X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мультфільм «Енеїда»"

Завантажити презентацію

"Мультфільм «Енеїда»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мультфільм «Енеїда»

Слайд 2

«Енеїда» — мультфільм, створений за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського. Енеї да  — епічний твір латинською мовою, автором якого є Вергілій. Написана між 29 та 19 р. до н. е., і присвячена історії Енея, легендарного троянського героя, який переселився в Італію з решткою свого народу, об'єднався з латинами й заснував місто Альба Лонга. У 1798 році вийшла українська бурлескно-травестійна поема Котляревського, що написана на сюжет поеми Вергілія і в якій все перебудовано на український лад: персонажі, мова, одяг і т.д. «Енеїда» — перша пам'ятка українського письменнитва, що була написана розмовною українською мовою. Поема започаткувала становлення нової української літератури.

Слайд 3

Основні зміни порівняно з «Енеїдою» Вергілія, що присутні у поемі та мультфільмі: Мова Відхідвідстарокнижноїмови —твірнаписаний народноюмовою. Авторвдаєтьсядофразеологізмів,нагромадженнясинонімів,жаргонізмів, народно-поетичнихпорівнянь. Упоеміназваніукраїнськіімена,згадуютьсяназвимісттощо. Авторвикористовує макаронічнумову;вживаєрідкіснічийвигаданіслова «підстаровину» Фольклор Органічновжитінародніприслів'я,приказки,пісні. Нащиті Енея Вулканвикувавгероївукраїнськихказок(Телесика, Котигорошка,Івана-Царевича,змію, Жеретію) Українська природа Змальованаукраїнськаприрода:рослини, дерева,кущі(папороть, васильки,петрівбатіг,конвалія,терен,шипшина, липа, дуб, сосна);тваринидикіісвійські(вовк,ведмідь,тхір,заєць) Харчування Відтвореннятрадиційноїукраїнськоїкухні:страв(свиняча голова зхріном,локшина,куліш, каша,пиріжки,ковбаса, борщ) інапоїв(горілка, пиво,слив'янка,узвар) Одяг Точнезображеннядеталейчоловічого(сорочка,каптанз китайки, шапка, пояс зкаламайки,бриль,постоли, свита) іжіночого(кораблик, кунтуш, запаска,червонічоботи)одягу.Зображуючиукраїнськийкостюм, авторзахоплюєтьсяйогоестетичністю,зручністю,підкреслюєнароднийсмак.

Слайд 4

Дрімучий рік до нашої ери. Троянська Січ. Мужні запорожці обороняють місто від набігу кровожерливих греків. Головнокомандувач Еней, кошовий отаман війська троянського отримує телеграму з попередженням забратися з міста. Зевс, Венера й інша небожителі будуть йому заважати і допомагати, для них Еней буде ставати основою інтриг і задумів. Загалом, мультфільм є гумористичною оповідкою про те, як козак Еней пройшов довгий шлях, повний курйозних ситуацій, битв і дивовижних відкриттів, і в кінці заснував Римську Січ. Сюжет

Слайд 5

Студія «Укранімафільм» Мультфільм знято студією «Укранімафільм». Повна назва - Державне підприємство «Українська кіностудія анімаційних фільмів». Історія підприємства: -1961 р. - вийшли перші фільми  — «Пригоди Перця» та «Веснянка»; -Середина 60-х - «Маруся Богуславка», «Микита Кожум'яка»; - 70-і - «Як жінки чоловіків продавали» та «Як чоловіки жінок провчили». Інтенсивно розвивається лялькова анімація; - Середина 70-х - «Пригоди трьох козаків»  «Пригоди капітана Врунгеля»,«Острів скарбів», «Лікар Айболить», «Аліса в країні чудес» та «Аліса в Задзеркаллі»; -1991 – «Енеїда»; -2002 р. на студії вийшов пластиліновий мультфільм «Йшов трамвай № 9» , який 2003 р. отримав Срібного ведмедя на Берлінському кінофестивалі; -З 2009 р. студія знаходиться на грані банкрутства.

Слайд 6

Режисер – Володимир Дахно; Автор сценарію – Юрій Аліков Композитор – Ігор Поклад

Слайд 7

Мультиплікатори: Едуард Кирич Адольф Педан Ніна Чурилова Марк Драйцун

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне