X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Айвазовський

Завантажити презентацію

Іван Айвазовський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Айвазовський Іван Костянтинович

Слайд 2

Життєпис Іван Костянтинович Айвазовський (17 липня 1817, Феодосія — 19 квітня 1900, Феодосія) — український та російський живописець-мариніст вірменського походження. Створив понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих морські пейзажі та сцени морських баталій.

Слайд 3

Прояви таланту Народився в сім'ї вірменського крамаря, родина якого переселилася в Крим з Галичини. Сім'я жила бідно і вже в 10 років Іван працював у міській кав'ярні. Він прекрасно грав на скрипці і співав, але найбільшою радістю для нього було малювати самоварним вугіллям на стінах будинків. Цей «настінний живопис» помітив архітектор Кох, який подарував Івану перші олівці і папір. Він же і допоміг вступити в Сімферопольську гімназію.

Слайд 4

Берег моря ночью. У маяка (1837) В цій кртині відчувається вплив його вчителя М.Воробйова

Слайд 5

Ялта (1838) Створена була під враженням від творчості Сильвестра Щедрина

Слайд 6

Стара Феодосія (1839) Помітні пошуки своєї живописної мови та манери.

Слайд 7

Роботи з виставки Перша картина Айвазовського з'явилася на академічній виставці, - “Етюд повітря над морем”. В результаті подорожі-відрядження з`явились види Ялти, Феодосії, Севастополя, Керчі та картини “Місячна ніч" та "Буря”.

Слайд 8

Успішність творчості Айвазовський накопичив великий статок і став відомий як щедрий благодійник: в Феодосії за його кошт побудували будинки археологічного музею, також проведені були великі роботи по місторозбудові, побудові порту та залізної дороги. Із його феодосійської майстерні вийшов цілий ряд крупних пейзажистів - його учнів (Л.Ф. Лагоріо, А.І. Куінджи, К.Ф. Богаєвський та інші). 

Слайд 9

Айвазовський бере участь в ланці воєнних кампаній, створивши багато патетичних батальних полотен ("Чесменський бій", 1848)

Слайд 10

Сінопський бій (1853)

Слайд 11

Починаючи з 1870х років в творчості Айвазовського послідовно з`являються і постійно проявляються реалістичні риси і, в той же час, ще продовжують жити традиції романтичного спрямування “Схід сонця” (1870-ті) “Загибель корабля” (1883)

Слайд 12

Для Айвазовського не було секретів у тому, як писати, яким засобом передати рух хвилі, її прозорість, як зобразити легке мереживо піни, що лежить на вигинах хвиль. Він прекрасно вмів передати розкат хвилі на піщаному березі, щоб глядач побачив прибережний пісок, який просвічує крізь пінисту воду. Він знав безліч прийомів для зображення хвиль, що розбиваються о гострі прибережні скелі.

Слайд 13

Смерть. Помер Іван Костянтинович Айвазовський в Феодосії 19 квітня 1900 року у віці вісімдесяти трьох років. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство