X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Харчові добавки

Завантажити презентацію

Харчові добавки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Про харчові добавки Класифікація харчових добавок Групи харчових добавок Відмінність харчових добавок від БАД Шкідливі добавки Висновки

Слайд 2

ПРО ХАЧОВІ ДОБАВКИ Харчовими добавками називають групу природних або синтетичних речовин, які спеціально, з технологічних міркувань, додають до продовольчої сировини, напівфабрикатів або готових продуктів з метою надання їм певних якісних показників.  Харчові добавки використовуються з метою: - збереження поживних властивостей харчових продуктів; - надання харчовим продуктам більш привабливого вигляду; - збільшення терміну зберігання харчових про дуктів; - полегшення технологічної обробки продовольчої сировини; - здешевлення та скорочення технологічного процесу.  Кількість харчових добавок, які використовують у харчовому виробництві більшості країн світу, досягає 500 найменувань, в США перевищує 1500, в країнах ЄС досягає 1200, в Росії — 415, в ФРГ — 350, в Україні — 221.

Слайд 3

Класифікація харчових добавок: Додавання харчових добавок в продукти прискорює процеси їх виготовлення, зберігає зовнішній вигляд та якість продуктів при їх зберіганні. Залежно від свого призначення виділяються чотири великі групи харчових добавок: — речовини, регулюючі смак продукту (ароматизатори, смакові добавки, що підсолоджують речовини, кислоти і регулювальників кислотності); — речовини, поліпшуючі зовнішній вигляд продукту (фарбники, стабілізатори кольору, вибілювачі); — речовини, регулюючі консистенцію, які формують текстуру (загусники, гелеобразователі, стабілізатори, емульгатори); — речовини, що підвищують збереження продуктів та збільшують терміни їх зберігання (консерванти, антиоксиданти і ін.). Кожна харчова добавка має свій цифровий код з індексом Е, який гарантує перевірку на безпеку та може використовуватися з потреби лише у встановлених дозах. Використання харчових добавок повинне обов’язково вказуватися на упаковці.

Слайд 4

харчові добавки, групуються таким чином: — Е100-Е182 — барвники; — Е200–Е280 — консерванти; — ЕЗОО–Е391 — антиокислювачі (антиоксиданти); — Е400–Е481 — стабілізатори, емульгатори, загусники; — Е5ОО–Е585 — регулювальники кислотності, розпушувачі; — Е600–Е699 — підсилювачі смаку та аромату; — Е700-Е899 — запасні індекси для іншої можливої інформації; — Е900–Е999 — глазуруючі агенти, підсолоджувачі, піногасники; — Е1000-Е1521 — емульгатори, герметики, ферменти, влагоудержувачі.

Слайд 5

Відмінність харчових добавок від БАД До речі, не слід плутати харчові добавки з відомим останніми роками терміном «біологічно активні добавки» (БАД). З ними вони не мають нічого спільного. БАД — це природні біологічно активні речовини (вітаміни, мінерали, амінокислоти, жирні кислоти та ін.), призначені для прийому з їжею або для введення до складу харчових продуктів з метою поліпшення їх харчової цінності та збагачення раціону. На відміну від БАД, введення харчових добавок має під собою технологічні підстави, а не поліпшення харчової цінності продукту. Але деякі харчові добавки є натуральними харчовими речовинами, наприклад, використовуваний як барвник β -каротин є провітаміном А. Також, як антиоксиданти використовується аскорбінова кислота (вітамін С) та вітамін Е.