X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Таємний посол” – серія пригодницьких романів В. Малика

Завантажити презентацію

“Таємний посол” – серія пригодницьких романів В. Малика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Таємний посол” – серія пригодницьких романів В. Малика.

Слайд 2

Українські козаки, які були в 16-17 ст. кращими політиками та піхотинцями в усій Європі, вважали своїм лицарським обов‘язком брати участь в таких пригодах, перед якими тьмяніють найцікавіші фантастичні романи. При облозі голландської фортеці Маастрихт, іспанські солдати відмовилися вступати в бій, коли дізналися, що на боці голландців будуть битися запорозькі козаки. Репутація та бойові якості цих українських лицарів, перед якими тремтіли турки, відступали татари та запобігали наймогутніші держави Європи, була відома у всьому світі.

Слайд 3

“Таємничий посол” – серія пригодницьких романів В. Малика. Володимир Кирилович Малик (1921 -1998 рр.) (справжнє прізвище – Сиченко) народився 21лютого 1921 року під Київом в селянській родині. На початок Великої Вітчизняної війни юнакові було 20 років. Він вступив до народного ополчення, щоб захищати Батьківщину, але через важке поранення потрапив у полон і був відправлений до німецького концентраційного табору. Там він пробув більше двох років, зазнаючи нелюдських страждань, а після визволення Володимир Сиченко потрапив до радянського фільтраційного табору. Через хворобу серця, яку він отримав у німецькому концтаборі, радянська влада відправила Володимира Кириловича не до ГУЛАГу в Сибіру,як багатьох з тих, хто був у німецьких концтаборах, а в рідне село – помирати. Але він спромігся отримати педагогічну освіту в Київському університеті та багато років працював учителем української мови та літератури в сільській школі. Володимир Малик з юності захоплювався історією України і, зокрема, - історією козацтва. Найвідоміші його твори – саме на історичну тематику: “Чарівний перстень”, “Месник із лісу”, “Червона троянда”, “Микита Кожум‘яка”, “Слід веде до моря” і багато інших.

Слайд 4

Але найбільшу славу В. Малику принесла історична тетралогія романів під загальною назвою “Таємничий посол”, що складається з чотирьох романів: “Посол Урус –шайтана”(1968р.), “Фірман султана”(1969р), “Чорний вершник”(1976р), “Шовковий шнурок”(1977р.) Словничок: тетралогія – чотири романи з різиними назвами, але об‘єднані одним задумом, головними героями та однією загальною назвою.

Слайд 5

Задум написання романів виник у В. Малика після того, як він побачив картину І. Репіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Письменник був настільки вражений цією картиною, що захотів присвятити свій твір життю та подвигам козаків.