X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВОСЬМЕ ДИВО СВІТУ

Завантажити презентацію

ВОСЬМЕ ДИВО СВІТУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала бібліотекар ЕЗОШ № 4 Липська О.

Слайд 2

Статуя Колоса Родоського знаходилася на о. Родос. ЇЇ було споруджено в 302 р. до н. е., після того, як мешканці цього острова перемогли свого ворога. Іншим ворогом був македонський цар Деметрій І Поліоркет. Багато днів і ночей провів Деметрій біля острова, але так і не зміг його захопити. Навіть облогові машини – останнє досягнення тодішньої техніки - йому не допомогли. Саме з цього приводу й вирішили родосці спорудити величезну статую бога сонця Геліоса – захисника Родосу. Адже саме цей бог, вважали родосці, й допоміг їм захистити свою землю. 12 років тривало спорудження Колоса Родоського – цим займався відомий на ті часи архітектор Харес. Нарешті, у 280 році до н.е. Колос був збудований. Під час спорудження статуї архітектор Харес використав дуже хитрий прийом: з її “зростанням” збільшувався й земляний пагорб, що оточував майбутнього Колоса. Цей пагорб закривав його від очей родосців, тому до самого “народження” Колоса ніхто не знав, яким він буде. Але недовго проіснував пам ‘ятник. Під час землетрусу в 220 р. до н. е. він був зруйнований. Уламки Колоса пролежали на землі ще більше тисячі років. І лише у 977 р. н.е. їх купив якийсь купець.

Слайд 3

Фароський маяк (або Олександрійський) побудований архітектором Состратом Кнідським. Мав він величезні розміри і знаходився на о. Фарос, що неподалік м. Олександрія – столиці Єгипту. За переказами, це місто побудував у 332р. до н. е. відомий полководець Олександр Македонський. У ті часи Олександрія була одним із найвідоміших міст світу. Головною гордістю столиці був Фароський маяк, який вказував мореплавцям, куди пливти, щоб не потрапити на мілину. Гавань біля Олександрії була дуже жвавою, але надзвичайно незручною. Ріка Ніл, що протікала поруч, була замулена, тому кораблі часто попадали на мілину. Будівництво маяка тривало 5 років і завершилося у 280 р.до н.е. На берегах Нілу з‘явився маяк, висота якого становила 125 метрів. Але Фароський маяк був ще й фортецею, у якій перебував військовий гарнізон, а також спостережним пунктом, оскільки з його башт можна було побачити ворожі кораблі задовго до їхньої появи біля берегів міста. Маяк був триповерховим. Нагорі була величезна статуя грецького бога морів Посейдона, висота якої була 7 метрів. Розміщувалися на маяку ще й інші статуї, які прикрашали його вежі. Одна із них протягом усього дня поверталася за сонцем і вказувала на нього рукою, увечері ця скульптура опускала руку.