X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож у світ сучасної української книги

Завантажити презентацію

Подорож у світ сучасної української книги

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок з позакласного читання “Подорож у світ сучасної української книги” Виконала: Гладиш Ірина Михайлівна вчитель української мови та літератури Рубцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснолиманського району Донецької області

Слайд 2

Пригоди на сторінках сучасної книги (за повістю-казкою Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка»)

Слайд 3

Андрусяк іван михайлович (нар.28 грудня 1968 р.)

Слайд 4

ДЕЯКІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ І ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ письменника Іван Миха йлович Андруся к — поет, прозаїк, літературний критик, перекладач, редактор дитячого видавництва «Грані-Т». Народився 28 грудня 1968 року в селі Вербовець на Гуцульщині (Косівський район Івано-Франківської області). Вищу філологічну освіту отримав в Івано-Франківському державному педагогічному інституті ім. В.С. Стефаника, а управлінську – в Українській академії державного управління при Президентові України. Лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (1995 р.) і премії «Благовіст» (1996 р.).Учасник численних поетичних фестивалів. Тексти творів Андрусяка перекладалися англійською, німецькою, польською та вірменською мовами.

Слайд 5

Із 2000 р. активно виступає як літературний критик (часописи «Книжник-review», «Книжковий огляд», «Кур'єр Кривбасу», «Кальміюс», «Березіль», «Сучасність» та ін.), аналізуючи здебільше поезію й обстоюючи моральні принципи в літературі. З 2005, після народження наймолодшої доньки Стефи, починає писати книжки для дітей. 2007 року виходить друком повість-казка для дошкільнят і молодших школярів «Стефа і її Ча калка». Лауреат першої премії конкурсу творів для дітей «Золотий Лелека» (2008 р.). 2010 р. виходить друком дитяча книжка “Мʼяке і пухнасте”. Має сім’ю: дружину Катерину Борисенко (літературознавець, поет, перекладач), сина Івана, дочок Єлизавету і Стефанію. Мешкає в містечку Березань на Київщині, працює редактором і журналістом.

Слайд 6

«Ґронування» Іван Андрусяк як особистість – це… ? критик Іван Андрусяк ? Перекладач ? громадянин ? видавець ? дослідник

Слайд 7

Фотогалерея “Іван Андрусяк та його родина” Дружина - Катерина Борисенко (літературознавець, поет, перекладач), син Іван, дочки Єлизавета і Стефанія.

Слайд 8

Іван Андрусяк із дружиною Катериною Борисенко та молодшою дочкою Стефанією.

Слайд 9

Іван Андрусяк із своїм наукращим товаришем, відомим українським письменником Сергі єм Пантю ком

Слайд 10

Слайд 11

Книжкова вітальня І. Андрусяка «Звіряча абетка» (2008) «М’яке і пухнасте» (2010) Дітям молодшого і середнього шкільного віку адресовані веселі пригодницькі повісті «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому» (2009)

Слайд 12

Книжкова вітальня І. Андрусяка «Зайчикова книжечка» (2008) — вірші й віршовані казки; повість-гра «Хто боїться Зайчиків» (2010) «Кабан дикий - хвіст великий» (опублікована в журналі «Барвінок», листопад 2009 — лютий 2010)

Слайд 13

«Стефа і її Чакалка» Повість-казка, опублікована в 2007 році видавництвом «Грані-Т» (Київ) у видавничій серії «Сучасна дитяча проза». Книжку проілюстрував художник Ярослав Коломійчук. «Стефа і її Чакалка» належить до найпопу-лярніших і найулюбленіших читачами творів сучасної української літератури для дітей. У повісті автор використовує фольклорний образ Ча калки - казкової істоти, якою на Слобожанщині й Полтавщині в давнину батьки лякали своїх неслухняних дітей: мовляв, та прийде вночі, забере таку дитину в мішок і понесе в темний ліс. Саме так і стається з героями повісті, які втрапляють у казкову «школу чакалок і бабаїв», де їм дозволено робити все, що заманеться. Письменник описує ці сцени з гумором, проте головну увагу концентрує на дитячій психології, наголошуючи на тому, що добро й любов перемагають неодмінно, й завдяки їм дитина може навіть «перевиховати» казкове страшидло. У 2011 році вийшло друге видання повісті, для якого автор наново відредаґував текст і додав новий «Розділ одинадцятий з половиною, бонусний, у якому ми дізнаємося про те, як не спалити школу»; а видавництво підготувало нову обкладинку.

