X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Літературне свято-конкурс

Завантажити презентацію

Літературне свято-конкурс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготували бібліотекарі ЕЗОШ № 4 Липська О., Волошина О.

Слайд 2

Познайомити учнів із письменниками-сатириками, поглибити й розширити знання про творчість Г. Бойка, О. Климіша, П. Глазового, С. Олійника, які гумором викривають учнів-ледарів, порушників дисципліни, тих, хто цурається рідної мови, зневажає її; розвивати інтерес до творчості гумористів; виховувати самокритичністть, любов до рідної мови, зневагу до недбалості, байдужості, почуття гумору; вчити розуміти гумор і висловлювати свою думку; формувати навички виразного читання віршованих текстів; вчити інтонаційно виділяти слова, що є важливими для розуміння твору; розвивати творче мислення і уяву, мовлення дітей, вміння аналізувати, вибирати головне; удосконалювати техніку та інтонаційність читання. ОБЛАДНАННЯ: малюнки “Посміхнись!”, емблема свята гумору, фонотека авторського виконання гуморесок.

Слайд 3

Добрий день, дорогі друзі! Ми раді, що ви завітали на наше свято гумору та сміху. Кожний народ на нашій планеті вміє сміятися. Сміється тому, що в житті людини набагато більше таких явищ, які можна перебороти саме сміхом. Тільки сміх допомагає людині перебувати завжди у доброму настрої. Недаром казали в народі, що сміх продовжує життя. Вважається втраченим той день, коли ви жодного разу не посміхнулися. Дорогі гості, який у вас зараз настрій? Бачу, що веселий. Адже у нас свято сміху та гумору. А це означає, що ми будемо жартувати і веселитися, разом рости, тому що добрий сміх – найкращий вітамін росту. “Перед сміхом ніщо не встоїть…” Марк Твен

Слайд 4

Народився 30 серпня 1922р в с. Новоскелюватка Миколаївської обл.в сім’ї хлібороба. Учасник Великої Вітчизняної війни. Закінчив Київський педінститут в 1950 р. Працював заст гол.редактора журналу “Перець”, а згодом журналу “Мистецтво”. Автор ряду книжок сатири та гумору, лауреат премії ім. О.Вишні. Його гуморески допомагають боротися з вадами нашого суспільства, за допомогою сміху вчать з тими, хто зневажає мову свого народу, його пам’ять, історію та культуру. Послухаємо гуморески Павла Глазового із збірки “Сміхологія”.

Слайд 5

Пряник У вас зуби є, дідусю?- Онучок питає. Дід журливо посміхнувся: - Вже давно немає. Це почувши, хлопченятко Зраділо без краю. Тоді пряник потримайте, А я пострибаю. Буйні предки Вдарив батько спересердя Хлопчика малого. Той поплакав, переплакав Та й питає в нього: - Тебе, татку, бив твій татко? Бив, та ще й немало. Ну, а татка твого били? Теж перепадало. І сказало хлопченятко, Заломивши ручки: Тепер ясно, звідки в тебе Хуліганські штучки.

Слайд 6

На розпеченому пляжі лає дама даму: Та яке ж це виховання? Та яка ж ви мама? Та скажіть же ви що-небудь вашому синочку! Він же кидає грязючку на мою сорочку! То якраз не мій синочок,- дама гордо мовить,- Мій он вашим капелюшком жабеняток ловить.

Слайд 7

Народився Степан Олійник 3 квітня 1908р.в с. Пасиселах на Одещині в бідній селянській сім’ї. Закінчив літературний фак-т Одеського педінституту. Вчителював, працював журналістом. Знайшов своє покликання в гуморі. Він глузував з “Ледаря-брехунця”, з неграмотного Панаса, з придуманої Вовою хвороби. Юні слухачі знали, що поет по-дружньому хотів допомогти їхнім ровесникам позбутися поганих звичок. Тому-то й полюбилися його вірші і малим, і їхнім батькам. Вийшли в світ його гумористичні збірки “Мої земляки”, “Наші знайомі”, для дітей -“Весела книжка” (1955р.) Помер С.Олійник 1982р. в м. Києві.

