X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оберіг для воїнів АТО

Завантажити презентацію

Оберіг для воїнів АТО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оберіг для воїна АТО Виготовлення маку – оберегу для наших захисників власноруч Підготувала Вчитель трудового навчання Бузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Костан Оксана Анатоліївна

Слайд 2

Трішки історії Мак в українців належав до рослинних символів, і ще М.Костомаров відмічав, що мак, як і калина є улюбленою рослиною в народі. Символіка квітки маку пов'язана з ідеєю молодості і краси. В народній поезії він є символом не тільки прекрасного, а й дівочої вроди зокрема. А ще червоний цвіт маку був символом дівочої чистоти, його вплітали у віночки. Зверніть увагу на народно-поетичний образ, коли маківка виступає символом матері, а то й цілого роду: Да нема цвіту світлішого Над маківку, Да нема роду раднішого Над матінку. Символом роду маківка вважалася, либонь, тому, що в ній, за народними повір'ями, міститься сімсот, сімсот дві, чи сімсот чотири мачини. Про це йдеться у загадках "стоїть стріла серед двора, а в тій стрілі сімсот і дві"; "Під одним ковпаком сімсот козаков"; "Сімсот воєвод, на стрільці город". Саме завдяки ідеї плодючості мак використовується як обрядовий атрибут у родинних та календарних святах українців.

Слайд 3

Інструменти та матеріали Шовкові стрічки Нитки Ножиці Голки Вата

Слайд 4

Практична частина Виготовлення тичинок Для приготування тичинок використовуємо чорну нитку, обмотуємо її на пальці 30-40 раз, знімаємо та зав'язуємо міцно посередині. Краї нитки розрізаємо та розпушуємо за допомогою гребінця або голки як показано на фото. З виготовленого матеріалу формуємо густі тичинки, краї яких обережно змащуємо звичайним клеєм «ПВА» та опускаємо у посудину із заздалегідь підготовленою манною крупою, залишки крупи обтрушуємо.

Слайд 5

Виготовлення маточки Для виготовлення маточки візьмемо шовкову стрічку, шириною 5 см зеленого кольору та чорну або коричневу нитку. Із стрічки вирізаємо коло, діаметром 5 см, і по краю прошиваємо зметувальним швом, після цього нитку стягуємо у щільне кільце, а всередину вкладаємо невеликий жмут вати. Коли нитка повністю стягнута – охайно зашиваємо отвір. Потім, не відрізаючи нитки, перемотуємо маточку 8 разів, як показано на малюнку. Ось наша серединка маку готова і ми її наклеюємо на тичинки.

Слайд 6

Виготовлення пелюсток Для виготовлення пелюсток використовуємо червону шовкову стрічку шириною 5 см, вирізаємо заготовки як показано на малюнку. Для того, щоб стрічка не торочилася, ми будемо її обпалювати на полум'ї свічки. Хочу звернути вашу увагу на те, що заготовку пелюстки потрібно обпалювати з виворотної сторони, так як може залишитися чорна смуга сажі на лицьові стороні від полум'я. Для того, щоб квітка мала ажурний вигляд необхідно зігнути пелюстку посередині з виворотної сторони на провести над вогнем, в результаті листок стає об'ємнішим.

Слайд 7

Складання квітки Для основи квітки вирізаємо коло, діаметром 3см з щільного картону. За допомогою силіконового пістолета по колу прикріплюємо пелюстки квітів: перший ряд – 3 пелюстки, другий також 3 пелюстки чергуємо, при необхідності можна зробити і третій шар пелюсток квітів. Потім посередині садимо на клей заготовку середини квітки – маточку з тичинками. Даємо час для того, щоб виріб зміцнився в результаті охолодження силіконового клею. З виворотної сторони на гарячий силіконовий клей кріпимо звичайну шпильку, щоб даний оберіг можна було прикріпити до одежі захисника.

Слайд 8

Оберіг готовий Тобі не страшно, дорогий солдате Іти на поле бою, де вбивають? Де в українців, мов в мішені вороги стріляють, Катують бранців і на місці убивають? - Запевню точно, рішучий я до нестями, Хоч мені страшно – лячно та я йду Допоки буде битись серце неньки мами, Я Україну боронитиму свою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання