X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стандарти штрихового кодування в Україні

Завантажити презентацію

Стандарти штрихового кодування в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

штрихового кодування Стандарти в Україні

Слайд 2

Важливі події: Від 12 грудня 1994р. З 1 січня 1999р. З 1 липня 1997р. З 1 січня 1997р. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 860 заснована Національна Нумеруюча Організація "ЕАН-Україна" В Україні запроваджувалося маркування товарів, що експортуються В Україні запроваджувалося маркування товарів, що імпортуються В реалізації взагалі не повинно бути немаркованих товарів, за винятком товарів народних промислів, товарів, для яких не передбачені упаковка чи етикетка, а також товарів у роздрібній торгівлі, що реалізуються безпосередньо покупцю шляхом зважування чи розливу.

Слайд 3

GS1 Україна GS1 Україна (нова назва Асоціації Товарної Нумерації України “ЄАН-УКРАЇНА"), створена у вересні 1994 року, є некомерційною неурядовою організацією. Діяльність GS1 Україна спрямована на впровадження в Україні всесвітньої багатогалузевої системи ідентифікації, штрихового кодування та електронних комунікацій, що базується на всесвітніх стандартах GS1, які широко застосовуються у виробництві, постачанні, торгівлі, медицині та транспорті. Користувачами стандартів є понад 1 000000 компаній у всьому світі.

Слайд 4

Вибір штрихового коду обумовлений: видом інформації, що кодується (цифрова, абетково-цифрова); довжиною штрихкодової позначки, отриманої при кодуванні інформації; інформаційною щільністю штрихового коду; вимогами до точності друку штрихкодової позначки; контролепридатністю штрихового коду. Для кодування одиниць споживання штрих кодовими позначками рекомендований код EAN-13 (EAN-8), а для кодування одиниць постачання штрих кодовими позначками DUN-14 та OUN-16 - код ITF. Застосування цих кодів в Україні регламентується відповідними ДСТУ 3146-95 та ДСТУ 3147-95. В Україні рекомендується застосовувати такі найпоширеніші і найперспективніші штрихові коди код EAN-13 (EAN-8), код ITF, код 39, код 128.

Слайд 5

Порівняльні характеристики штрихових кодів, рекомендованих для застосування в Україні

Слайд 6

Код ITF Особливість коду ITF: Подання пар цифр у знаках штрихового коду за допомогою п'яти штрихів і п'яти проміжків. Ним кодується цифрова інформація (цифри від 0 до 9). Код ITF має високу щільність запису. Перед інформаційними знаками ставиться знак "Старт", що складається з двох вузьких штрихів і двох вузьких проміжків. Після них - знак "Стоп" - складається з одного широкого штриха, одного вузького проміжку і одного вузького штриха Це безперервний контролепридатний двонапрямний штриховий код, що належить до родини кодів " 2 з 5 " і має п'ять елементів у знаку, два з яких є широкими.

Слайд 7

Застосування: Штрихкодова символіка ITF добре пристосована для друку на поверхнях невисокої якості - наприклад, безпосередньо на гофрокартоні. Штрихкодовими позначками символіки ITF-14 маркуються тільки товари, не призначені для продажу через контрольно-касові вузли підприємств роздрібної торгівлі. Найчастіше це групові упаковки - ящики, коробки, піддони, які містять стандартну кількість однакових торгових одиниць.

Слайд 8

Код 39 Особливість коду: висока надійність зчитування, котра може бути додатково збільшена за рахунок введення контрольного числа. Він дозволяє кодувати 43 символи (10 цифр, 26 літер латинської абетки та 8 службових знаків). Знак коду 39 складається із дев'яти елементів: п'яти штрихів та чотирьох про міжків, що чергуються між собою. Три елементи є широкими, інші шість - вузькими. Знак коду 39 починається і закінчується штрихом. Знаки штрихового коду відокремлюються один від одного роздільними проміжками. Це дискретний двонапрямний контролепридатний код із змінною довжиною штрихкодової позначки.

Слайд 9

Визначення контрольного числа: Розраховують суму числових значень всіх знаків штрихкодової позначки, використовуючи таблицю. Розрахована сума ділиться на 43. Залишок від ділення є числовим значенням контрольного числа. За числовим значенням в таблиці знаходять контрольний знак. Зображення числа 122 штрихкодовою позначкою коду 39

Слайд 10

Керуючись способом розрахунку 169 : 43 = 3 та 40 у залишку. В таблиці числовому значенню 40 відповідає знак $. Тому повне подання повідомлення з врахуванням контрольного знака буде виглядати так: STANDART$. Приклад розрахунку контрольного знака для повідомлення «STANDART» для 39 наведено в таблиці: Код даних STANDART Числові значення 28+29+10+23+13+10+27+29 =169

Слайд 11

Код 128 Особливість коду: можливість кодування ста пар чисел (від 00 до 99), що дозволяє вдвічі збільшувати щільність запису при поданні числових даних. Можна представити і Глобальний номер товарної позиції (GTIN), і додаткову інформацію про товар: вагу нетто, дату виготовлення, серійний номер, термін придатності тощо. Це безперервний двонапрямний контролепридатний код із змінною довжиною штрихкодової позначки. Він є кодом з високою щільністю і дозволяє відобразити 128 знаків.

Слайд 12

Знаки коду 128: Знаки коду 128 складаються із трьох штрихів і трьох проміжків. Штрихи і проміжки мають модульну побудову і їх ширина становить від одного до чотирьох модулів. Ширина знака дорівнює одинадцяти модулям. Лише один знак «Стоп» складається з тринадцяти модулів і має чотири штрихи і три проміжки. Кожний знак коду 128 може мати три значення залежно від керівного знака по переду. Вибір одного із трьох знаків означає звернення при кодуванні до однієї з трьох підсистем (А. В, С).

Слайд 13

Коди EAN-13 та EAN-8 Ними кодуються одиниці споживання, причому код EAN-8 застосовується тоді, коли габаритні розміри не дозволяють розташувати штрихкодову позначку EAN-13 на їх поверхнях. Коди одиниць споживання не використовуються для кодування одиниць постачання. Особливість кодів : Штрихкодова позначка EAN-13 Штрихкодова позначка EAN-8

Слайд 14

Структура стандартного формату коду EAN-13 Примітка: # - цифра коду 3 розряди - префікс коду EAN, що ідентифікує нумерувальну організацію (країну виробника, або країни-виробники, яку або які вона представляє в EAN international). Його ще називають "прапором країни". Кожна країна має свій префікс. 9 розрядів - цифровий код, який складається з : коду підприємства (реєстраційний номер фірми, відомства, виробника товару - 4—5 цифр), який присвоює відповідна національна асоціація (в Україні ці функції виконує асоціація "СКАНА"), та коду товару (8— 2 цифри), який присвоює асоціація товарної нумерації "ЕАН-Україна". 1 розряд - контрольна цифра.

Слайд 15

Структура стандартного формату коду EAN-8 3 розряди - префікс коду EAN, що ідентифікує нумерувальну організацію (країну-виробника, або країни-виробники, яку або які вона представляє в EAN international); 4 розряди - цифровий код, який складається з коду підприємства та коду товару; 1 розряд - контрольна цифра. Примітка: # - цифра коду Будь-які товари, призначені для роздрібного продажу, маркуються тільки штрихкодовими позначками символіки EAN/UPC. Ця символіка може застосовуватись й для маркування товарів, які не продаються вроздріб - наприклад, для групових упаковок.

Слайд 16

Якість штрихкодової позначки Асоціація "ЄАН-УКРАЇНА" (GS1 Україна) рекомендує своїм членам-товаровиробникам при замовленні упаковок та етикеток для товарної продукції окремо оговорювати якість штрихкодової позначки. При цьому окремо повинно бути обумовлено: якість друку та оптичні характеристики штрихкодової позначки повинні відповідати вимогам ДСТУ 3359-96; структура, розміри та побудова штрихкодової позначки повинна відповідати вимогам ДСТУ 3146-95 (або 3147-95, якщо мова йде про тару та групові упаковки, на яких наноситься штрихкодова позначка символіки ITF-14) розташування штрихкодової позначки на упаковці (тарі) повинно відповідати вимогам ДСТУ 3147-95.

Слайд 17

Колір штрихкодової позначки

Слайд 18

Розташування штрихкодової позначки на упаковці

Слайд 19

Використання штрихового кодування дозволяє значно покращити і оптимізувати такі технологічні процеси: сортування, підрахунок, облік, контроль запасів, відбір і відвантаження товарів У сфері виробництва У сфері оптової торгівлі У сфері транспорту- вання У сфері роздрібної торгівлі одержання, відбір і відвантаження товарів приймання товарів, контроль запасів, відбір, відвантаження, розрахунки за товар приймання товарів, відвантаження зі складів, продаж, контроль запасів, обсягів продажу і асортиментного переліку тощо

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне