X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Увага

Завантажити презентацію

Увага

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК 4 Увага та її властивості

Слайд 2

План 1. Увага як психічний процес. 2. Види уваги. 3. Властивості уваги: а) стійкість; б)зосередженість; в)здатність до переключення; г)розподіл уваги; д)обсяг уваги. 4. Практична робота.

Слайд 3

Увага — спрямованість психічної діяльності людини та її зосередженість у певний момент на об'єкти або явища, які мають для людини певне значення.

Слайд 4

Види уваги: За характером цільового спрямування та за рівнем вольових зусиль виокремлюють мимовільну, довільну та післядовільну увагу. Мимовільна увага — не пов'язана з цілеспрямованою діяльністю і вольовим зусиллям. Про мимовільну увагу говорять у тих випадках, коли увага людини залучається самим подразником. Довільна увага має цілеспрямований характер і вимагає вольового зусилля. Цей вид уваги існує тільки в людини. Людина довільно може зосереджувати свою увагу то на одному, то на іншому об'єкті, навіть у тих випадках, коли в навколишній обстановці нічого не змінюється. Післядовільна увага - воля відходить на другий план, а її функції замінює інтерес.

Слайд 5

За видом діяльності увагу поділяють на : сенсорна увага – сприймання; інтелектуальна увага – мислення й робота пам’яті; моторна – рух.

Слайд 6

Властивості уваги : Стійкість уваги виявляється в здатності тривалий час утримуватися на будь-якому об'єкті, не відволікаючись і не послаблюючись. Стійкість залежить від: - складності завдання; - наявності перешкод; - установки й інтересу; - особливостей нервової системи.

Слайд 7

Зосередженість (концентрація) - це утримання уваги на якому-небудь об'єкті. Таке утримання означає виділення «об'єкта» в якості деякої фігури із загального тла. Таким чином, під концентрацією уваги розуміють інтенсивність зосередження свідомості на об'єкті.