Слайд 14

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ЗМІСТ ТВОРУ? - Про що розповідається у книзі І. Андрусяка? - Назвіть головних героїв твору. Як ви думаєте у які часи відбуваються події, покладені в сюжет твору? Чим схожа, а чим не схожа ця казка на класичні казкові твори? Чи подобається вам поведінка дітей? Чого найбільше боялась Стефа? Кому належить фраза: «Проблеми вирішуються з усмішкою, а з плачем лише нагромаджуються»? Хто така Чакалка? Зачитайте цитати, які характеризують її. - Як себе називала Чакалка? Якими методами вона виховува дітей?

Слайд 15

- Яким обідом пригощала Чакалка дітей? - Що ще дозволяла Чакалка робити дітям? - Вам подобається школа Чакалки? Хотіли би ви опинитися там? Чому? Що нового ви дізналися з уроків цієї вчительки? Чому Чакалка повернула Стефу і її друзів додому? Що робили батьки Стефи, коли та прокинулася? Кого побачила Стефа на своїй футболці? Як би ви продовжили цю казку? - Дайте поради героям твору. - Чому навчає нас ця «повістина»? Які уроки для себе взяли ви?

Слайд 16

Чому Іван Андрусяк визначив жанр свого твору як « дівчача повістина»? Визначте тему та провідну ідею твору. Які особливості мови повісті ви помітили? Наведіть приклади. Яка їх роль у художньому творі? “Коло думок”

Слайд 17

Студія «літературних критиків» «Дитяча повістина» (визначення автора) «Стефа і її Чакалка» показує, що Іван Андрусяк добре обізнаний з дитячою психологією з практики, що й не дивно, адже «дитиніти» письменник почав, коли у нього самого з'явилися вдячні читачі-слухачі. Не випадково головна героїня цієї казкової повісті - тезка його доньки, очевидно, що в сюжет «привнесені» й інші сімейні реалії. Андрусяк і сам підкреслює, що зумисне робить свої тексти придатними для сімейного читання, залишаючи там «шпильки», може, не так зрозумілі дітям, але здатні насмішити їх батьків. Автор вибудовує оповідь про свою маленьку героїню так, що читач-дорослий має зрозуміти, як, попри якісь суперечності, створити для дитини в сім'ї відчуття захищеності. Що для цього необхідно і казку на ніч почитати, і побавитися, і виважено поговорити з дитиною про серйозні речі, наприклад, про те, як поборювати свої страхи, як вчитися розуміти потреби інших людей і співчувати їм. Не варто думати, що п'яти-шестилітки такі, як Стефа цього не зрозуміють.

Слайд 18

Найголовнішим є те, що Андрусяк створив у своєму тексті образ батька, який може те, що - за твердженням американського психолога Джона МакДауела - сучасним батькам найбільш важко: бути героєм для своєї дитини. Звичайно, що книжка для дітей має і навчати, а не тільки розважати. Автор ніби непомітно «підсуває» в повісті нові для дитини такого віку знання чи поняття, наприклад, що таке «модулі», хто такі «політики», чому Сіяр «пуштун», а не тільки пустун, і чому йому не можна їсти свинину. Вустами Чакалки автор підказує дітям, як орієнтуватися у лісі без компаса та як розрізняти сторони світу. Дотепний і повчальний епізод, коли в лісовій школі Чакалки діти отримують обід: чіпси, розмаїту газовану воду, снікерси, віспи і тому подібну розрекламовану продукцію, користь від якої - мінімальна. Чакалка пропонує їм ще більший рай вседозволеності, коли можна не мити ноги, не чистити зуби, не вчитися та взагалі робити, що заманеться. Ця книжка дуже цікава й захоплива. Добрий настрій дітям забезпечено.

Слайд 19

РЕФЛЕКСІЯ Чи справдилися ваші очікування від уроку? У чому актуальність основної ідеї казки? - Якими новими знаннями ви збагатились?

Слайд 20

Виконати одне із завдань: 1. Написати продовження до казки з назвою «Чарівний переосмислений світ Стефи». 3. Скласти до казки кросворд або вікторину. “Домашнє завдання”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література