Слайд 8

Нагадала Хлопчик п’є з сиропом воду: Всю до краплі, до останку… Полизав шматочок льоду І поставив поруч склянку. Продавець знайшла хвилину “Виховній” віддать роботі: -Ну? Напивсь? – пита хлопчину.- Що сказати треба тьоті? Глянув хлопчик несміливо, Зашарівсь, пом’явся, бачу. І сказав сором’язливо: - Не забудьте дати здачу! В Одесі на Привозі Ринок одеський. Возів цілий ряд. Батько й синок продають виноград. Батько – то грона, то гирі кладе, Син, помічник його,- касу веде: Гроші приймає, щоб їх берегти, Здачу дає – із п’яти, з десяти… Батько торгує завзято, аж змок. Чує – гука йому з воза синок: Годі вам, тату, уже торгувать! Годі, бо здачу вже нічим давать! Як же це так?! – тата кинуло у гнів – Ти ж в кожнім класі два роки сидів!

Слайд 9

Народився Григорій Бойко 5 вересня 1923р. в с. Оленівка на Донеччині в сім’ї службовця. Він належить до того покоління юнаків, які одразу після святкових випускних вечорів взяли гвинтівку в руки і стали на захист Вітчизни від фашистських військ. З липня 1941 р. до кінця війни поет воював на фронті. Після війни – студент українського відділу літфаку педінституту в м. Донецьк. Працює в газетах. В 1950 р. вийшла його перша збірка віршів “Моя Донеччина”. А потім з’явилося понад 100 книжок для дітей: “Вереда”, Хлопчик Ох”, “Смішинки”, Билиці дядя Гриця”, “Веселинки”, “Шпаргалка-виручалка” та інші Там, де був дядько Грицько, дзвеніло й реготало, аж сміх той розбризкувався навкруги золотим зерням. Помер 1978р. в м. Києві.

Слайд 10

Граматика На братика Кіндратика Розгнівалась граматика. Погані в нього справи – Не знав Кіндратик правил. Та ще й сказав усім Товаришам своїм: Люблю я математику І не люблю граматику! І ось Кіндрат ледачий Рішати став задачу. Він розв’язати вміє І першу, й другу дію. Та як же, інтересно, Це написать словесно? Не вміє він писати, Ні речень будувати, І зовсім невідомо – Куди поставить коми? Не знаючи граматики, Не втнеш і математики. Як Василько “відпочився” Писав із табору Василько: “Нових у мене друзів стільки! Я, мамо, добре відпочився! І опилсинів тут наївся! І накупався, як ніколи!.. Пеши!...Вітаєм. Я й Микола”. А мама так йому писала: “Без тебе дома скучно стало… Але тобі на користь море, І ми зустрінемося скоро… Ти, молодець, що “відпочився”, Коли б ще й грамоті навчився!”

Слайд 11

Слайд 12

На святі гумору Не обійтись без гумористів. Вони в нас є! Вітаймо наших читачів-артистів! Конкурс буде проводитись за трьома номінаціями: Кращий гумористичний вірш про шкільне життя; Кращий гумористичний вірш про життя тварин; Краще інсценування гумористичного вірша. Члени журі та артисти готуються до конкурсу. Переможці одержать нагороди.

Слайд 13

За що двійка? Хлопчина Ніна - За що двійка? Була письмова - За казки! Англійська мова - Що? Не вмів читати? Письмову в Ніни - Ні, я добре прочитав, Списав хлопчина Можу й розказати… “Май нейм із Ніна”. - За що ж двійка? А дома тато почав читати: - За казки! - Скажи-но, сину, то ти - Ну й задав мороку! вже Ніна? - Ох, на співах я читав Їх під час уроку… (Г. Бойко) (Г. Бойко) Перша номінація

Слайд 14

Гриць Бойко. Про культуру школяра. Наш Валерій виступать Готувавсь днів із п’ять. Добре готувався – Та перестарався. Став до столу - і мовчок… Позіхнув у кулачок, Пальцем носа копирснув, Рукавами піт змахнув, Потім ще й почухав Нігтями за вухом. Підсмикнув штанці Валера В класі засміялись: “Про культуру школяра” Доповідь та звалась!”

Слайд 15

Чому Тимко подряпаний. Чому це ти подряпаний? Юрко Тимка пита. Тимко йому відказує: Та я ж купав кота! А я от не подряпаний, Хоч теж купав свого… Еге, ти ж не викручував І не сушив його! (Г.Бойко) Щоб не запізнитись. Мама-черепаха В серпні перший раз Проводжала сина В школу, в перший клас. А чому це в серпні? Ясно нам, чому. Щоб не запізнитись На урок йому! (Г.Бойко) Друга номінація

Слайд 16

Павло Глазовий. КАБАНЧИК Запитав сусід сусіда У сучасному селі: - А чого то твій кабанчик Шкандиба на костилі? Той сказав: - 3 харчами туго Уривається терпець. Я у нього задню ногу Відрубав на холодець. Третя номінація

Слайд 17

В кого тато розумніший? Автор: Сперечаються хлоп’ята, Жваві дошкільнята. 1-й хлопчик: А наш тато розумніший За вашого тата. 2-й хлопчик: А чого ж він розумніший? 1-й хлопчик: Того, що наш тато Грошей вашому позичив Отако – багато. 2-й хлопчик: Не хвалися! І в нашого Розуму хватає: Він як гроші позичає, То не повертає.

Слайд 18

Автор: Докоряє дід старенький Внукові малому… Дід: Я, як був таким маленьким, Не брехав нікому. Автор: Засвітилися лукаво Очі у хлоп’яти … Онук: А як стали вже великим, Почали брехати?

Слайд 19

Неписьменності немає, ліквідовано її, Та трапляються частенько ще такі грамотіїї, Що, буває, як напише, як накрутить бісів син, То виходить, як-то кажуть, ні в ворота, ані в тин. До директора заводу вчора від Панька Надійшда заява ось яка: “Прошу лічно дирекцію, а также завком, Щоб мене не уважали більш холостяком, Ізо мною в брак вступає будуща жена, А для свайби совершаю вбивство кабана, Какового приобрьол я весом в сто кіло І в його сопровождєнні їду на село. Ісходя із цього отпуск разрешіть мені, Ібо я у брак вступаю на чотири дні. Прошу разрішить, Бо надо спішить, І не откладать, Бо нєкогда ждать. (Пантілей Лепеха з подсобного цеха.) Павло Глазовий. З А Я В А

Слайд 20

От я вчора виступав! Ви б почули як співав! Хоч немає слуху, я горлав щодуху: До-ре-мі-фа-соль-ля-сі! Голос мій почули всі. А скінчив – щось сталось! З місць усі зірвались, Сцену ледь не рознесли, А мене вхопили - аж на вулицю несли І вже там … набили!

Слайд 21

Павло Глазовий -Чуєш, тату,- син питає,- Що таке хамелеон? -Знав колись, тепер не знаю,- Каже батько Филимон. -Слухай, тату, ще спитаю. Що таке аукціон? -Я забув, не пам’ятаю,- Каже батько Филимон. Мати сердиться на хлопця: -Все питання задаєш! Батьку навіть у неділю Відпочити не даєш. -Не кричи,-говорить батько.- Я люблю балакать з ним. Хай пита, чого не знає, А то виросте дурним.

Слайд 22

Павло Глазовий Кухлик Дід приїхав із села, ходить по столиці. Має гроші – не мина жодної крамниці. Попросив він: - Покажіть кухлик той, що скраю. Продавщиця: - Что? Чєво? Я нє понімаю. -Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка. -Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка! Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови. -На Вкраїні живете й не знаєте мови… Продавщиця теж була гостра та бідова. -У мене єсть язик, ні к чєму мнє мова! І сказав їй мудрий дід: - Цим пишатися не слід. Бо якраз така біда в моєї корови: Має, бідна, язика і не знає мови.

Слайд 23

Дорогі гості! Сподіваємось, що сьогодні нам вдалося досягти поставленої мети, тобто зберегти ваш добрий настрій і ще більше підняти його. Веселий сміх зігрів нас усіх!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література