X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нутріціологічна характеристика яєць і кондитерських виробів. Мед і продукти бджільництва, їх характеристика і лікувальне значення.

Завантажити презентацію

Нутріціологічна характеристика яєць і кондитерських виробів. Мед і продукти бджільництва, їх характеристика і лікувальне значення.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нутріціологічна характеристика яєць і кондитерських виробів. Мед і продукти бджільництва, їх характеристика і лікувальне значення.

Слайд 2

Яйця Відносять до природних концентратів, які включають усі харчові та біологічно активні есенціальні життєво важливі речовини, які необхідні для розвитку організму Крім вмісту дуже цінного білка і жиру, яйця є джерелом поступлення високоактивних біологічних речовин (арахідонової кислоти, лецитину, холіну) Містять біологічно активний комплекс вітамінів і мінеральних речовин, більшість яких знаходиться в оптимально збалансованому вигляді

Слайд 3

Яйця містять: В 1 яйці - до 5 г білків і до 5,5 г жиру. З мінеральних речовин є фосфор, сірка, мідь, натрій, калій і залізо, в шкаралупі багато карбонату кальцію. Багаті вітамінами А і D, а також вітамінами групи В. У яєчному жовтку є багато холестерину.

Слайд 4

Маса і розміри яєць залежать від виду, віку птиці, умов її утримання і відгодівлі. Маса яєць коливається в таких межах, г: курей — 45—75; індичок — 70—100; качок — 70—100; гусок — 120—200.

Слайд 5

Будова яйця Яйце складається з трьох основних частин: білка, жовтка і шкаралупи з підшкаралупною оболонкою. У курячих яєць питома вага білка 56—58%, жовтка ЗО—36% і шкаралупи 12%.

Слайд 6

Рис. 1. Схема розрізу курячого яйця: 1 — надшкаралупна плівка, 2 — шкаралупа, 3 — пори, 4 — підшкаралупна оболонка, 5 — повітряна камера, 6 — білкова оболонка, 7 — білок, 8 — градинки (халази), 9 — жовткова оболонка, 10 — жовток, 11 — зародковий диск

Слайд 7

Білок яйця - це тягуча, прозора маса, яка складається з трьох шарів: внутрішнього, середнього щільного і зовнішнього рідкого. Зі щільного білка утворюються тяжі- халази, які одним кінцем з’єднані із жовточною оболонкою, а іншим – із подвійною підшкаралупною оболонкою. Щільний білок становить половину всього білка і при зберіганні яєць поступово розріджується.

Слайд 8

Жовток яйця вкритий тонкою напівпрозорою оболонкою і має забарвлення від світло-жовтого до оранжевого. В центральному положенні він підтримується градинками (джгутиками з щільного білка). У верхній частині жовтка розміщений зародок.

Слайд 9

Шкаралупа яйця зберігає його вміст; вона пронизана порами особливо на тупому кінці, крізь які проникають повітря і мікроорганізми. Шкаралупа складається з сіміші солей вуглекислого кальцію та фосфорнокислих солей кальцію і магнію. Шкаралупа свіжознесеного яйця ззовні вкрита тонкою надшкаралупною матовою плівкою, яка запобігає проникненню всередину яйця мікроорганізмів. При механічній дії вона легко збивається, а при тривалому зберіганні руйнується, внаслідок чого поверхня яєць стає блискучою.

Слайд 10

Харчова цінність яєць Яйця вважають високоякісним продуктом харчування, необхідним для щоденного споживання дорослим і дітям. Курячі яйця — це продукт з високим рівнем збалансованості біологічно активних речовин. Вони містять значну частку повноцінних і легкозасвоюваних білків (12,7%), які збалансовані з жиром (11,5%). Курячі яйця є важливим джерелом вітамінів, багатьох мінеральних речовин. Одне яйце за своєю споживністю рівне близько 40 г м'яса і 200 г молока. Раціональна норма споживання їх досить висока і повинна складати 292 штуки на рік.

Слайд 11

Білок яйця складається в основному з білків (10,8%), обмеженої частки вуглеводів (0,9%) і слідів жиру (0,03%). З білків виділяють такі фракції: овоальбумін — 69,7%; кональбумін — 9,5%; овомукоїд — 12,7%; овоглобулін — 6,7%; лізоцим — 3,0%; овомуцин — 1,9%, авідин – 0,05%. Овальбумін формує щільний білок, овоглобулін — обумовлює здатність яєць при збиванні утворювати піну, овомуцин — стабілізує цю піну, для лізоциму — характерні бактерицидні властивості, він здатний розчиняти оболонки клітин бактерій. Білок і його водні розчини (до 40%) при збиванні утворюють з повітрям піну, що широко застосовується в кондитерському і хлібопекарному виробництві.

Слайд 12

Найбільш цінною складовою частиною яйця є жовток. Близько половини його складу займають сухі речовини, з яких 29—32% ліпідів, 16—17% білків, по 1% вуглеводів і мінеральних речовин. Основними білками жовтка курячого яйця є фосфопротеїди: вітеллін, ливетін і фосвітін. Вітеллін складає 70—75% від загальної кількості білків у жовтку і знаходиться у зв'язаній з фосфатидами формі.

Слайд 13

Ліпіди жовтка представлені жиром (12—22%), лецитином (8,5%), кефаліном (2%) та іншими сполуками. Жир має вигляд тонкої емульсії, в якій розчинено близько половини лецитину. Решта лецитину зв'язана з білком вітелліном. Жир жовтка на 2/3 складається з ненасичених жирних кислот, тому він має високу біологічну цінність. Кількість холестерину в яйці досягає 570 мг на 100 г їстівної частини продукту. Холестерин в жовтку знаходиться переважно у вільному стані (84%), співідношення холестерин-лецитин складає 6:1. Забарвлення жовтка зумовлене вмістом каротиноїдів, переважно ксантофіллу і каротину.

Слайд 14

Вуглеводи знаходяться у жовтку як у вільному, так і в зв'язаному з білками і жирами вигляді. В жовтку містяться всі жиророзчинні вітаміни яйця,в мг% (ретинол -0,6; вітамін Д2 0,042 – 0,12 токофероли – 20; вітамін К – 0,02) , а також водорозчинні групи В, які притаманні і білку курячого яйця (тіамін – 0,14 (в жовтку 0,35-0,48); рибофлавин – 0,69; піридоксин -0,02). Жовток багатий гормонами і ферментами.

Слайд 15

Свіжість яєць характеризується одним з показників, зв'язаних з формою жовтка, який називають індексом (відношення висоти виділеного жовтка до його діаметра). У свіжознесених яєць він рівний 0,4—0,45 і зменшується при зберіганні.

Слайд 16

Класифікація яєць і вимоги до їх якості Яйця курячі харчові залежно від строків їх зберігання і якості ділять на дієтичні і столові. До дієтичних відносять яйця, строк зберігання яких не перевищує 7 діб, без врахування дня знесення. Столовими вважають яйця, які зберігались після сортування не більше 25 діб при температурі не вище 20° С, а також яйця, які знаходились у холодильниках не більше 120 діб.

Слайд 17

Залежно від маси яйця ділять на категорії: відбірна з масою одного яйця не менше 65 г, а 10 шт — 660 г; перша — відповідно 55 і 560, друга — 45 і 460 г. Яйця дрібні, масою до 45 г, а також із пошкодженою шкаралупою використовують для промислової переробки.

Слайд 18

Шкаралупа дієтичних і столових яєць має бути чистою, непошкодженою. На ній не повинно бути кров'яних плям і посліду. У дієтичних яєць повітряна камера нерухома, висотою до 4 мм, жовток — міцний, розміщений в центрі і без переміщень, а білок— щільний, світлий, прозорий.

Слайд 19

Для столових яєць допускається певна рухомість повітряної камери з висотою до 7 мм, а для яєць, що зберігались на холодильниках — до 9 мм. Останні можуть мати жовток, що переміщується, тоді як в решти — він може злегка переміщуватись і мати невелике відхилення від центрального положення. Столові яйця можуть мати недостатньо щільний білок.

Слайд 20

При прийманні яєць у кожній категорії допускається до 6% яєць, які за масою відносяться до нижчої категорії. Відхилення від мінімальної маси одного яйця для даної категорії не повинні перевищувати 1 г.

Слайд 21

Не підлягають прийманню яйця з такими вадами: з виливкою — часткове змішування жовтка з білком; запашистості — з стороннім запахом; з присушкою (жовток присох до шкаралупи); з малою плямою під шкаралупою розміром до 1/8 поверхні шкаралупи; з великою плямою — більше 1/8 поверхні шкаралупи; з пошкодженою шкаралупою і підшкаралупною оболонкою (витікання), якщо тривалість зберігання більше доби; з красюком — розрив оболонки жовтка і повне змішування жовтка з білком; з кров'яною плямою — наявність на поверхні жовтка або в білку кров'яних включень, помітних при овоскопуванні; затхле яйце з адсорбованним запахом плісені або із запліснявілою поверхнею шкаралупи; з тумаком — зіпсованим під дією плісневих грибів і гнилісних бактерій, при овоскопуванні яйце непрозоре; із зеленою гнилизною — білок зеленого кольору і з різким неприємним запахом.

Слайд 22

Кондитерські вироби Асортимент їх надзвичайно різноманітний:                                                                         

Слайд 23

Харчове значення кондитерських виробів Висока смакова якість Висока калорійність Значний вміст легкозасвоюваних, низькомолекулярних вуглеводів, а в деяких виробах – високий вміст жиру Широко застосовуються в дитячих харчових раціонах

Слайд 24

Групи кондитерських виробів Цукристі кондитерські вироби: цукерки шоколад мармелад халва пастила

Слайд 25

Цукристі кондитерські вироби Продукти з невисокою вологістю та тривалим термівном зберігання; Харчова цінність – у високій калорійності та значному вмісті цукру (енергетична цінність: карамельні – 380 ккал у 100 г продукту, м’які – 500 ккал; халва – 550 ккал шоколад – 600 ккал у 100 г); високий вміст жиру (в шоколаді його 35-40%).

Слайд 26

В цукристих кондитерських виробах, а саме в мармеладно-пастильних виробах, багато вуглеводів – 70-78% В халві – білка 14-19%, жиру 30-32%, вуглеводів 43-47%.

Слайд 27

2) Мучні кондитерські вироби: -печиво, тістечка, торти, вафлі, пряники

Слайд 28

Мучні кондитерські вироби поділяються: 1) сухі вуглеводисті вироби 2) волого-жирові вироби

Слайд 29

Сухі вуглеводисті кондитерські вироби Відносно стійкі при зберіганні, повільніше псуються, тому мають більш тривалий строк зберігання без жорсткого температурного режима

Слайд 30

Волого-жирові кондитерські вироби Торти Тістечка Швидко псуються, нестійкі при зберіганні, строк зберігання обмежений

Слайд 31

Санітарно-епідеміологічна характеристика кондитерських виробів Барвники (природні і синтетичні) швидко псуються, тому їх необхідно готувати по мірі необхідності в лабораторії Ароматичні есенції і харчові кислоти повинні відповідати стандарту і застосовуватись в певному дозуванні Оскільки в кремі тортів і тістечок багато вологи, цукру, є небезпека обсіювання його мікроорганізмами, тому необхідне правильне його приготування і зберігання

Слайд 32

Мед це основний продукт бджільництва, який виробляється бджолами із зібраного на рослинах цукристого соку — нектару. Це нектарний, або квітковий мед. Відомий ще падевий мед, який теж належить до натурального. Його бджоли виробляють із паді — солодких виділень попелиць, щитівок, листоблішок, у яких залишаються незасвоєними 90% вуглеводів з висмоктаного рослинного соку.

Слайд 33

Історія знайомства людства з медом Наскельний малюнок у печері (Іспанія, Валенсія)- 15-20 тис.років тому Стародавній Єгипет (зображення бджіл на емблемах і гробницях) Центральна Індія- 5-7 тис. років тому (“Книга життя”) Месопотамія – 3 тис.років до н.е. Давня Греція (Гален, Гіпократ, Діоскорид, Аристотель, Анакреон, Піфагор, Демокріт) Стародавній Китай, Стародавня Ассирія На території Київської держави – з Х ст.н.е.

Слайд 34

Амброзія – їжа богів – складалася з козиного молока, меду та нектару. Абу Алі Ібн Сіна (Авіцена(952 р.)) писав: “Мед зміцнює душу, додає бадьорості, зберігає молодість, відновлює пам’ять, загострює розум”, “Якщо хочеш зберегти молодість, обов’язково їж мед” Пророк Магомет у Корані говорив: “Їж мед, сину мій! Тому що мед не тільки гарна їжа, але й дуже корисні ліки проти багатьох хвороб”.

Слайд 35

Матеріалом для утворення нектару служить сік, який надходить до секреторних клітин по судинах. На відміну від судинного соку, нектар майже не має азотистих сполук і складається переважно з цукрів (сахарози, глюкози і фруктози в різних співвідношеннях), розчинених у воді.

