X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оберіг для воїнів АТО

Завантажити презентацію

Оберіг для воїнів АТО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оберіг для воїна АТО Виготовлення маку – оберегу для наших захисників власноруч Підготувала Вчитель трудового навчання Бузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Костан Оксана Анатоліївна

Слайд 2

Трішки історії Мак в українців належав до рослинних символів, і ще М.Костомаров відмічав, що мак, як і калина є улюбленою рослиною в народі. Символіка квітки маку пов'язана з ідеєю молодості і краси. В народній поезії він є символом не тільки прекрасного, а й дівочої вроди зокрема. А ще червоний цвіт маку був символом дівочої чистоти, його вплітали у віночки. Зверніть увагу на народно-поетичний образ, коли маківка виступає символом матері, а то й цілого роду: Да нема цвіту світлішого Над маківку, Да нема роду раднішого Над матінку. Символом роду маківка вважалася, либонь, тому, що в ній, за народними повір'ями, міститься сімсот, сімсот дві, чи сімсот чотири мачини. Про це йдеться у загадках "стоїть стріла серед двора, а в тій стрілі сімсот і дві"; "Під одним ковпаком сімсот козаков"; "Сімсот воєвод, на стрільці город". Саме завдяки ідеї плодючості мак використовується як обрядовий атрибут у родинних та календарних святах українців.

Слайд 3

Інструменти та матеріали Шовкові стрічки Нитки Ножиці Голки Вата

Слайд 4

Практична частина Виготовлення тичинок Для приготування тичинок використовуємо чорну нитку, обмотуємо її на пальці 30-40 раз, знімаємо та зав'язуємо міцно посередині. Краї нитки розрізаємо та розпушуємо за допомогою гребінця або голки як показано на фото. З виготовленого матеріалу формуємо густі тичинки, краї яких обережно змащуємо звичайним клеєм «ПВА» та опускаємо у посудину із заздалегідь підготовленою манною крупою, залишки крупи обтрушуємо.

Слайд 5

Виготовлення маточки Для виготовлення маточки візьмемо шовкову стрічку, шириною 5 см зеленого кольору та чорну або коричневу нитку. Із стрічки вирізаємо коло, діаметром 5 см, і по краю прошиваємо зметувальним швом, після цього нитку стягуємо у щільне кільце, а всередину вкладаємо невеликий жмут вати. Коли нитка повністю стягнута – охайно зашиваємо отвір. Потім, не відрізаючи нитки, перемотуємо маточку 8 разів, як показано на малюнку. Ось наша серединка маку готова і ми її наклеюємо на тичинки.

Слайд 6

Виготовлення пелюсток Для виготовлення пелюсток використовуємо червону шовкову стрічку ши