X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Злочини та проступки

Завантажити презентацію

Злочини та проступки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Злочини та проступки. Склад правопорушення та склад злочину. Групи злочинів. Співучасники злочину. Основні типи злочинів. Як уберегтися від злочину. Якщо ви стали свідком злочину.

Слайд 2

Злочин – це порушення людиною заборон кримінального закону чи, навпаки, невиконання нею того, що вимагає закон. За такі дії чи бездіяльність передбачено кримінальну відповідальність. Проступок – це протиправні дії чи бездіяльність, за які настає адміністративна відповідальність. Вони є менш небезпечними, ніж злочини. До проступків відносяться: порушення правил дорожнього руху, пошкодження майна, нецензурна лайка, паління у заборонених місцях тощо.

Слайд 3

Правопорушення – це протиправне, винне діяння, що завдає шкоду особі, суспільству або державі. Ознаки правопорушення: 1) суперечність конкретному правовому припису – невиконання обов’язку або порушення заборони; 2) вина – правопорушенням є лише діяння, вчинене навмисно або з необережності; 3) завдання або реальна загроза завдання шкоди особі, суспільству або державі; 4) правопорушення проявляється у протиправних діях чи бездіяльності. 5) відповідальним за правопорушення може бути тільки фізична чи юридична особа, здатна нести відповідальність за свої дії (деліктоздатна особа).

Слайд 4

До складу правопорушення входять: 1) суб’єкт правопорушення – деліктоздатна фізична чи юридична особа. Зазвичай правопорушення вчиняють фізичні особи (а злочини – виключно фізичні особи), але суб’єктом цивільного проступку може бути й юридична особа; 2) об’єкт правопорушення – суспільні відносини, соціальні блага, цінності, права і свободи особи, інтереси держави, на які посягає правопорушник; 3) суб’єктивна сторона правопорушення – ставлення особи до вчинюваного нею діяння та його наслідків. Головний елемент суб’єктивної сторони – вина у формі умислу або необережності. Факультативними (необов’язковими) елементами суб’єктивної сторони є мотив і мета правопорушення. Відповідальність за цивільний проступок може наставати і за відсутності вини (у випадках, спеціально обумовлених законом); 4) об’єктивна сторона правопорушення – це зовнішня характеристика правопорушення, що включає протиправне діяння (дію чи бездіяльність), результат діяння і причинний зв’язок між діянням і результатом. Відсутність хоч би одного з зазначених елементів свідчить, що цей акт поведінки не є правопорушенням.

Слайд 5

Злочини невеликої тяжкості – це такі злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років та більш м'які покарання, оскільки наслідки від таких дій є незначними (шахрайство, крадіжка, експлуатація дітей тощо). Злочини середньої тяжкості – злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років (наруга над могилою, вимагання, вбивство через необережність, тощо).