Слайд 36

Концентрація цукру в нектарі різних видів рослин неоднакова й коливається від 1/3 до 2/3. Але є дані про більш широке коливання цукристості. Пояснюється це не тільки видовими властивостями рослин, а й впливом температури, вологості грунту й повітря, освітлення, вітру. Дуже рідкий або густий нектар з концентрацією цукру менше 5 або більше 70% бджоли не беруть. Найкраще приваблює бджіл нектар середньої концентрації, в якому міститься близько 50% цукрів.

Слайд 37

Хімічний склад меду Рідке золото природи — так називають бджолиний мед, один з найбагатших за своїм складом продуктів сільськогосподарського виробництва. Вчені виявили в ньому близько 300 різних речовин і зольних елементів. Всі вони у вигляді сухої речовини становлять в середньому 80% від загальної маси. Вода займає решту, 1/5 вагову частину зрілого меду. Водність більшості сортів, зібраних у різних місцевостях нашої країни, становить близько 18%. Якщо води 22% і більше, мед вважається незрілим.

Слайд 38

Основна складова частина меду — цукри. Вони входять до групи вуглеводів, яких у складі меду понад 40. Але його харчова і лікувальна цінність пояснюється перш за все великим вмістом простих інвертних цукрів — глюкози і фруктози. У більшості сортів меду глюкоза і фруктоза в значній мірі потрапляє в мед у готовому вигляді з нектару, частина їх утворюється із сахарози під впливом ферментів і кислот при переробці нектару. Високоякісні сорти меду містять близько 75% простих цукрів. Глюкози, як правило, буває менше (близько 35%), ніж фруктози (40%). Від їх співвідношення залежать фізичні якості меду. Із збільшенням вмісту глюкози підвищується здатність меду до кристалізації, а із збільшенням вмісту фруктози він солодший на смак і більш гігроскопічний. Сахарози в зрілому медові дуже мало — в середньому від 1,3 до 5%. У процесі переробки нектару бджолами вона майже повністю або вся розщеплюється на глюкозу і фруктозу. Якщо її вміст перевищує 7-8%, значить, мед незрілий або несправжній.

Слайд 39

Азотисті сполуки (близько 0,1%) потрапляють у мед з нектаром. Таким же чином потрапляють у мед ароматичні речовини різних рослин. Вони надають своєрідного запаху зрілому продукту. Найбільше їх у свіжому медові. При відкачуванні та зберіганні вони випадають, особливо під час обробки нагріванням та при розфасовці, коли він відкритий. Певний вплив на смакові якості мають органічні кислоти: лимонна, яблучна, глюконова і молочна.

Слайд 40

Мед містить вітаміни групи В, а також аскорбінову кислоту (вітамін С); їх небагато, але в суміші з іншими компонентами вони дуже корисні для організму. Мінеральні речовини (зола) займають в середньому 0,17% (від 0,112 до 0,32%). В медах темного кольору їх більше, що підвищує їх харчову цінність. У цьому відношенні вище ціняться сорти, зібрані з лісового та лугового різнотрав'я. Через рослини з грунту в нього потрапляє до 10—13 мікроелементів, залежно від географічної зони. Ці неорганічні елементи входять до складу солей або органічних сполук меду.

Слайд 41

У доброякісному медові є ферменти, або біологічні каталізатори: інвертаза, діастаза, каталаза. При нагріванні до високих температур або фальсифікації ферментативна активність втрачається повністю або знижується. Тому для якісної оцінки визначають діастазне число, яке у вітчизняних медах коливається від 1,0 до 30-50 одиниць Готе (В. Г. Чудаков). Вивчення на Українській дослідній станції бджільництва великої кількості зразків меду з різних зон показало їх високу ферментативну активність — 11,5—25 одиниць Готе і більше. Але бувають сорти меду з низьким від природи діастазним числом, хоч за фізико-хімічними показниками вони не поступаються медам, у яких діастазне число вище 10. Незначна кількість ферментів у таких сортах меду, як конюшиновий, буркуновий, щавлієвий, білоакацієвий. Низьким показником діастазного числа характеризуються і фальсифікований мед.

Слайд 42

Властивості меду Зрілий мед у свіжому стані має густу тягучу в'язку консистенцію. Незрілий мед має підвищений вміст води, тому в'язкість його невисока, він швидко стікає по стінках посуду чи з ложки. За консистенцією розрізняють мед дуже рідкий, рідкий, густий, клейкий і драглистий. Клейкість і драглистість зумовлюються своєрідним хімічним складом — наявністю колоїдів, декстринів та сахарози. Розчин сахарози більш тягучий, ніж інвертного цукру. Колоїдні речовини є у вересовому меду, тому він дуже важко звільняє комірки стільників при відкачуванні. В'язкість меду залежить від температури. При охолодженні меду від 30 до 20° тягучість зростає в 4 рази. |Більшим попитом користується мед з дрібнозернистою структурою.

Слайд 43

Цінність меду По-перше, він зібраний з різноманітних рослин у вигляді нектару. Тож містить усі біологічно активні речовини квітів, дерев, трав. Уявіть собі: щоб зібрати кілограм меду, бджоли облітають близько мільйона рослин. По-друге, від квітки до вулика бджола транспортує його у власному шлунку, а, прибувши до місця призначення, відригує його в соти. Таким чином у нього потрапляють ще й шлункові ферменти бджоли. Це робить мед продуктом, який легко переробляється й засвоюється організмом навіть дітей та людей літнього віку.

Слайд 44

Особливо цінується високогірний мед, бо зібраний в екологічно чистій місцевості, та мед з різнотрав'я, в якому містяться біологічно активні компоненти багатьох лікарських рослин, - виходить такий собі комплексний фітопрепарат. Третім по значущості можна вважати гречаний мед. Він найбагатший на різноманітні мікроелементи, які є прискорювачами всіх реакцій організму. Тому ці види меду мають широкий спектр дії, решта ж - більш вузьку спрямованість. Приміром, липовий - позитивно впливає на органи дихання, взятий із безсмертнику - на печінку, із соняшнику - також на печінку, а ще він дає протираковий ефект, бо містить велику кількість антиоксидантів, акацієвий - добре чистить кров тощо.

Слайд 45

Мед дуже любить печінка, бо для неї цукри, на які багатий мед (фруктоза й глюкоза), є головним джерелом енергії, тому мед посилює всі функції печінки. Більше того, із цукрів печінка виробляє й відкладає "про запас" глікоген, який у разі тривалих перерв між вживанням їжі забезпечує і печінку, і весь організм енергією. Якщо ж його не вистачає, у людини болить голова, поганий настрій, з'являється слабість тощо. Вживання меду збільшує запаси глікогену в організмі. Лікувально-оздоровчий ефект від вживання меду отримує й жовчний міхур, бо цей продукт чинить жовчогінну дію.

Слайд 46

Мед - чудовий консервант, тому якщо його додати до якоїсь суміші, вона зберігатиметься тривалий час навіть за кімнатної температури. А ще мед можна додавати до інших лікарських засобів, щоб дещо знизити їх неприємний, скажімо, гіркий, смак. Особливо, якщо ліки призначено для дітей. Приміром, з медом можна змішувати лікарські трави. Зокрема, подрібнене на порошок коріння дивосилу додають до меду в пропорції 1:1 - отримують чудові ліки для органів травлення. Цей засіб підвищує секрецію шлункового соку, а отже, поліпшує процеси травлення, лікує дисбактеріоз, знешкоджує патогенні бактерії в кишечнику, а також деякі види паразитів: лямблії, аскариди тощо. Окрім того, ця суміш даватиме ще й жовчогінний ефект. Її можна приготувати і з листя подорожника. Вона також сприяє підвищенню кислотності, знешкоджує гельмінти. А ще завдяки високому вмісту клітковини очищує організм від токсинів і шлаків: 1 г подорожника вбирає 45 г води з кишечнику, зрозуміло, що з усіма отрутами, які потрапили туди. Вживають ці суміші по 1 чайній ложці за 15 хвилин до їди.

Слайд 47

Для лікування хворих на туберкульоз також можна приготувати високоефективну лікувальну суміш з медом, додавши листя алое та червоне вино. Для цього вазон алое тиждень не поливати, потім зірвати кілька нижніх листків і покласти їх на 2-4 тижні в холодильник, після цього або відтиснути з них сік (якщо у людини нормальні випорожнення), або перемолоти на млинку для м'яса (якщо у хворого схильність до запорів). До 100 г соку чи подрібненого листя алое додають 150 г червоного вина і змішують з 0,5 кг меду. Приймають по 1 чайній ложці за 15 хвилин до їди. Цей засіб значно підвищує функції печінки та імунітет проти мікобактерій туберкульозу, а також проти хламідіозу - інфекції статевих шляхів, яка сьогодні дуже поширена. Тож, якщо до лікування антибіотиками додати ще й цю суміш - ефективність буде значно вищою.

Слайд 48

Мед можна використовувати і для поліпшення кровотоку у вигляді компресів у разі артрозу: намащують медом коліно, зверху покривають капустяним листком чи целофаном і щільно перев'язують тканиною. Часто застосовують мед і в гінекології, зокрема у лікуванні ерозії. Якщо слизові оболонки жіночих статевих органів виробляють недостатню кількість крохмалю, не вистачає й молочної кислоти, а отже, жінка стає незахищеною від багатьох інфекцій та патогенних бактерій, які провокують виникнення ерозії. Якщо таке трапляється, мед вводять у піхву на тампонах. Він сприятиме утворенню кислоти, необхідної для боротьби зі шкідливими мікроорганізмами. Ефективність цього засобу можна посилити, додавши до меду подрібнені на порошок квіти календули, які є природним антибіотиком.

Слайд 49

За допомогою меду можна запустити і підтримувати омолоджувальні процеси організму. Увечері в склянці води потрібно розчинити 1 чайну ложку меду, додавши зранку 1 чайну ложку яблучного оцту або лимонного соку. Цей засіб сприятиме підтриманню в організмі "молодого" обміну речовин. Бо різниця в обміні речовин молодого і старого організму полягає в тому, скільки вуглеводів використовується для вироблення енергії. Якщо організм "працює" на вуглеводах - він біохімічно є молодим, якщо вуглеводів не вистачає і організм для підживлення використовує жири, він одразу починає старіти. Склянка води з медом і оцтом зранку допоможе запустити позитивні процеси в організмі на весь день. Цей засіб також сприяє відтоку сечі з організму, а отже, "промиванню" крові.

Слайд 50

Особливо напій з медом корисний тим, у кого хворе серце. Адже холестеринові відкладення в судинах, які спричинюють більшість серцевих захворювань, накопичуються унаслідок "харчування" організму жирами, якщо ж його налаштувати на "вуглеводний" обмін, зменшуватиметься й кількість надлишкового холестерину. Почистити судини можна і за допомогою такого засобу: 1 головку часнику подрібнити, змішати зі 100 г смальцю, додати 500 г меду. Приймати по 1 чайній ложці перед кожним вживанням їжі. Для того щоб вивести холестерин не лише із судин, а й з організму, потрібно посилити діяльність жовчного міхура. Це можна зробити за допомогою такого фітозасобу: 1 столову ложку суміші квітів безсмертнику, календули, насіння розторопші та листя подорожника, взятих в однаковій пропорції, заварити склянкою окропу, настояти, додати 1 чайну ложку меду, приймати перед їдою.

Слайд 51

Лікувальні властивості меду при неврозах і безсонні пояснюється насамперед дією глюкози і фруктози, які покращують харчування клітин, активують окислювальні процеси, сприяють прискореному виведенню із організма токсичних речовин; дія цукрів підсилюється вітамінними і мінеральними складовими меду, а наявність в ньому натрію і кальцію допомагає нормалізації іонної рівноваги, внаслідок чого покращується функціонування нервової системи. Рекомендується при неврозах мед вживати зранку і в обід по 30 гр і ввечері –по 40. А склянка медової води (1 ст.л. меду на скл. теплої води), випита за півгодини до сну, сприяє покращенню сну.

Слайд 52

Суміш бджолиного обніжжя з медом застосовується: для поліпшення загального стану організму в будь-якому віці, а особливо в похилому; для стимуляції захисних сил орагнізму; при функціональних та органічних ураженнях серцево-судинної системи – аритмії, серцебиття, гіпертонічна хвороба, кровотечі,тромбофлебіт, атеросклероз; при лікуванні анемії; при лікуванні туберкульозних хворих; при кашлі, бронхіті, ангіні;

Слайд 53

при захворюваннях ШКТ (хронічний закреп, коліт, ентероколіт, виразкова хвороба шлунку і ДПК, захворювання жовчного міхура і жовчних шляхів, дисбактеріоз, хронічний панкреатит) при застійних явищах в печінці, гепатитах при циститах при ревматизмі при лікуванні гнійних ран і трофічних виразок при падінні загального життєвого тонусу, станах загального знесилення, при фізичній, нервовій, психічний перевтомі, при безсонні у лікувальній косметиці: при млявій шкірі, випадінні волосся

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне