X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
презентація

Завантажити презентацію

презентація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Чудеса України» Навчальний проект для учнів 4 класу Вчитель : Стасюк О.С.

Слайд 2

Слайд 3

НАУКОВИЙ КЕРІВНИК : УЧИТЕЛЬ СТАСЮК О.С. КОНСУЛЬТАНТИ: БАТЬКИ, БІБЛІОТЕКАР, ВЧИТЕЛЬ ГЕОГРАФІЇ Учасники проекту : учні 4 класу

Слайд 4

Мета: формувати уявлення учнів про унікальність та неповторність природи України, рідного краю; розширити знання учнів про чарівність краєвидів та дивовижність куточків України; стимулювати творчу ініціативу; розвивати образне сприймання, мовлення. Привернути увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти їх збереженню . Виховувати шанобливе ставлення до історії рідної країни.

Слайд 5

Тип проекту (кооперативний, груповий, довготривалий, інформаційний, дослідницький)

Слайд 6

Ключові слова : Україна, Миколаївщина, природа рідного краю, архітектура, замки, фортеці

Слайд 7

Методи дослідження: Робота з книгою Відвідування краєзнавчого музею Пошукова діяльність Бесіда з батьками

Слайд 8

Групова форми роботи: Гр. «Географи».- вивчення 7 природних чудес України ; Гр. «Архітектори». – вивчення 7 чудес України: архітектура, замки Гр.. «Краєзнавці»– вивчення 7 чудес Миколаївщини Гр.. «Пошуковці» - дослідження «Що в Україні Най-…»

Слайд 9

Робота над планом проектної діяльності   Збір даних з використанням різних джерел інформації. Проведення спостережень. Аналіз та обробка зібраних матеріалів. Проведення спостережень у природі. Підготовка та проведення творчого звіту групи. Оформлення звітів.

Слайд 10

Очікуванні результати 1гр. – створення презентації “7 природних чудес України” 2гр. –заочна екскурсія “Архітектурна цінність України” 3гр. – створення книжки розгортки “Мандруємо стежками Миколаївщини” 4гр. – проведення вікторини “Україна най-…”

Слайд 11

Презентація проекту кожна група демонструє свій матеріал і звітує про внесок кожного учасника.

Слайд 12

Хто ви? Ми - діти України? Що вас цікавить? Життя лісу і поля, степу і моря. Що вас зворушує? Схід сонця і спів птахів. Що вас турбує? Стан повітря, яким ми дихаємо; вода, яку ми п’ємо; земля на якій ми живемо.

Слайд 13

Що вас об’єднує? Любов до рідної землі, віра в те, що ми здатні зробити нашу Батьківщину прекраснішою. Для чого ми прийшли у світ? Ми прийшли у світ, щоб жити, Всі на просторі земнім, Щоб сміятись і радіти У довкіллі чарівнім!

Слайд 14

Презентація 1 групи

Слайд 15

Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка (11054 га) типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг тут 478 видів рослин мешкають не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року зустрічається більше 270 видів птахів

Слайд 16

Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина) розташований у межах Миколаївської обл. Для створення унікального ландшафту у долинам цих річок природа працювала понад 3000 мільйонів років - 900 видів рослин занесено до Червоної книги України; - 9000 видів комах, 56 - до Червоної книги України; - 300 видів хребетних тварин, 46 з яких перебувають під охороною держави знайдено 98 археологічних пам’яток

Слайд 17

Дністровський каньйон  близько 100 пам’яток живої і неживої природи Дністер бере початок в Бескидах біля підніжжя гори Розлуч на висоті 750 м. Загальна довжина ріки - 1362 км, площа водозабору - 72,1 тис. Км2 Сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає "бистра вода". має 386 приток . В верхів'ях швидкість течії Дністра - 4 м/сек, на рівнині - до 2м/сек.

Слайд 18

Мармурова печера (АР Крим) унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей… Вхід до неї знаходиться на висоті 920 м над рівнем моря Протяжність розвіданих ходів - 2050 м, глибина - 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів більше 1 км. Слоненя та Мамонт, голова Господаря печери, Дід Мороз, Царівна-жаба… ці фігури створені протягом мільйонів років краплинами води

Слайд 19

Подільські Товтри (нац. природний парк, Хмельниччина) Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії створено нац. парком у 1996р. з площею 261316 гектарів. висота парку – 400м над рівнем моря росте майже 1700 видів рослин фауна налічує 55 видів ссавців, 214 — птахів, 10 — плазунів, 11 – земноводни . До Червоної книги України занесено 60 видів рослин та 85 тварин

Слайд 20

Світязь (Озеро, Волинь) найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні у вітряну погоду хвилі тут досягають 5м висоти... Площа Світязя становить 2622 га, довжина 9225 м, ширина 4000 м, максимальна глибина - 58,4 м, середня глибина - 6,9 м. Входить до групи Шацьких озер.

Слайд 21

Синевир (Озеро, Закарпаття) Найбільше озеро Закарпаття - Синевір, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря... озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом Посередині ж озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець .Звідси і народна назва - Морське око. у прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.

Слайд 22

Долина нарцисів (претендент ) Заповідний масив розміщений на висотi 180-200 метрів над рівнем моря у захiднiй частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавнiй терасi Тиси - площа - 257 га. В “Долинi нарцисiв” зростає понад 400 видiв рослин Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини

Слайд 23

Дуб-патріарх ( претендент) Найстаріший дуб в Україні, має понад 1300 років. Росте дуб урочищі «Юзефінська дача» Рівненської області має обхват 8,4 метра Блискавка вдарила у дуб-велетень 1997 року, зрізала найтовщу гілку та розкроїла кору дерева аж до землі, вчені – дендрологи визначили вік шанованого дерева.

Слайд 24

Дуб Максима Залізняка (претендент) Дуб, який зростає в Холодному Яру. Це найбільше дерево України, одне з найбільших дерев Європи... цей велетень на схилі Кириківського яру, Черкащина. Він пам’ятає походи київських князів, був свідком козацької доби, гайдамаки збиралися під його шатами, Тарас Григорович Шевченко бував біля нього. його висота 24 м, в обхваті 8 м 90 см.

Слайд 25

Яблуня-колонія (Сумщина) (претендент) Зовні - це яблуневий кущ, орієнтовний вік якого - понад 200 років.    У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів - її дітей чи онуків, а, може, правнуків та прапра… Загубився початок цього життя десь у сивій давнині.

Слайд 26

Презентація 2 групи “Архітектурна цінністьУкраїни”

Слайд 27

СОФІЙСЬКИЙ СОБОР Створений в XI сторіччі. Заввишки храм приблизно з 13-поверховий будинок. Він уміщує до трьох тисяч людей. Саме тут коронували князів на київський престол. Тут містилася перша на Русі бібліотека. В ній було понад тисячу книжок. Софійський собор та його пам'ятки архітектури XVIII ст. викликають постійний інтерес у туристів і гостей Києва,

Слайд 28

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА Монастир було засновано у 1051 р. в печерах. Звідси й походить його назва – Печерський. У ХІІ ст. монастир отримав статус «лаври» - головного великого монастиря. Нині тут розміщений музей, де зберігаються шедеври ювелірного мистецтва, старовинні книги, витвори мистецтва різних часів та народів. На території Лаври відкрито історико-культурний заповідник.