєдналися реалістичне змалювання дійсності і філософський підтекст про плинність життя, про щастя людини, про мить як частинку вічності. Образ Панни в новелі - це втілення ідеї вічної жіночності, краси й загадкової незбагненності, твір написаний в імпресіоністичному дусі.

Слайд 4

«Нема любові без ненависті, як нема білого без чорного! Хочете любові, то мусите ненавидіти». ІДЕЙНО-ХУДОЖНІЙ АНАЛІЗ НОВЕЛИ (самостійна робота) Рід літератури: Жанр: Рік написання: Тема: Ідея: Сюжетний ланцюжок: Герої:

Слайд 5

Самоперевірка: Рід літератури: епос Жанр: новела Рік написання: 1907 р. Тема:реалістичне змалювання дійсності і філософський підтекст про плинність життя, про щастя людини, про мить як частинку вічності. Ідея: втілення ідеї вічної жіночності, краси й загадкової незбагненності. Сюжетний ланцюжок: події відбувалися навесні –перетнути кордон - знайомство з Панною – втеча через ліс – подолання перешкод- розставання. Герої: оповідач, Семен Пустун, Муся (Панна).

Слайд 6

«Невже щастя є тільки вічний, недосяжний міраж?» Ґронування

Слайд 7

СЛОВНИЧОК МОМЕНТ – це певний проміжок часу, етап у житті, у розвитку чого-небудь; те саме, що мить; мент.

Слайд 8

СТОРІНКАМИ НОВЕЛИ «Було це навесні. Ви ще пам'ятаєте, що то таке весна? Пам'ятаєте небо, синє, глибоке, далеке!»

Слайд 9

- Справді, Семене, я неодмінно мушу бути сьогодні на тім боці. Це як собі знаєте! - з натиском повторив я. Семен навіть не озирнувся. На величезній його спині сидів цілий ряд блискучих, маленьких, чепурненьких мушок.

Слайд 10

- Ну, то лягайте,- сердито хитнув він головою на віз. Я, не питаючись, для чого лягати, покірно ліг і, зустрівшись поглядом з вербою, криво посміхнувсь до неї. Семен прикрив мене рядном, яке дуже пахло огірками, й одійшов. Потім я чув, як він зліз на візок, який від цього затрусився й заскрипів, понуро вйокнув, і ми рушили.

Слайд 11

Одчинивши двері, я ступив до неї… і від несподіванки закам'янів: на розкиданій соломі, якраз проти дверей сиділа…- уявіть собі!…- сиділа панна.

Слайд 12

Вона ставала все ближчою й ближчою мені. Здавалось, ми давно-давно колись разом жили десь, потім розлучились, а тепер знову зійшлись.

Слайд 13

Ми озирнулись. Дорога наша стояла порожньою і далеко там вливалась, наче бура річечка, в зелене море хлібів. Тихо було. Не так тихо, як десь у городі вночі, де мертво спить і камінь, і страждання, і ніч тонко дзвенить у вухах, як кажан вічності.

Слайд 14

- А тепер ми попрощаємося. Чуєте? Я піду в один бік, а ви - в другий. І ніколи ви не повинні шукати мене. Чуєте! Як вас зовуть? Я сказав і здивовано дивився на неї.

Слайд 15

Вона тихо пішла, а я сидів, і в мені з мукою щеміло осиротіле щастя. Наді мною синіло небо, і сонце палило мою похилену непокриту голову, а в душу вростав і вбирався в журні, прекрасні, чисті квіти минулого образ панни.

Слайд 16

«Вірою вбивається всякий страх».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література